Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Що змінилося з 1 січня 2019 року: зарплати, пенсії, субсидії

Що змінилося з 1 січня 2019 року: зарплати, пенсії, субсидії

10:51, 08.01.19
672
Економіка
Зростання «мінімалки» на 450 грн., підвищення зарплат і пенсій окремим категоріям громадян, субсидії «живими грошима» і дві платіжки за світло – ці та інші зміни вступили в дію з першого дня нового року.

Прожитковий мінімум, зарплати і пенсії
З 1 січня набуває чинності новий кошторис країни, який депутати ухвалили ще в ніч проти 23 листопада 2018 року.
Цей бюджет, зокрема, передбачає підвищення мінімальної зарплатні до 4173 гривень. На кінець 2018 року мінімальна зарплата в Україні становила 3723 гривень. Крім того, зростання видатків на безпеку дозволить підвищити зарплати військовим та правоохоронцям. Зокрема, грошове забезпечення військових має зрости на 30%, – розраховують в уряді. Мінімальний розмір для контрактника має становити 10 тис. грн.
Мінімальний розмір грошового забезпечення нацгвардійців, рятувальників, прикордонників має зрости на 22-25%.
Прожитковий мінімум в Україні 1 січня зріс на 76 гривень – до 1853 гривень. У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму наступного року зростатиме і пенсія для деяких категорій – тих, хто отримує мінімальну пенсію, соціальних пенсіонерів (які не мають мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії) і тих, хто отримує понад 10 прожиткових мінімумів. Бюджет-2019 також передбачає автоматичну індексацію пенсій, перша з яких має відбутися 1 березня. Але з 1 січня у пенсійних виплатах для окремих категорій громадян будуть зміни. До прикладу, більшу мінімальну пенсію отримають пенсіонери, старші за 65 років, які мають трудовий стаж від 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки). Підвищення становитиме 172 грн. – до 1669 грн. на місяць. Це стосуватиметься близько 2 млн. пенсіонерів. Іншим пенсіонерам мінімальну пенсію, яка з грудня 2018 становить 1497 грн., підвищать з 1 липня та 1 грудня 2019 року.
У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму наступного року зростатиме і пенсія для деяких категорій – тих, хто отримує мінімальну пенсію, соціальних пенсіонерів (які не мають мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії) і тих, хто отримує понад 10 прожиткових мінімумів. 
З 1 січня 2019 р. військові пенсіонери отримуватимуть 75% від суми підвищення. Минулого року ця частина складала 50%, а у 2020 році уряд планує вийти на виплату 100% підвищення. Більші пенсії також почнуть отримувати і пенсіонери органів внутрішніх справ.
Крім того, згідно із досягнутою наприкінці 2018 року домовленістю, «Укрпошта» і надалі виплачуватиме пенсії. При цьому «Укрпошта» отримала додаткові 500 млн. грн. на погашення збитків від цього.
Субсидії: часткова монетизація
З 1 січня уряд почне монетизацію субсидій. Громадяни, які звертатимуться за комунальними субсидіями з 1 січня 2019 року, отримуватимуть їх вже «живими грошима», - так почнеться перший етап монетизації субсидій. На виплату субсидій «живими грошима» у бюджеті виділено 20 млрд. грн.
Кошти надходитимуть на спеціальний рахунок отримувача субсидії в «Ощадбанку».
«Створюється окремий спеціальний рахунок, з якого можна переказати кошти виключно за тими рахунками, що зазначені під час звернення за субсидією», – пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева.
Він також нагадав, що і зекономлені кошти також можна буде отримати «живими грошима»:
«Після того, як людина сплатила свою частину рахунку і закінчився опалювальний сезон, людям перераховують усі зекономлені кошти на звичайні рахунки, і вони можуть їх використовувати на власний розсуд».
За планом, з 1 травня субсидії «живими грошима» отримуватимуть ті, хто користується ними певний час і не припиняють отримувати їх і влітку. З 1 жовтня усі субсидії повинні бути монетизовані.
Загалом бюджетні витрати на комунальні субсидії становитимуть трохи більше, ніж 55 млрд. грн. При цьому правила надання субсидій не зміняться.
Плата за електроенергію по-новому
Плату за електрику з 1 січня розділять на дві складові. Згідно із законом «Про ринок електричної енергії», від 1 січня 2019 року за електрику треба буде платити двом компаніям – тим, що її розподіляють, і тим, що постачають.
Договір споживача з оператором розподілу стосуватиметься переважно технічних параметрів потужності, напруги електричних мереж, підключення і відключення від послуги. Договір з постачання стосуватиметься купівлі-продажу електрики, як товару.
Проте перші платіжки із розділеною платою за електрику з окремими рядками за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії – споживачі отримають у лютому.
Постачальники електрики запевняють, що перехід на нову систему платежів відбуватиметься максимально просто для споживачів.
Дорожчий тютюн
Згідно з Податковим кодексом, з 1 січня 2019 року відбудеться чергове зростання акцизу на тютюн – на 20%. За півроку – у липні – акциз зросте ще на 9%.
За прогнозами учасників ринку, якщо виробники перекладуть підвищення акцизів на курців, пачка цигарок може подорожчати на 5 грн. у січні і ще на 2-3 гривні у липні 2019 року.
Зі ЗМІ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.