Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Міністерство оборони України прийняло рішення вдвічі підвищити грошове забезпечення військових з 1 жовтня та 1 січня

Міністерство оборони України прийняло рішення вдвічі підвищити грошове забезпечення військових з 1 жовтня та 1 січня

09:01, 06.08.18
689
Економіка / Захист Вітчизни / Важливо
Міністерство оборони України прийняло рішення вдвічі підвищити грошове забезпечення військових з 1 жовтня та 1 січняМіністерством оборони прийнято рішення щодо підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня 2018 року. Відповідний лист за підписом Міністра оборони України генерала армії України С.Т.Полторака направлений Прем’єр-міністру В.Б.Гройсману.

Як зазначається, недостатній рівень грошового забезпечення та поширення інформації про ймовірне зменшення обсягів одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби, є основними причинами звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту. В першу чергу, це стосується військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, та військовослужбовцям, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.
Довідково: На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн. На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні.
Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти.
Грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби складає 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.
Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовано питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення:
• рядовому складу – до 9 тис. грн.
• офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.
Крім того, підготовлено й інше рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:
• військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 000 гривень;
• підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо. 
Крім того, Міністр оборони України підкреслив, що у 2019 році порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби, буде збережено. На сьогодні законопроектів стосовно зміни порядку або розмірів виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби, не зареєстровано.

І.ТИЩУК, підполковник, військовий комісар 
Тячівського РВК.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.