Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Запроваджено сплату земельного податку за землі Карпатського біосферного заповідника до місцевих бюджетів

Запроваджено сплату земельного податку за землі Карпатського біосферного заповідника до місцевих бюджетів

10:09, 05.08.19
97
Економіка / Довкілля
Природно-заповідний фонд (ПЗФ) представляє ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

У Законі України «Про природно-заповідний фонд України», визначаються правові основи організації, охорони, ефективного використання  ПЗФ, відтворення його природних комплексів та об’єктів, зокрема, встановлено, що до основних засобів збереження територій та об’єтів ПЗФ, наряду із запровадженням  заповідного режиму, організацією систематичних спостережень,  належить також запровадження економічних важелів стимулювання їх охорони. 
Але  економічні механізми  збереження та розвитку установ природно-заповідного фонду, не запроваджуються в повному обсязі.
Тому з метою вдосконалення економічних важелів стимулювання збереження та  охорони ПЗФ, мною в 2013 році, на комітетських слуханнях в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, та в 2017 році  на нараді під головуванням Президента України, із питань реформування лісового господарства, вдосконалення державної екологічної політики та розвитку природно-заповідного фонду України запропоновано, зокрема, врегулювати питання  із оподаткування земель природно-заповідного фонду та сплати відповідного земельного податку до місцевих бюджетів й вжити додаткових заходів щодо  вдосконалення системи оплати праці персоналу заповідників та національних природних парків.
На виконання цих зауважень у 2014 році внесено надзвичайно важливі зміни до Податкового кодексу України, у частині сплати місцевим радам земельного податку, в межах яких розташовані землі природних та  біосферних заповідників й національних природних парків.
В результаті, до прикладу, адміністрація Карпатського біосферного заповідника, сплатить у 2019 році, за рахунок коштів Державного бюджету України, 15-тьом територіальним громадам в Рахівському, Тячівському та Хустському районах Закарпатської області, в межах яких знаходяться в постійному користуванні його землі, понад двадцять дев’ять мільйонів гривень.
За перше півріччя цього року громади уже отримали понад 12 млн. гривень.
Спрямовані до Широколужанської сільської ради 4.6 млн. грин., Велико-Углянської сільської ради – 2.7 млн. грн.,  Углянської –1.8 млн грн. суттєвово поповнять бюджети цих депресивних гірських населених пунктів і, сподіваємось, сприятимуть зацікавленості місцевого населення у збереженні унікальних природних цінностей та створенню позитивного іміджу установ природно-заповідного фонду. 
Якраз це і є одним із тих  компенсаційних механізмів, які держава має запроваджувати для місцевих громад за вилучення із господарського використання особливо цінних природних територій.
Шкода тільки, що через бюрократичні перепони і небажання деяких спеціальних адміністрацій установ ПЗФ, втрачено декілька років щодо реальної виплати законних коштів цим громадам.
Прикро і те, що бюджетний запит на отримання необхідного фінансування, підготовлено і подано до Мінприроди України адміністрацією Карпатського біосферного заповідника, лише після відповідного звернення до неї «круглого столу», який засідав у Закарпатській облдержадміністрації 4 червня 2018 року.
А зараз уже вносяться законопроекти щодо скасування або мінімізації цих податків.
Крім того, прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 року № 686 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам установ природно-заповідного фонду України», якою встановлено надбавки в розмірі до 30 відсотків, за вислугу років керівним працівникам, професіоналам, фахівцям, технічним службовцям і робітникам установ природно-заповідного фонду.
На вдосконалення економічних механізмів збереження природно-заповідного фонду  спрямовано й запропоновані нами  зміни  до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів» (реєстр. № 7038 від 23.08.2017 р.), та  розроблений за моєї участі  проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та інших законодавчих актів України з питань охорони природно-заповідного фонду України» (реєстр. № 7510 від 19.01.2018 р.).   
Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.