Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Легалізація заробітної плати – це гарантії отримання пенсії в майбутньому

Легалізація заробітної плати – це гарантії отримання пенсії в майбутньому

15:57, 11.05.18
260
Економіка / Важливо
Легалізація заробітної плати –  це гарантії отримання пенсії  в майбутньомуНа сьогоднішньому етапі розвитку економіки держави питання відкритості заробітної плати працівників є доволі актуальним. Адже роботодавці, прагнучи всіма силами уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, виплачують їм мінімальну заробітну плату та здійснюють доплати в «конвертах».

Фахівцями управління проводяться відповідні заходи щодо роз’яснення питань виплати заробітної плати у «конвертах». Тобто нелегальна заробітна плата, – тягар сучасності, який послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів та переваг оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником. Адже одержуючи неофіційну заробітну плату, людина позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому та соціальних гарантій.
Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність від страхового стажу та розміру заробітної плати. Щомісячно до Тячівської та Рахівської райдержадміністрацій надаються аналітичні дані за результатами звітності платників з єдиного соціального внеску.
Управління звертається до приватних підприємців, наголошуючи на важливості укладання трудових договорів з найманими працівниками та дотримання законодавства про оплату праці.
Адже роботодавці, які використовують працю найманих працівників, несуть відповідальність у вигляді штрафу за кожного працівника у випадку:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового (контракту) – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати;
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати;
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Окрім того, підприємцям слід сумлінно поставитися до правильного оформлення наказів про прийняття на роботу.
Фахівці роз’яснюють при проведенні зустрічей в трудових колективах переваги користування веб-порталом Пенсійного фонду України, а саме:, що зареєструвавшись, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони нараховуються.
Тячівське об’єднане управління ПФУ Закарпатської області.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.