Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Медична колегія: підвели підсумки роботи закладів за І квартал 2017 року

Медична колегія: підвели підсумки роботи закладів за І квартал 2017 року

15:14, 03.05.17
788
Здоров'я
Медична колегія: підвели підсумки роботи закладів за І квартал 2017 року25 квітня засідала медична колегія під головуванням начальника відділу охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації Івана Фабриція.
Зібрались головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та фахівці.

Про підсумки роботи закладів охорони здоров`я району за І квартал 2017 року  інформувала начальник інформаційно-аналітичного відділу Тетяна Лебедєва.
Повідомила, що народилось 508 дітей. Померло 576 осіб, з них чоловіків – 277, жінок – 299.
Щодо структури смертності І місце займають хвороби систем кровообігу (361), смерть від старості (55 випадків), 45 випадків смертності настають від новоутворень, 26 – від хвороб органів дихання, 23 – від травм та отруєнь. На жаль, у працездатному віці померло 106 осіб, з них 85 чоловіків та 21 жінка (40 випадків – хвороби систем кровообігу, 25 – від новоутворень, 12 – від травм та отруєння, 11 – від хвороб органів травлення та 9 – від інфекційних захворювань).
На дільницях Тарасівка, Новоселиця, Лопухово та Вільхівці-Лази померло 4 немовлят.
Медичну допомогу в районі надають 73 заклади, з них 50 акредитовано: 2 районні лікарні, районна поліклініка, 4 дільничні та міська лікарні, тубдиспансер, 22 АЗПСМ та 23 ФАПи.
Стан профілактично-оздоровчої роботи серед населення такий: за І квартал інвалідність отримали 129 осіб працездатного віку та 20 дітей.
Про районну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки доповів районний позаштатний фтизіатр Мирослав Неборак. Вперше виявлено 30 випадків туберкульозу, з деструкцією легеневої тканини виявлено 13 випадків. Занедбані випадки діагностовано в Дубовому, Солотвині, Грушеві, Калинах – по 2 випадки, в Тячеві, Усть-Чорній, Кривому, Лазах  – по 1 випадку.
З метою раннього виявлення туберкульозу проводиться мікроскопічне обстеження харкотиння та КСП. У Тячівській РЛ та Нересницьській ДЛ зроблено 318 мікроскопій (обстежено 162 особи). Показник смертності від туберкульозу: 1,14 на 100 тис. населення, померло 2 особи.
Станом на 1 квітня на обліку в Тячівському тубдиспансері перебувало 265 хворих на активний туберкульоз. За останні 3 місяці виявлено 31 випадок туберкульозу (20 сільських жителів) з них: туберкульоз легень – 30 випадків; виділяють мікобактерію туберкульозу – 23 випадки; деструкція легеневої тканини – у 13 хворих; позалегеневий туберкульоз – 1 випадок;
Про підсумки роботи онкологічної служби за І-ий квартал 2017 року з питань організації ранньої діагностики злоякісних новоутворень в районі доповідала районний позаштатний онколог Терезія Макусій. Виявлено злоякісних новоутворень 86, з них у сільській місцевості – 59. В ІV стадії виявлено відповідно 18 злоякісних новоутворень, з них у селах – 8 випадків.
Медична колегія вирішила роботу закладів охорони здоров’я за І квартал 2017 року з надання медичної допомоги населенню району вважати задовільною. Головним лікарям лікувально-профілактичних закладів району дано доручення забезпечити організацію виконання та контроль  за ходом реалізації регламентуючих, законодавчих, розпорядчих та наказових документів; забезпечити щомісячний моніторинг стану здоров’я населення району; дотримання на всіх етапах медичної допомоги стандартів лікувально-діагностичного процесу з постійною експертизою якості наданої допомоги тощо.
Головному лікарю РПТМД В.М.Сирохману, районному позаштатному фтизіатру М.В.Небораку, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів дано доручення забезпечити пріоритетне фінансування заходів протидії захворюванню на туберкульоз із бюджетів всіх рівнів; покращити бактеріологічну діагностику туберкульозу в лабораторіях; удосконалити організацію та проведення амбулаторно-контрольованого лікування хворих на туберкульоз; забезпечити проведення профілактичних оглядів серед осіб, які не проходили профогляди більше двох років тощо.
Головним лікарям та районному позаштатному онкологу Т.П.Макусій рекомендовано забезпечити проведення аналізу показників роботи онкологічної служби, причин несвоєчасної діагностики злоякісних новоутворень та своєчасне інформування адміністрації району для поточної корекції роботи та вжиття заходів щодо усунення недоліків; забезпечити якісний диспансерний нагляд та дотримання рекомендацій, щодо нагляду та заходів реабілітації хворих із злоякісними новоутвореннями тощо.
– Робота закладів є задовільною, проте потрібно неабияк покращувати протитуберкульозну роботу. Адже ситуація не дуже сприятлива, тому зробимо усе, щоб покращити діагностику та лікування. Основним завданням медичної галузі району є збереження доступності та якості медичної допомоги. Для цього проводиться робота з оптимізації мережі, реорганізації ланок медико-санітарної допомоги, розвитку сімейної медицини, впровадження багатоканального фінансування, страхової медицини тощо, – зазначив Іван Фабрицій.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації
Медична колегія: підвели підсумки роботи закладів за І квартал 2017 року
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Тячеві відбудеться інклюзивний фестиваль
У понеділок, 31 травня, у Тячеві на міському стадіоні ім.Л.Бийреша відбудеться інклюзивний фестиваль для людей з інвалідністю під назвою «Творчість без меж».  
Це останній з десяти проектів, які цього року реалізують у Тячівській міській громаді за співфінансування ЄС та Британської Ради, у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа» та Тячівської міської ради.
Початок заходу – об 11.00 год. за к.ч.
За інф. Тячівської міської ради. 


СБУ проведе навчання
У період з 1 по 2 червня 2021 року на територіях Мукачівського та Берегівського районів координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області проведе планові антитерористичні навчання