Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Субсидія: не треба «випалювати» весь газ, це економія на майбутній період

Субсидія: не треба «випалювати» весь газ, це економія на майбутній період

14:00, 02.02.16
767
Економіка
Соціальний захист родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.
У зв’язку з прийняттям Урядом країни рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей по оплаті житлово-комунальних послуг з 1 травня 2015 року житлові субсидії для громадян стали доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій.
Субсидія призначалась за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подавав до управління заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати на осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, затвердженими Кабінетом Міністрів України, а також довідки про доходи осіб за вказаний період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.
Зазначені заява та декларація могли бути надіслані поштою до управління соціального захисту населення, передані через уповноважених спеціалістів сільських, селищних рад чи принесені особисто.
Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
На протязі 2015 року за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу до Тячівського управління соціального захисту населення звернулось 14683 сім’ї.
За спрощеним порядком згідно постанови КМУ від 28.02.2015 №106 „ Про вдосконалення порядку надання житлових субсидій”, за 2015 рік звернулось 12704 сім’ї, в т. ч.:
3467 – особисто;
856 – надіслали документи поштою;
5980 – через уповноважених сільських, селищних рад.
Загальна кількість сімей, яким призначено субсидію з початку року на оплату житлово-комунальних послуг, – 10287, тверде паливо та скраплений газ – 2725 сім’ї.
Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону: як будемо платити за тепло при таких тарифах? Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у наданні субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна: „Якщо не використовуєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону”.
Розмір субсидії розраховується, виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 6.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.
Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно „випалювати” весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги, на які надається субсидія.
Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.
Якщо не використаєте весь обсяг газу чи іншої послуги внаслідок економії споживання, нічого повертати не потрібно. Дана економія зараховується підприємством в якості оплати обов’язкової частки платежу домогосподарством на наступний розрахунковий період. Ви все одно будете користуватись субсидією.

В. БОНКА, начальник Тячівського управління соціального захисту населення.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.