Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Акцент – на збереження цінних природних екосистем

Акцент – на збереження цінних природних екосистем

11:35, 20.11.18
332
Довкілля
9 листопада у Тячеві відбулося виїзне засідання Координаційної ради  Карпатського біосферного заповідника (КБЗ).
Участь у зібранні взяли представники державних адміністрацій, органів влади і місцевого самоврядування, державних лісогосподарських підприємств, громадських організацій Тячівського і Рахівського районів. Цьогоріч Карпатський біосферний заповідник відмічає 50 років з дня утворення. Чимало вітань прозвучало на його адресу. Щирі зичення успіхів і процвітання колективу біосферного заповідника виголосив перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, який також вручив окремим працівникам почесні грамоти державної адміністрації.

З інформацією про становлення, здобутки і перспективи Карпатського біосферного заповідника виступив його директор, Заслужений природоохоронець України Михайло Рибак.
Зокрема, мова йшла про виконання основних завдань, передбачених чинним законодавством та міжнародними угодами, про ключові напрямки роботи установи у відповідності до Проекту організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання природних комплексів та об’єктів.
З інформацією про основні результати міжнародної діяльності виступив секретар Координаційної ради В. Покиньчереда, яку рішенням зібрання взято до уваги. Під час обговорення цього питання було запропоновано адміністрації заповідника підготувати звернення до впроваджувальної організації українсько-німецького проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» щодо прискорення проекту, зокрема, в частині підтримки місцевих територіальних громад.
Надалі присутні у залі заслухали доповідь Про Меморандум щодо співпраці в збереженні і невиснажливому використанні природних комплексів КБЗ, як частини транснаціонального об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та реалізацію концепції сталого розвитку на прилеглих до нього територіях.
 Відтак прийнято рішення звернутися до Рахівської РДА та районної ради щодо прискорення розгляду і підписання Меморандуму з метою співпраці у збереженні і невиснажливому використанні природних комплексів КБЗ.  
Не обійшла Координаційна рада й питання розширення території заповідника в межах Тячівського району, з якого інформував секретар ради Василь Покиньчереда. Зокрема, йшлося щодо включення до складу КБЗ значних площ лісових масивів з метою збереження цінних природних екосистем, що знаходяться в межах  територіальних громад. А також було підсумовано виконання інших природоохоронних заходів в біосферному заповіднику за 9 місяців поточного року.
Загалом чергове засідання Координаційної ради пройшло в конструктивному руслі, з обговорених питань прийнято відповідні рішення.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.