Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Фонд здійснює соціальний захист застрахованих осіб

Фонд здійснює соціальний захист застрахованих осіб

10:28, 04.11.19
103
Економіка / Суспільство
У першу неділю листопада в Україні згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Тячівське відділення здійснює свою роботу як структурний підрозділ управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області та забезпечує соціальний захист, охорону життя та здоров’я громадян у процесі їх трудової діяльності в Тячівському та Рахівському районах.
Про роботу відділення розповідає його начальник Ірина Андріївна Феєр:
«Основним завданням Фонду є реалізація державної політики у сфері соціального страхування. А саме: надання матеріального забезпечення застрахованим особам та страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Забезпечуємо надання медичних та соціальних послуг, звичайно, відповідно до законодавства. Організовуємо профілактику страхових випадків. Здійснюємо перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. Ведемо реєстр потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які у випадку смерті потерпілого мають право на одержання страхових виплат. Здійснюємо контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду. Повноважень чимало, і стараємося виконати їх в повному обсязі.
Але коштів на все недостатньо. Це пов’язано з тим, що з фонду заробітної плати підприємств, організацій відраховується 22 відсотки на єдиний соціальний внесок.  Фонд від нього отримує 9,3759 відсотка для забезпечення фінансування за всіма напрямами діяльності. Це недостатні суми, щоб повністю забезпечити потреби страхувальників. Раніше відраховували 14 відсотків. Згодом їх зменшили. Наміри були непогані, хотіли, щоб підприємці вийшли з тіні, але це вдалося не повністю. Зрештою, Фонд  недоотримує необхідних сум. 
Також є страхувальники, які мають борги перед Фондом. Це переважно підприємства-банкрути або ті, що перебувають у стадії ліквідації чи ледве виживають. Як приклад, назву Солотвинський солерудник, Тячівське ВУЖКГ та інші, які загалом заборгували чималу суму.  
Фонд брав активну участь і у відпочинку дітей в таборах, оскільки й профспілки неспроможні були фінансувати затрати. Допомога від Фонду була суттєва. Тепер цього немає. Табори переважно приватні, путівки подорожчали. Та й відпочивають там діти, чиї батьки спроможні їх оплатити. Такі реалії…
Забезпечуємо потерпілих на виробництві путівками на санаторно-курортне лікування, а також оплачуємо лікування у реабілітаційних відділеннях для інших застрахованих осіб після перенесення захворювань і травм. Такі особи мають право на лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією  лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу. Станом на 1 жовтня  вже укладено 50 тристоронніх (між застрахованою особою, Фондом і санаторієм) договорів на реабілітацію. 
У відділенні обліковуються 279 осіб, які отримують щомісячні страхові виплати внаслідок часткової чи повної втрати працездатності. Їм з початку року здійснено страхових виплат на суму 5,4 млн гривень. Із них 2 – внутрішньо переміщені особи з Луганської області, які отримали майже 37 тис. гривень. 17 осіб отримують щомісячні страхові виплати внаслідок втрати годувальника в сумі 254 тис. гривень. Також цього року виплачено одноразову допомогу сім’ї в результаті смерті годувальника на загальну суму 192 тис. гривень. 
За 9 місяців 2019 року до відділення подано 2083 заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення по 5815 листках непрацездатності для 3691 особи. Визначено 130985 календарних днів непрацездатності, за які оплачено 28,8 млн гривень. Із них надано допомоги по загальному захворюванню по 4252 листках непрацездатності за 42888 календарних днів непрацездатності на суму 10,1 млн грн. Також по невиробничій травмі допомогу надано по 566 листках непрацездатності за 9299 днів на суму 1,9 млн грн, по догляду за хворою дитиною – по 228 листках непрацездатності за 1759 днів на суму 391 тис. грн, по санаторно-курортному лікуванню по 1 листку непрацездатності за 24 дні на суму 12,9 тис. грн, по вагітності та пологах – по 766 листках непрацездатності за 76860 днів на суму 16,1 млн грн, по нещасному випадку на виробництві – по 9 листках непрацездатності за 155 днів на суму 93,7 тис. грн, на поховання – по 31 випадку на загальну суму 127,1 тис. гривень.
За цей же період Фондом профінансовано допомог на загальну суму 28,5 млн грн, у тому числі 12,5 млн грн – по тимчасовій непрацездатності, 15,8 млн грн – по вагітності та пологах, 93,7 тис. грн – по нещасних випадках на виробництві, 139,4 тис. грн – на поховання.
На жаль, цього року  сталося 7 нещасних випадків на виробництві, у тому числі два летальні. Потерпілі  забезпечені медичною та соціальною допомогою за кошти Фонду. Також відшкодовуються витрати на технічні засоби реабілітації, протезування, слухові апарати, придбання спеціальних засобів пересування, лікарські засоби, пальне, ремонт і технічне обслуговування автомобілів. Людям, яким за висновком МСЕК передбачено спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, а також побутове обслуговування, оплачуються такі послуги. 
Крім цього, Фондом проводяться заходи з метою підтримки у потерпілих на виробництві цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації в суспільстві та залучення до активного громадського життя. У вересні цього року в Ужгороді вже вп’яте проводили фінальні змагання VІІ Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», в яких узяли участь майже 300 чоловіків і жінок, потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Учасники змагалися у шести видах спорту, серед яких гирьовий спорт, настільний теніс та шахи. Сміливці також змагалися в армспорті, бомбаскеті та дартсі.
Заходи проводили в спорткомплексі «Юність». Організатором був Фонд соціального страхування України, під опікою якого, до речі, 205 тисяч осіб, що отримали травму чи професійне захворювання. Непогано виступила і закарпатська команда. Врешті-решт, не так важлива перемога, як участь у подібних змаганнях.
Отак і працюємо. Двері відділення завжди відчинені для людей. За консультаціями та роз’ясненнями з питань соціального страхування просимо звертатися до Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області за адресою: м. Тячів, вул. Незалежності, 10/16, тел.: 3-28-94.
І.Феєр, начальник Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській обл.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.