Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Рятували лебедів

Рятували лебедів

11:23, 17.02.20
344
Довкілля
Біля водоймищ в  ур. Говди, що на околицях міста Тячів, виявлено 8 лебедів. Птахи були доволі безсилі, не реагували на людей. Один з них, зовсій кволий, не міг злітати. Озеро вкрилося льодом, і для птахів складалася загрозлива ситуація.  Громадяни покликали на поміч службу МНС, і рятувальники не  забарилися.  Командир бригади Вейзер Олександр та  ще троє бійців 8-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів, озброївшись лопатами, баграми та, вдягнувши  захисні костюми, пробили лід від берега до лебедів, а також біля місць підгодівлі птахів.  У  операції брали участь й волонтер корпусу миру Шон Рінгвол та член громадської ради при РДА Микола Дочинець. За словами рятувальників, лунки допоможуть ще й спостерігати за товщиною криги.

Місцевий мешканець пан Іван стверджував, що чув нічні постріли  напередодні. Поставало питання: хто стріляв? На місці довкола водоймищ було  знайдено чимало гільз.
Староста с. Лази В.В.Ключкей розповідає, що лебеді тут поселилися більше восьми років тому,  сельчани постійно їх  підгодовують. 
Біловарська сільська рада   запропонувала керівництву Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) відрядити групу екологів для обстеження та організації допомоги птахам
11  лютого  робоча група фахівців КБЗ – орнітолог Богдан Годованець, зоолог Юрій Попович, еколог Василь Регуш та   активісти С.В.Дочинець, Г.В.Войтенко обстежили водойму. На ставку було виявлено 11 птахів (10 дорослих та один молодий). У групі лебедів було кілька сформованих гніздових пар. Вони скупчилися зграйкою – 10 особин біля ополонки, пробитої рятувальниками. Лише один  тримався окремо, на льоду посередині озера, та згодом приєднався до інших. Птахи не боялися людей і підпустили їх на відстань близько 30-40 м.  Їхній стан був задовільний. Лебедям у різних місцях розклали корм.
 Зі слів місцевих мисливців, птахи перебувають на ставку всю зиму. Для їх успішної зимівлі на ставку потрібно слідкувати, щоб вони мали доступ до відкритої води, періодично підгодовувати та без потреби не турбувати. На думку фахівців, лебеді мають всі шанси успішно перезимувати. Імовірно, що весною одна з пар тут збудує гніздо. Адже водойма екологічно придатна для гніздування однієї пари лебедів. 
Долучилися до справи порятунку пернатих  і мисливці УТМР на чолі із Іваном Дудлою, які обіцяли організувати  на озерах підгодівлю та охорону птахів.
Сподіваємося, що лебідь – символ відродження, чистоти, мудрості, благородства, мужності, досконалості,  стане   добрим  знаком  для   нашого  краю.
С.Дочинець, Г.Войтенко.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.