
Лісівники та працівники єгерської служби ДП «Мокрянське ЛМГ» (директор М.Д.Кубинець) впродовж усього зимового періоду підгодовують диких тварин.
Як розповів мисливствознавець лісгоспу Володимир Куцин, працівники подбали про кормові запаси, як завжди, заздалегідь. Ще влітку та восени для тварин заготовили 10 тонн сіна, 10 тис. кормових віників та 1 тонну солі. Крім того, було проведено ремонт годівниць та збудовано на потічках перепади. Також лісівники разом з школярами провели на початку зими акцію «Нагодуй птахів». У рамках цієї кампанії було виготовлено та розміщено на деревах у школах та на територіях громадських місць понад 20 «хатинок» для пернатих.
– Підгодівля диких тварин триває ось вже 2 місяці. Відповідно єгері, а їх у нашій службі 6 осіб, регулярно наповнюють годівниці для звірів на території своїх обходів. Доставляти до лісу продовольчі запаси для тварин – це непроста справа. Адже у горах подеколи покрив снігу сягає понад метр. Однак завдяки старанням наших працівників лісові мешканці не залишаються голодними навіть у найлютішу зиму, – зауважив Володимир Михайлович.
Поласувати такими гостинцями до годівниць приходять дикі кабани, козулі та зайці. Поголів’я тварин, за словами Володимира Куцина, з кожним роком зростає. Так, за проведеним тогоріч обліком, у лісових масивах Мокрянського лісгоспу водяться більше 200 оленів, понад 100 кабанів, є також зайці, ведмеді, рисі та вовки. До речі, чисельність хижаків працівники єгерської служби регулюють. Тож за зимовий період було здобуто 14 лисиць.
– Хижаки – лисиці та вовки – становлять загрозу для козуль та оленів. Якщо не проводити їх регуляцію, то вони знищать велику кількість молодняка, а це негативно позначиться на фауні, – зазначає мисливствознавець. – Також лисиці є основним джерелом поширення сказу серед свійських тварин. Адже у зимовий період під час пошуку їжі вони часто навідуються до сільських обійсть, тож можуть передати небезпечну недугу собакам чи котам.
Як зазначають лісівники, всіх відстріляних тварин перевіряють на наявність інфекції сказу. На щастя, у всіх випадках недугу не було виявлено.
Л.БІЛАК.




