Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття

Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття

09:28, 27.05.19
264
Довкілля
Використовуючи природні ресурси, люди неодмінно повинні дбати про їх збереження та відновлення. Відома мудрість свідчить: «Ми не отримуємо Землю у спадок від батьків, але позичаємо її у наших дітей». Від наших дій чи бездіяльності сьогодні залежить, без перебільшення, майбутнє наступних поколінь.

Усвідомлюючи цю відповідальність, група енергетичних компаній РЕНЕР впроваджує в області проекти «зеленої» енергетики й організовує важливі природоохоронні та соціальні акції.
Серед них і масштабне зариблення закарпатських річок рідкісним видом лососевих риб – струмковою фореллю. Дійство традиційно триває протягом двох тижнів, і до нього активно долучаються представники місцевих лісових господарств, управління агентства рибного господарства, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, а також місцеві мешканці та, звісно ж, молоде покоління – тутешня дітвора.
«Ця акція є черговою ініціативою Генерального директора групи РЕНЕР Сергія Ковача, яка була започаткована ще 6 років тому і з кожним роком набирає все більше обертів. Цьогоріч дійство пройшло вже вшосте і охопило 8 сіл та понад 10 річок і їх притоки в Перечинському, Тячівському та Рахівському районах. Протягом двох тижнів у струмки випущено понад 70 тисяч мальків струмкової форелі, а загалом за 6 років проведення акції майже пів- мільйона особин заселило закарпатські річки», – розповідає Юрій Сас, керівник департаменту по зв’язках з громадськістю групи РЕНЕР.
На Тячівщині акція охопила околиці високогірних сіл Руська Мокра та Німецька Мокра, Красна, смт Усть-Чорна. Завершилася вона у селі Лопухово – до заходу приєдналися учні Лопухівського шкільного лісництва, а також випадкові перехожі – туристи з Австрії, що саме мандрували у цих місцинах.
«Група РЕНЕР кожного року не забуває про нас і проводить цю надзвичайно важливу та корисну для нашої громади акцію. Приємно констатувати, що в нас уже майже не залишилося потічків, які ми не зариблювали – риби з кожним роком стає все більше. Від усієї громади хочу подякувати групі РЕНЕР та особисто Сергію Ковачу за таке плідне партнерство та допомогу», – коментує акцію Лопухівський сільський голова Іван Фабрицій.
Активно долучилися до заходу й господарі цих прекрасних місцин – працівники держлісгоспів: лісничі, державна лісова охорона, інженери різної категорії тощо. Спільними зусиллями вдалося провести зариблення на високому рівні та дістатися до найвіддаленіших гірських куточків. 
Втім родзинкою заходу й досі залишається участь в акції дітей. Молоде покоління з захопленням зариблює потічки, дотримуючись усіх його правил та норм: вишукує тихі місця, де рибка краще приживиться, та випускає по кілька особин, щоб усім було достатньо місця для росту. 
«Це була чудова акція. Рибка знайшла новий дім і тепер житиме у наших струмочках», – ділиться враженнями від зариблення учениця Лопухівського шкільного лісництва Дар’я.
Організатори сподіваються, що змалечку прищеплене дбайливе ставлення до природи неодмінно стане запорукою її збереження у майбутньому. 
Бережімо природу для наших дітей!
В.СМАГА.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.