Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Про міжнародні пенсії

Про міжнародні пенсії

14:22, 28.09.18
704
Економіка
Про міжнародні пенсіїУ сьогоднішньому випуску «Дружби» продовжуємо пояснення питання про призначення та виплату міжнародних пенсій (початок у попередніх номерах газети). Продовжуючи тему хочемо розглянути особливості міжнародних договорів, які були укладені з Чеською Республікою, Республікою Болгарія та Литовською Республікою. 

Договір між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення був укладений 04.07.2001р., проте набув чинності 01.04.2003р. Відповідно до договору, кожна сторона призначає пенсію згідно з її законодавством за страховий стаж, набутий на її території. Також, якщо право на пенсію виникає лише після сумування стажу роботи, набутого за законодавством обох держав, то до наявного страхового стажу додається стаж, набутий в іншій державі, за умови, що періоди страхування не перекриваються у часі. Для встановлення розміру пенсії кожна зі сторін обчислює середню заробітну плату за період страхового стажу, набутий тільки на її території. Важливим також є те, що за умови постійного проживання громадянина на території України станом на 01.04.2003 р., українська сторона враховує чеський стаж як український, проте не враховується заробітна плата. Якщо громадянин України отримав право на постійне проживання в Чехії до 01.04.2003р. то чеська сторона призначає пенсію за весь період чеського страхового стажу, при цьому враховує страховий стаж, набутий на території України. Мінімальний страховий стаж, який розглядається для призначення пенсії, – один рік. Право на пенсію не виникає, якщо чеський стаж менше 1 року, тому цей стаж враховується до українського. Якщо український пенсіонер переїде на постійне місце проживання в Чехію, то переказ призначеної йому пенсії в Україні буде здійснюватись щоквартально на поточний рахунок за місцем проживання в Чехії. Для цього потрібно надіслати в Пенсійний фонд України пенсійну справу з усіма перерахунками пенсії на дату відправлення. 
Договір між Україною та Республікою Болгарія про соціальне забезпечення було укладено 04.09.2001р., набув чинності – 01.04.2003р. Призначення пенсії за страховий стаж, набутий у Болгарії, здійснюється болгарською стороною, згідно з її законодавством. Українська сторона може враховувати також болгарський стаж під час призначення пенсії, в разі відсутності необхідного стажу, передбаченого в Україні, за умови, що цей стаж не збігається в часі. Згідно договору, під час призначення пенсій на пільгових умовах стаж підсумовується, але тільки в тій самій професії або на тій самій роботі. Якщо загальна тривалість страхового (трудового) стажу, накопиченого відповідно до законодавства однієї Договірної сторони, становить менше 1 року, то цей стаж зараховує для призначення пенсії установа другої сторони. При цьому, заробітна плата за цей період часу не враховується. Якщо український пенсіонер переїде на постійне місце проживання в Болгарію, то переказ призначеної йому пенсії в Україні буде здійснюватись щоквартально за місцем його постійного проживання в Болгарії. Слід зазначити, що норми Договору не поширюються на спеціальні види пенсійного забезпечення.
Договір між Україною та Литовською Республікою про соціальне забезпечення укладено 23 квітня 2001р., набув чинності 08.02.2002р. 19 січня 2010 року було укладено технічну угоду між Пенсійним фондом України та Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування Литовської Республіки про порядок призначення, переказу та виплати пенсій. За умовами договору, за весь страховий стаж, накопичений з 01.01.1992 року, зобов’язання з надання зацікавленій особі пенсії за страховий стаж до 01.01.1992р. приймає сторона, на території якої ця особа проживає в момент звернення щодо призначення пенсії. Зобов’язання з надання зацікавленій особі пенсії після 01.01.1992р. приймає сторона, на території якої цей стаж було накопичено. Цей договір не поширюється на військовослужбовців Збройних сил, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ державної безпеки. Мінімальний страховий стаж для призначення пенсії – 1 рік. Якщо литовський стаж менше одного року, то право на пенсію не виникає, цей стаж зараховується до українського стажу. 
Продовження теми в наступних випусках.
Галина Канюка, начальник відділу обслуговування громадян Тячівського ОУПФУ Закарпатської області.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.