
Через кілька днів у всіх закладах освіти Тячівщини прозвучить перший дзвінок, що сповістить про початок нового навчального року. Тож перед батьками, особливо першокласників, постають запитання: що необхідно для школи і скільки коштів на підготовку дитини до навчання доведеться виділити з сімейного бюджету? Як з’ясувалося, підготовка до школи – справа недешева.
Оновити гардероб перед навчанням – питання актуальне, адже за літо діти підростають, і минулорічний одяг стає замалий. Школяру необхідно придбати щоденний, спортивний, верхній сезонний одяг та наряди до свят. У крамницях та на базарах району у середньому ціни на одяг для хлопчиків такі: сорочка – від 250 грн; штани – від 300 грн; туфлі – від 300 грн; спортивний костюм з кросівками – від 400 і 350 грн. відповідно.
Одягнути до школи дівчаток теж задоволення недешеве. На придбання блузки піде від 200 грн, спідниця або сарафан коштують від 180 грн., туфлі – від 350 грн, спортивний костюм та кросівки – це ще близько 800 грн. Ще понад 200 грн доведеться викласти батькам дівчаток на придбання колготок, бантиків та інших аксесуарів на волосся.
Тож, за приблизними підрахунками, щоб одягнути сина або доньку шкільного віку, треба потратити близько 2500 гривень.
Але це ще не всі витрати, адже немалу суму треба затратити на канцелярію: 10 зошитів по 18 аркушів – по 4 грн; 3 кулькові ручки, ціна однієї – від 1 грн 20 коп.; 2 олівці – по 3 грн.; лінійка – від 2 грн; набір фломастерів чи фарб вартістю від 20 грн; а також пенал і щоденник – приблизно по 80 і 60 грн відповідно, тека для зошитів – від 15 грн, тека для праці – від 30 грн., набір обкладинок для підручників (10 шт.) – від 50 грн, набір обкладинок для зошитів (10 шт.) – від 15 грн.. Залишилося лише скласти придбані товари в рюкзак, який коштує в середньому 400 грн. Не обійтися у школі також без ланчбоксу та термосу чи пляшки для чаю, а це ще 100 грн. Разом – близько 800 грн.
А для старшокласників цей канцелярський список буде доповнено ще й контурними картами, наборами для креслення, атласами тощо.
Виходить, якщо купувати справді тільки найнеобхідніше і найдешевше, то потратити доведеться не менше, ніж 2 тисячі гривень як на дівчинку, так і на хлопчика. Неабияк б’є підготовка до школи по гаманцю тих батьків, що виховують двох та більше школярів.
Та все ж найдорожчою покупкою для школяра, яка не вписується в мінімальну суму, стане ноутбук на випадок онлайн-навчання — за нього доведеться заплатити близько 11 300 грн. Тож як батьки, так і педагоги дуже сподіваються, що епідеміологічна ситуація у країні буде стабільною і навчальний процес проходитиме офлайн, адже це напряму впливає як на якість освіти, так й на фінансові витрати батьків.
Л.БІЛАК.