Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Долина нарцисів потребує порятунку

Долина нарцисів потребує порятунку

08:56, 05.04.21
117
Довкілля
Європейська асоціація охорони природи (EOCA) оголосила голосування за найкращий проєкт зі збереження територій та об'єктів дикої природи.  
Проєкт «Врятувати Долину Нарцисів», поданий  ГО «Дунайсько-Карпатська Програма», єдиний серед українських проєктів, що потрапив у фінальний етап у номінації “Місця дикої природи”. 

Загалом до голосування у трьох номінаціях («Вода», «Ліси» та «Місця дикої природи») було відібрано 17 з понад 250 проєктів з усього світу. Переможець у голосуванні в кожній з номінацій отримає фінансування для реалізації проєктних завдань.
«Зміна клімату є визначеною людством найбільшою загрозою  існуванню  унікальних природних комплексів, які безпорадні перед системними та тривалими змінами температурного, водного та інших режимів. Ці зміни призводять до втрати природних цінностей, таких як види рослин й тварин, типи оселищ й ландшафту. Наше завдання – підтримати природу у такий критичний період, відповідно запровадити природоохоронні заходи, які допоможуть вижити видам та оселищам. Кліматичні зміни у «Долині Нарцисів» призвели до зниження рівня зволоженості території та природної повеневої динаміки, що відповідно стимулювало експансію кущів та дерев, появу пожеж та зменшення популяцій більшості червонокнижних видів, включаючи нарцис. Без проведення ряду природоохоронних заходів, включаючи традиційне косіння й випас худоби, ця територія може безповоротно втратити свою цінність», –  каже  к.б.н., с.н.с. Богдан Проць, керівник ГО «Дунайсько-Карпатська Програма», зав. відділу Державного природознавчого музею НАН України.
“Карпатський біосферний заповідник охороняє багато унікальних екосистем, які включають, зокрема, найбільші у світі букові праліси, величезні карстові печерні системи з ендемічною троглобіонтофауною, високогірні постльодовикові ландшафти з озерними та болотними комплексами тощо. Але попри це, Долина нарцисів є чи не найбільшою цінністю нашої природоохоронної території, адже це останній у світі прихисток для рівнинної популяції нарцису вузьколистого. І ця ділянка представляє інтерес не тільки у контексті збереження біологічного чи ландшафтного різноманіття, але й через величезне естетичне та рекреаційне значення. Проте її збереження стикається з величезними проблемами. Глобальні кліматичні зміни, наслідки меліорації, занепад традиційного природокористування призводять до регулярного зменшення популяції нарцису. Без системних активних заходів врятувати її практично неможливо. Ці заходи включають широкий спектр дій, спрямованих на підвищення рівня ґрунтових вод, боротьбу із залісненням території, підтримку місцевого біорізноманіття тощо. І без серйозної фінансової й матеріально-технічної підтримки реалізувати їх практично неможливо. Тому ми покладаємо великі сподівання на цей проєкт та на підтримку громадськості!”, –  каже директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак. 
В рамках проєкту «Врятувати долину нарцисів» ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» у співпраці з Карпатським біосферним заповідником планують відновити найбільш критичну частину «Долини Нарцисів», зокрема, підвищити рівень ґрунтових вод, відновити режим підтоплення, організувати скошування трави після плодоношення і регульований випас ділянок, які не викошуються, видалення кущів та дерев, а також провести відновлення популяції нарцисів у районах, де він був втрачений. 
Щоб підтримати проєкт «Врятувати Долину Нарцисів», перейдіть за посиланням https://www.eocaconservation.org/project-voting-category.cfm?catid=3, оберіть «Rescue the «Narcissi Valley», Ukraine»  та  ПРОГОЛОСУЙТЕ! 
Це рятувальна місія! Врятуймо «Долину Нарцисів»разом!
Більше інформації за тел: 067 353 38 13 – к.б.н. Богдан Проць, керівник ГО “Дунайсько-Карпатська Програма”.  
Більше про нас: http://www.natureexperts.org/ Ми у соцмережах: https://www.facebook.com/DanubeCarpathianProgramme.
Зі ЗМІ. 

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.