Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Стале наповнення бюджетів – головна складова економічної стабільності

Стале наповнення бюджетів – головна складова економічної стабільності

10:36, 06.03.17
1 297
Економіка
Бюджет району безпосередньозалежить від платників податків та роботи податківців. Які надходження та в якому обсязі сплатили мешканці району у 2016 році, кому варто декларувати майно та доходи як спрацювала минулоріч ДПІ в Тячівському районі – на ці та інші актуальні питання відповідає начальник ДПІ в Тячівському районі Ілля Ілліч Матьола.

– Ілля Іллічу, розкажіть, будь ласка, про забезпечення бюджетних надходжень, які вдалося досягнути у 2016 році завдяки платникам податків.
– Протягом 2016 року зведений бюджет отримав 305,3 млн. грн. податків та зборів. Це майже на 48 млн. грн. більше, ніж доведене завдання, та на 105,6 млн. грн. перевищує фінансовий результат аналогічного періоду 2015 року.
При цьому державний бюджет отримав 109,7 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року, надходження збільшились на 41,6 млн. грн. Зокрема, у розрізі окремих податків зросла сплата податку на доходи фізичних осіб – на 51,5%, або на 11,9 млн. грн.; військового збору – на 33,1%, або на 2,9 млн. грн.; по податку на додану вартість – на 55,1%, або на 12 млн. грн..
Варто зазначити, що до місцевих бюджетів мобілізовано 195,6 млн. грн., що становить 64,1% усіх надходжень. Основна складова доходів місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб, надходження якого склали 104,4 млн. грн. (або 53,4% від усіх надходжень до місцевих бюджетів).
Таким чином, Тячівською ДПІ додатково спрямовано до бюджетів 64,2 мільйона гривень.
Важливо, що у результативному виконанні завдань із надходження до бюджетів усіх рівнів відповідних податків і зборів, маємо поєднання трьох важливих факторів: сумління соціально відповідального бізнесу, фінансова децентралізація і системна та прозора робота податківців Тячівської ДПІ. Загалом, маємо разом розвивати бізнес, який отримуватиме зростаючі доходи і, відповідно, збільшуватиме сплату податків до бюджету.
– Який обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб від платників району?
– Протягом 2016 року працюючі мешканці сплатили 139,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 48,1 млн. грн. більше, ніж протягом 2015 року.
Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 35,1 млн. грн., спрямовано до Державного бюджету країни, що на 11,9 млн. грн. перевищує надходження попереднього 2015 року.
Решту коштів, а саме 104,4 млн. грн., спрямовано до місцевих бюджетів регіону для фінансування заходів держави у соціальній сфері. Надходження податку до місцевих скарбниць на 36,1 млн. грн. перевищують показник 2015 року.
Зауважу, що податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Його питома вага становить понад 53,4% від загальних надходжень до бюджету.
Варто наголосити, що у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2017 року рівня мінімальної заробітної плати до 3200 гривень очікується і подальший приріст надходжень ПДФО до місцевих бюджетів.
– Які надходження до місцевого бюджету надійшли від платників єдиного податку  Тячівщини?
– За 2016 рік платниками податків, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачено до місцевої скарбниці 25,6 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з 2015 роком, ці надходження зросли майже на 9 млн. грн., або на 54,4%.
Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили за звітний період 20 млн. грн. єдиного податку, перевиконання планових показників склало 2,6 млн. грн. Темп росту – 48,2% до відповідного періоду минулого року (+6,6 млн. грн.).
Юридичні особи – платники ІІІ групи забезпечили надходження єдиного податку в сумі 5,6 млн. грн. Додатково до минулого року отримано 2,5 млн. грн.
Тут також важливим є те, що з 2017 року фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад для фізичних осіб – підприємців, які провадять господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для 1-ї групи платників єдиного податку – у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму (до 160 грн.); для 2-ї групи платників єдиного податку – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 640 грн.).
– Скільки перераховано до Державного бюджету військового збору?
– До сплати цього збору мешканці Тячівщини ставляться з відповідальністю та усвідомлено. Протягом 2016 року вони сплатили 11,5 млн. грн. «патріотичного» податку. У порівнянні з 2015 роком, надходження зросли на 2,9 млн. грн.
Зауважу, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Його перераховують на модернізацію та реформування української армії, і сплачується цей податок у розмірі 1,5% від об’єкта оподаткування, що визначений статтею 163 Податкового кодексу України. Крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, сюди належать і ряд інших. Зокрема, це орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.
Варто зазначити, що відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.
– Що скажете про плату за землю? Скільки у 2016 році місцеві бюджети отримали надходжень від цього податку?
– Землекористувачі земельних ділянок району – юридичні особи протягом 2016-го року сплатили до місцевих бюджетів 6,4 млн. грн., а фізичні особи – 3,2 млн. грн. податку. В порівнянні з минулим роком, надходження зросли на 78,6%.
Нагадую, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності
Платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України).
– Чи суттєвим є надходження від сплати акцизного податку?
– В 2016 році до місцевого бюджету від платників району надійшло акцизного податку в сумі 41,6 млн. грн., зокрема, в грудні – 3,4 млн. грн.
Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження акцизного податку збільшились майже на 34,8%: у 2015 році до місцевої скарбниці надійшло 30,8 млн. грн.
Зауважу, що юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, які здійснюють реалізацію пального, для роботи в системі електронного адміністрування реалізації пального, необхідно пройти реєстрацію як платників акцизного податку з реалізації пального, подавши заяву.
У разі здійснення реалізації пального без реєстрації встановлено штрафну санкцію у розмірі 100% вартості реалізованого пального. Платникам в СЕАРП автоматично відкриваються електронні рахунки для сплати акцизного податку.
Запровадження нової системи контролю сприяє наближенню податкового законодавства до законодавства ЄС, зменшенню обсягів тіньового обігу пального, збільшенню надходження акцизного податку до бюджету.
– Що стосується єдиного соціального внеску, скільки сплачено платниками району в 2016 році ЄСВ?
– В 2016 році забезпечено надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 160,7 млн. грн.
Зокрема, в грудні 2016 року платниками сплачено 17,5 млн. грн. єдиного внеску.
З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані нараховувати та сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, незалежно від того, отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, чи ні.
Для фізичних осіб – підприємців, що віднесені до першої групи єдиного податку, сума ЄСВ не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно сплаченому єдиному внеску.
– З огляду на те те, що з 1 січня в Україні стартувала нова деклараційна кампанія, не зайвим буде нагадати, кому слід подати декларацію про майновий стан і доходи.
– Так, розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами за місцем реєстрації до 1 травня 2017 року. Останній день подання декларації за 2016 рік – 3 травня 2017 року.
Зокрема, обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:
- доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, в тому числі від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна; продажу (обміну) власного майна; продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо; спадщину (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами; іноземні доходи.
Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2017 року.
Нагадую, що платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію упродовж всього року.
Користуючись нагодою, дякую усім сумлінним платникам податків Тячівщини за чітку громадянську позицію та свідоме ставлення до сплати податків. Адже стале наповнення бюджетів – головна складова економічної стабільності – як нашого району зокрема, так і країни загалом.
–    Дякую за розмову.
Інтерв’ю вела Н.Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.