Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Обгрунтованість видачі листків непрацездатності – під контролем Фонду соціального страхування України

Обгрунтованість видачі листків непрацездатності – під контролем Фонду соціального страхування України

11:00, 15.04.19
547
Економіка / Офіційно / Важливо
Фонд соціального страхування України здійснює виплати за листками непрацездатності, компенсуючи втрачений за період хвороби заробіток; надає допомогу по вагітності та пологах, допомогу на поховання; фінансує щомісячні страхові виплати та надає одноразову допомогу потерпілим від нещасного випадку на виробництві та членам їх сімей; гарантує курс реабілітаційного лікування після перенесених важких захворювань і травм; опікується особами з інвалідністю, які повністю або частково втратили працездатність через професійну діяльність.

Тячівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Закарпатській області керується Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-VIII та чинними нормативними документами. Відділення здійснює перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі, на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності, здійснення фінансування матеріального забезпечення та контролю за використанням роботодавцями і застрахованими особами коштів Фонду.
Відповідно до ст. 22 зазначеного вище Закону України Фонд виплачує застрахованим особам допомогу по тимчасовій непрацездатності, починаючи з шостого дня, за весь період тимчасової непрацездатності, а у випадках, передбачених законодавством, з першого дня захворювання.
Майже в усіх регіонах України, у тому числі і в Закарпатській області, у 2018 році збільшилася кількість виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, на підставі яких страхувальниками надано заяви-розрахунки для здійснення фінансування матеріального забезпечення робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, а також загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.
Так, згідно із заявами-розрахунками страхувальників Тячівського та Рахівського районів кількість листків непрацездатності, за якими замовлено матеріальне забезпечення у І кварталі 2019 року, склала 1816 на суму 4,3 млн. грн., загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності у І кварталі 2019 року – 19044, що на 255 днів (на 1,4 %) більше, ніж у І кварталі 2018 року.
За даними моніторингу страхових випадків у 2018 році у Тячівському та Рахівському районах прийнято для фінансування 2558 заяв-розрахунків по 8652 листках непрацездатності. У січні-березні 2019 року виникла тенденція до збільшення кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності.
У зв’язку із цим Фондом розроблено механізм контролю Фонду за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам. Постановою правління Фонду «Про затвердження Типових структур управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в областях та місті Києві та їх відділень» від 12.12.2018 № 35 в управліннях виконавчої дирекції Фонду в областях та м. Києві з 01 квітня 2019 року створено відділи перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності, а у відділеннях управлінь – відділи, сектори або окремі посади головних спеціалістів, які проводять перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності.
Також визначені першочергові заходи по зменшенню загальної кількості оплачених днів по тимчасовій непрацездатності, які мають забезпечити дієвий механізм контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я, зокрема:
Проведення щотижневого моніторингу виданих листків непрацездатності.
Проведення планових та позапланових перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатност.
Покращення якості надання соціальних послуг у взаємовідносинах «заклад охорони здоров’я – працівник (роботодавець) – Фонд».
Забезпечення участі представників Фонду у засіданнях медико-соціальних експертних комісій.
Проведення постійного аналізу по заявах-розрахунках щодо виявлення осіб, які часто і тривало хворіють.
 Забезпечення участі фахівців з проведення перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності у навчанні страхового активу – керівників, головних бухгалтерів та голів комісій (уповноважених) із соціального страхування установ, підприємств, організацій.
Ведення обліку осіб, які часто і довго хворіють.
Інформування страхувальників та застрахованих осіб через засоби     масової інформації про результати роботи Фонду з питань контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності.
Окрім того, запроваджено нові підходи до обслуговування страхувальників, що дозволить вдосконалити систему фінансування та попередити можливі помилки при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. Із цією метою відділення здійснюватиме попередній контроль правильності нарахування виплат та у випадку виявлення помилок надаватиме рекомендації страхувальникам щодо їх усунення ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатися на роботодавця, якщо буде виявлено неправомірне використання коштів Фонду під час перевірки за фактом уже профінансованих заяв-розрахунків. Тому з 1 квітня 2019 року відновлено перевірки дотримання страхувальниками вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. План-графік перевірок розміщено на офіційній веб-сторінці управління виконавчої дирекції Фонду в Закарпатській області.
Очевидно, що такі заходи позитивно вплинуть на загальний стан організації лікувального процесу, на збільшення довіри населення до якості надання медичної допомоги та послуг та до підвищення ефективності цільового використання коштів Фонду, що є особливо актуальним у період проведення медичної реформи в Україні.
За консультаціями та роз’ясненнями з питань соціального страхування просимо звертатися до Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області за адресою: м. Тячів, вул. Незалежності, 10/16, тел.: 3-28-94. м. Рахів , вул. Миру 15/1 , тел 2-57-39
І.Феєр, начальник Тячівського відділення  управління виконавчої дирекції   Фонду соціального страхування України в Закарпатській області.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.