Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Коли потрібні «швидкі» гроші...

Коли потрібні «швидкі» гроші...

09:34, 09.09.19
90
Економіка / Суспільство
У житті неможливо все передбачити й прорахувати. Трапляються і кризові ситуації, які вимагають негайного фінансового вирішення саме тоді, коли з коштами «не дуже». І коли потенційні позичальники – друзі, знайомі та  родичі в такому ж незавидному становищі, а ще й день вихідний, і банківські двері для кредитоотримувачів зачинені. І тоді, як потопаючий за соломинку, пересічний громадянин хапається за  ломбард. Адже працює він без вихідних, без довідок про доходи та поручителів. А річ, яку б можна закласти під отримання кредиту, практично завжди знайдеться, тим паче, що, з настанням сприятливих обставин, її можна буде викупити. І, напевно, саме через ряд переваг – оперативність, зручність, «простір для маневру», коли договір укладається на вигідних для клієнта умовах, цей вид грошової позики стає дедалі популярнішим серед населення.


 На сьогодні лише в райцентрі функціонують чотири такі точки, й тримаються вони на плаву доволі впевнено, окремі вже біля десятка років.
Проте явище це неоднозначне: процвітають ломбарди саме тоді, коли в економічному житті країни настає «темна смуга», і люди змушені вдаватися до позик. Та, як би там не було, посилений інтерес приватного бізнесу до цього виду підприємництва викликав здорову конкуренцію між ломбардними закладами, що на якості їхньої роботи позначається цілком позитивно. 
Тому, переступивши поріг ломбарду, отримаєте вичерпну інформацію про типовий термін застави, процентну ставку, умови викупу тощо. І, в разі укладання договору, працівники здійснюватимуть ваш супровід у телефонному режимі, нагадуючи, коли  закінчується обумовлений термін договору, якою буде пеня у випадку прострочення тощо.Нададуть і безоплатну послугу щодо визначення вартості виробу з дорогоцінного металу за ціною «лому», навіть, якщо ви не збираєтесь закладати його тут і зараз, бо лишень вивчаєте ситуацію на ринку послуг...
Аудиторія відвідувачів – доволі строката: від людей інтелігентних і скромних до войовничих,  нетерплячих і таких, котрим усе не так. Тож доводиться бути ще й добрим психологом. Є серед них і завсідники, котрі умудряються вкотре перезакладати одну й ту ж річ,  а є й справді нещасні люди, чиє горе, хвороба, безвихідь не залишають байдужим. Характерно, що статут діяльності дозволяє індивідуально підходити до кожного клієнта, з урахуванням життєвих обставин, його можливостей тощо. 
Ось увіходить молоде подружжя з дитиною. Вирішили закласти золотий годинник, бо глава сім’ї зібрався на заробітки, а грошей для оформлення візових документів не вистачає. Розраховують викупити його з першої чоловікової зарплати, бо ж це фамільна цінність – весільний подарунок батьків.
Тим часом оцінювачу телефонує хтось із клієнтів, що зараз на виїзді і не може викупити заставу, тож просить відтермінувати виплату.
–    За умови сплати щоденної пені, – інформує оцінювач.Дві подружки завітали з телефоном, однак виявилось, він уже не має товарної цінності. Тому зданий раніше обігрівач вирішили не забирати, бо кредит вже потрачено.
Загалом, ломбарди працюють по-різному. Більшість спеціалізується на дорогоцінностях і техніці, проте в одних вони ж і реалізуються за ціною б/у, а інші тримають ринки збуту в суворій таємниці. І не тільки їх, а й будь-яку інформацію, що перебуває за межами конкретних послуг. Вам навіть не вдасться зв’язатися з оцінювачем по телефону напряму, а лишень через оператора. Тож у випадку надмірної цікавості в нього може не знайтися для вас часу й доведеться навідатися особисто.
...До ломбардів можна ставитися по-різному. У когось, при згадці про них, з’являються похмурі асоціації, навіяні епізодами роману Ф.Достоєвського «Злочин і кара», в яких задіяна старенька лихварка Олена Іванівна, в чиїйсь уяві зрине полотно Рембрандта «Міняйло», де зображена бабця також не викликає глибокої симпатії. Хтось напряму пов’язує їх з лихварством, тобто нарощуванням відсотків на людській скруті. Та, як не крути, а цей «прокат грошей» підказаний самим життям, адже був відомий ще древнім народам – грекам, євреям і китайцям. Як слід «розкрутили» його в ХІІІ ст. вихідці з італійської Ломбардії (звідки й назва), котрі, рятуючись від воєн, оселилися у Франції. Існувала ця послуга і в часи СРСР, однак великим попитом не користувалася через обмежене кредитування. Нині для ломбардів, через низький рівень життя населення, настали сприятливі часи. І хоч це доволі сумно,  громадян, змушених жити в борг, вони неабияк виручають. 
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення.