Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Судовий процес з Вільховецькою ОТГ коментує начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван Фабрицій

Судовий процес з Вільховецькою ОТГ коментує начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван Фабрицій

14:31, 14.11.16
1 314
Здоров'я
Судовий процес з Вільховецькою ОТГ коментує начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван Фабрицій9 листопада Львівський окружний апеляційний суд розглянув адміністративний позов Закарпатської облдержадміністрації до Вільховецької об’єднаної територіальної громади  (ОТГ) щодо фінансування медичної галузі. Суд визнав незаконним і нечинним рішення Вільховецької ОТГ «Про бюджет на 2016 рік» зі змінами й доповненнями, які приймалися протягом 2016 року, і зобов’язав Вільховецьку ОТГ в місячний термін прийняти новий бюджет з урахуванням витрат на медичні заклади другого рівня.
Нагадуємо, що Вільховецька ОТГ всупереч бюджетному законодавству відмовилася виділити отримані з Державного бюджету кошти в Тячівський районний бюджет для фінансування медичних закладів другого рівня. Детальніше суть справи пояснив начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван ФАБРИЦІЙ.
– Іване Івановичу, розкажіть, будь ласка, з чого розпочалася ця дилема?
– Ця проблема назріла з початку року, наразі, це стало «болючим питанням».  Справа в тому, що Вільховецька громада отримала з Держбюджету понад 7,3 мільйона гривень для фінансування медичної допомоги першого і другого рівнів. Закладів охорони здоров’я другого рівня на території громади немає, а мешканці лікуються в Тячівській районній лікарні, Тячівській районній поліклініці та Нересницькій дільничній лікарні. Однак керівництво громади навідріз відмовилося перерахувати в районний бюджет кошти на медичну допомогу другого рівня.
– А коли ця справа стала предметом судового розгляду?
– Ще на початку вересня питання про фінансування Вільховецькою ОТГ медзакладів другого рівня було предметом судового розгляду. До речі, подібний адміністративний позов проти об’єднаної громади розглядався вперше в Україні. Ми зверталися, щоб отримати допомогу, до Департаменту охорони здоров’я обласної держадміністрації, але, на жаль, дійшло до судового позову.
– Чи не було  намірів дійти згоди за «круглим столом»?
– Звичайно, хотілося спочатку вирішити усі питання шляхом узгодження. Але протягом 3-х місяців,  коли б не зверталися, голова громади завжди то у відрядженні, то справи  мав, тобто, як стало зрозуміло, він уникав зустрічі усіма можливими способами.
– Які наслідки цієї справи у галузі охорони здоров’я?
– Насправді, у зв’язку з невиконанням вимог Бюджетного кодексу України керівництво Вільховецької громади спричинило  недоотримання Тячівським районним бюджетом близько 5 мільйонів гривень. Вільховецька громада з отриманих коштів (7млн. 321 тис.) витратила: на первинну ланку –  2 млн. 833 тис. грн, а на вторинну – 4 млн. 494 тис. грн. До того ж, медичні працівники громади не отримали в повному обсязі заробітну плату. Проблема ще і в тому, що  наразі не вистачає коштів на закупівлю медикаментів саме  в заклади охорони здоров’я другого рівня.
Недопустимо, щоб медичні працівники ставали заручниками цієї ситуації, вони не повинні страждати від такої «самодіяльності». Сподіваюся, що мешканці громади зрозуміють, що медична допомога має і фінансове підгрунття.
 Врешті, цю ситуацію створено не у відділі охорони здоров’я РДА. Навпаки, намагаємось знайти правильне рішення. Я вдячний усім, хто допоміг досягнути позитивного вирішення в апеляційному суді. Окреме спасибі голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю, голові Тячівської РДА – В.Дем’янчуку, голові Тячівської об’єднаної громади – І.Ковачу, які підтримали районну медицину і сприяють у вирішенні всіх актуальних питань, продовжують допомагати у справах, які стосуються громади. Сподіваємося, що це було останнє на нашому шляху судове рішення, а керівництво Вільховецької громади вийде на правильний шлях вирішення проблем.
Зульфія Бабаєва.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Замовляйте вітання у районну газету!
У дорогої людини – гарна життєва дата, а Ви не знаєте, як її гарно і незабутньо привітати? Редакція Тячівської районної газети «Дружба» приймає замовлення на написання іменних привітань до днів народження, ювілеїв та свят.
Вітання в газеті – це гарний подарунок, який залишиться у пам’яті іменинника надовго. 
Подаруйте рідним і близьким увагу та гарні слова!
Чекаємо замовлень  на viber +380986608158. Можлива оплата на карту.  
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.