Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Відверто про діяльність сфери охорони здоров’я району з уст головного медика Івана Фабриція

Відверто про діяльність сфери охорони здоров’я району з уст головного медика Івана Фабриція

14:34, 21.11.16
998
Здоров'я
Відверто про діяльність сфери охорони здоров’я  району з уст головного медика Івана ФабриціяРік плавно іде до завершення – усі установи традиційно підсумовують роботу, будують плани на наступний рік та завершують почате. У медицині за останні 9 місяців зроблено чимало. Якою була робота закладів охорони здоров`я і що планується на майбутнє, розповів начальник відділу охорони здоров`я Тячівської райдержадміністрації Іван ФАБРИЦІЙ.
– Іване Івановичу, медицина не може функціонувати без підвалин матеріально-технічної бази, якою є вона нині?
–  У  діяльності медичних закладів відбулося чимало змін. Зокрема,  оновлено матеріально-технічну базу, проведено капітальні та поточні ремонти деяких установ. Звичайно, було заплановано більше, але я задоволений тим, що виконано принаймні більшу половину. Все робиться з єдиною метою: надання високоякісної, доступної і кваліфікованої медичної допомоги громадянам.
Відбулися зміни, зокрема, у Тячівській районній лікарні, Нересницькій дільничній лікарні та Дубівській райлікарні №2. Придбано сучасні медичні, канцелярські меблі, реанімаційні ліжка, візки, тумби, посуд, апарати для відсмоктування, кювез для новонароджених, сечоприймачі, калометри, серветки, шприци, постільну білизну і т.д. Таке оновлення буде продовжуватися,  бо з боку районного керівництва докладаються усі зусилля, щоб медицина району функціонувала на відповідному рівні. На сьогодні первинна медична ланка – це поліклініки, амбулаторії – мають недостатню матеріально-технічну базу. Відсутність найнеобхіднішого ускладнює надання лікарської допомоги.
– Де, зокрема,  проведено ремонти?
– Зроблено реконструкцію  даху Нересницької дільничої лікарні. В Усть-Чорнянській міській лікарні здійснено поточний ремонт, облаштовано вхід, доріжку, усе вимощено бруківкою, озеленено. В АЗПСМ Лопухова  виконано ремонт, також осторонь не залишились ФАПи Яблуниці, Прочки та Німецької Мокрої. У Тячівській райлікарні №1 проведено поточні ремонти, зокрема, у приміщеннях кисневого концентратора, зовнішнього туалету, урологічного відділення, пологового,  водонапірної системи із заміною водонапірної башти, виробничого приміщення між АГК та травмвідділення, приміщень пральні, автоклавної та реконструкція АГК. Плануємо продовжити цей процес.     
Загалом на 70% матеріально-технічна база галузі є застарілою, і над цим доведеться ще багато працювати. Як і над реформуванням галузі в цілому.
–   Чи отримали ліцензії на діяльність лікувальні заклади, скільки лікарів акредитовано?
–  Так, ліцензування пройшли практично усі заклади, окрім Тересвянської, Солотвинської та Великоугольської АЗПСМ. Буквально недавно, 7 листопада, отримали акредитацію в Устьчорнянській міській, Углянській, Тереблянській і Нересницькій дільничних лікарнях. Планується до кінця року зробити усе можливе, щоб усі  пройшли акредитацію. Якщо заклад не має ліцензії, то і медична практика тут неможлива. Практично усі лікарі охоплені курсами підвищення кваліфікації, а тим більше,  головні лікарі пройшли курси з організації та керування лікувального закладу. Проведено перевірку Фондом соціального страхування.
– Запровадження нової моделі охорони здоров’я викликає як надії на довгоочікувані зрушення, так і  деякі сумніви стосовно результатів – чи не віддалить це охорону здоров’я від населення, чи не стане вона менш доступною і чи не призведе це до скорочень у галузі?
– Це закономірно, що такі побоювання виникають. Однак ми вже стільки років сумніваємося і далеко не все робимо, але життя вимагає кардинальних змін. Наразі формується бюджет на наступний рік, розрахували, що затрати на охорону здоров’я значні. Скажімо,  тільки на заробітну плату потрібно 100 млн. грн. А ще ж видатки на медикаменти, оплату послуг тощо. Тому з наступного року, в першу чергу, плануємо привести штатний розпис на відповідний рівень, не працюватимуть фахівці на 0,25, 0,50  оклада, не буде прибавок у розмірі 50% за напружену та складну працю тощо, за винятком головних  лікарів, якщо буде помітна їх робота.   Однак сподіваємося, що найближчим часом будуть зміни на краще.
– Багато хто з медпрацівників під оптимізацією бачить скорочення.  Як Ви гадаєте, чого їм очікувати від змін?
– Безперечно, зміни будуть кардинальні. Потрібно привести до ладу штатний розпис, перепрофілювання кадрів, щоб вийти на відповідний рівень.
– Що у планах на майбутнє?
– Планів безліч, але всі можна звести до спільної мети – ми повинні адаптувати систему охорони здоров’я до сучасних реалій, зробити її більш економічною, доцільною і здатною працювати в  теперішніх умовах.
Покращення медичної допомоги – це спільне прагнення, нас чекають відповідальні завдання, які потребують координації роботи всіх учасників процесу. Тому закликаю до співпраці і всім щиро зичу життєвої мудрості та міцного здоров’я.
– Спасибі за розмову. Нехай щастить!
Зульфія Бабаєва.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Замовляйте вітання у районну газету!
У дорогої людини – гарна життєва дата, а Ви не знаєте, як її гарно і незабутньо привітати? Редакція Тячівської районної газети «Дружба» приймає замовлення на написання іменних привітань до днів народження, ювілеїв та свят.
Вітання в газеті – це гарний подарунок, який залишиться у пам’яті іменинника надовго. 
Подаруйте рідним і близьким увагу та гарні слова!
Чекаємо замовлень  на viber +380986608158. Можлива оплата на карту.  
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.