Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Про реалізацію побутових товарів та застосування РРО

Про реалізацію побутових товарів та застосування РРО

09:05, 31.07.17
1 372
Економіка
Про реалізацію побутових товарів  та застосування РРОНагадуємо, що 8 травня 2017 року набрала чинності Постанова КМУ від 16 березня 2017 року № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій». Саме з цієї дати слід застосовувати РРО суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Вимоги щодо застосування РРО при здійсненні даного виду діяльності поширюються також і на суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних та фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, і проводять розрахунки у готівковій формі.
В рамках реалізації норм законодавства Урядом України визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – Перелік).
Відтак Постанова сприяє посиленню захисту прав споживачів, зокрема щодо проведення гарантійного ремонту або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів.
Варто зазначити, що вказаний Перелік містить 8 груп товарів:
- «Вироби із чорних металів»;
- «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;
- «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;
- «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;
- «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»;
- «Годинники всіх видів та їх частини»;
- «Музичні інструменти; їх частини та приладдя»;
- «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».
 Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарів.
Коди і найменування груп товарів в цьому Переліку відповідають Українській класифікації товарів зовнішньо-економічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД), яка затверджена Законом України "Про митний тариф України” від 19.09.2013 № 854-VII.
УКТ ЗЕД – це систематизований перелік товарів, який складається з кодів товарів та найменувань для цих кодів. Коди в УКТ ЗЕД об’єднані у товарні позиції, позиції – в групи, а групи – в розділи.
Наприклад, в УКТ ЗЕД є група товарів під кодом 85 та назвою "Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя”. Вказана група містить 48 товарних позиції з кодами від 8501 до 8548, кожна з яких має свої товарні підпозиції. Так, товарна позиція 8531 "Електрообладнання звукове або візуальне сигналізаційне (наприклад, дзвоники, сирени, індикаторні панелі, пристрої сигналізації про крадіжки та пожежі), крім обладнання товарної позиції 8512 або 8530” містить близько 16 кодів та найменувань товарів.
Слід зазначити, що до Переліку з групи товарів під кодом 85 УКТ ЗЕД увійшло 15 товарних позицій, а, наприклад, з товарної позиції 8531 – лише один код товару (8531 20 20 90) під назвою «комплекти сигналізацій».
Таким чином, у разі продажу побутових товарів з товарної позиції 8531, РРО необхідно зареєструвати і застосовувати, якщо в реалізації знаходяться товари з кодом 8531 20 20 90.
Отже, Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 затверджено Перелік, який містить конкретні коди та назви товарів, а також коди і назви груп, до яких вони відносяться.
ДПІ у Тячівському районі.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.