Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Шум у вухах. Як його позбутися?

Шум у вухах. Як його позбутися?

16:15, 10.09.18
228
Здоров'я
Шум у вухах.  Як його позбутися?Тіннітус – саме так називається в медицині шум у вухах. Він не пов’язаний ні з якими зовнішніми джерелами і виникає в голові у кожного хворого індивідуально. Багато людей знають на власному досвіді, що таке шум у вухах і голові. Іноді звук може бути короткочасним, але досить часто людина стикається з цим неприємним явищем впродовж тривалого періоду.

Зазвичай це не самостійна хвороба, а прояв іншого захворювання. Цей неприємний стан створює людині безліч проблем – психічних, емоційних та соціальних. У результаті постійного шуму у вухах хворі можуть відчувати депресію, безсоння, незрозумілий страх, дратівливість, неуважність. У людини може знижуватися слух, непомітно для нього самого, іноді приводячи до глухоти.
Все те, що називаємо «шумом у вухах», може виникнути з різних причин.
Основні захворювання, 
які проявляються шумом, дзвоном у вухах:
• Метаболічні захворювання – цукровий діабет, гіпоглікемія, захворювання щитовидної залози.
• Запальні захворювання – гострі, гнійні, хронічні: отити середнього та зовнішнього вуха, ексудативний отит, ГРВІ, грип, кохлеарний неврит, гепатит, лабіринтит, неврит слухового нерва.
• Судинні патології – атеросклероз судин головного мозку, аневризми сонної артерії, високий серцевий викид, недостатність аортального клапана, венозний шум, лихоманка, анемія, артеріовенозні вади розвитку.
• Пухлинні захворювання – менінгіома, пухлина скроневої частки або стовбура мозку, пухлина мосто-мозжечкового кута, епідермоїдна пухлина, пухлини барабанинної перетинки.
• Дегенеративні патології – атеросклероз, втрата слуху при отруєнні промисловими отрутами, артеріальна гіпертензія, хвороба Меньєра, остеохондроз шийного відділу хребта.
• Травматичні причини – травми органів слуху або голови, нориця перилімфи, акустична травма.
• Механічні причини – чужорідне тіло, сірчана пробка, стеноз зовнішнього слухового проходу, остеоми та екзостоз, закупорка слухової труби.
Не завжди все так страшно: шум може зникнути і сам, якщо його викликала гучна музика, різкі звуки, стрес, відкладення вушної сірки.
Види шуму у вухах
Шум у вухах може проявлятися по-різному, часом хворі скаржаться на періодичні клацання.
Пацієнту при зверненні до лікаря слід чітко пояснити, який шум його турбує:
• монотонний звук – свист, шипіння, хрип, дзижчання, дзвін у вухах;
• складний звук – дзвін дзвіночка, голоси, музика – це вже можна відносити до медикаментозної інтоксикації, психопатології, слухових галюцинацій.
Суб’єктивний шум – звуки, чутні тільки самою людиною, оскільки зовнішнє джерело шуму при цьому відсутнє.
Об’єктивний шум – звук чутний і хворому і оточуючим його людям.
Судинний шум – проявляється пульсацією, як наслідок можливої артеріальної аневризми, пухлини, артеріовенозної мальформації та інших захворювань, що потребують хірургічного втручання.
М’язовий шум – клацання, що створюється скороченнями м’якого піднебіння і середнього вуха.
Розрізняють 4 ступені шуму в залежності від його сили та переносимості його хворим (по Солдатову):
I ступінь – шум не завдає особливого дискомфорту і не впливає на загальний стан хворого;
II ступінь – шум викликає роздратування в тиші та заважає спати;
III ступінь – шуми постійно турбують, не дозволяють висипатися, що призводить до погіршення настрою;
IV ступінь – постійний нестерпний дискомфорт не дає можливості нормально жити і спати, що в свою чергу, значно знижує працездатність.
Симптоми, які супроводжують шум у вухах:
• головний біль;
• біль всередині вуха або відчуття тиску;
• запаморочення;
• нудота, блювання;
• почервоніння та припухлість вух або шкіри навколо них;
• виділення з одного або з обох вух;
• лихоманка;
• нездужання.
Діагностика
1) Оториноларингологічний огляд.
2) Перевірка слуху за допомогою аудіометрії.
3) Консультація та обстеження в інших спеціалістів (невропатолог, хірург, психотерапевт).
4) MPT, комп’ютерна томографія, рентгенографія.
Як позбутися шуму?
ЛОР-лікар розпізнає весь комплекс симптомів, що свідчать про захворювання, для усунення як основних, так і другорядних супутніх ознак.
Перш за все, необхідно провести дослідження, результати яких допоможуть знайти причину шуму у вухах. Якщо її виявлено, то лікування тіннітуса зводиться до лікування основного захворювання. На жаль, в деяких випадках причину шуму у вухах виявити не вдається.
У таких випадках лікар вдається до наступних методів лікування:
1. Медикаментозне лікування (вітаміни групи В, гінкго-білоба, препарати цинку, лікарські засоби для поліпшення мозкового кровообігу).
2. Використання спеціальних імплантатів, що створюють білий шум, який перекриває дзвін у вухах. Також можна використовувати і звукову терапію. Для цього пацієнт включає музичний диск зі звуками природи або довкілля. Подібні звуки дозволяють людині переключити свою увагу на зовнішнє джерело шуму. Це сприяє розслабленню та швидкому засинанню.
3. Психотерапія. У лікуванні тіннітуса частіше вдаються до когнітивно-поведінкової терапії. Під час роботи з психотерапевтом пацієнт навчається медитативним технікам. Також це допоможе змінити сприйняття шуму у вухах, перестати фіксувати увагу на звуці.
Можливі ускладнення
Якщо шум у вухах виникає часто, то при відсутності лікування може суттєво погіршитися якість життя пацієнта: заважає нормальному сну, відволікає від роботи, викликає тривожність і стрес, а в крайніх випадках може викликати депресію.
Профілактика
Для запобігання появи шуму у вухах слід:
• регулярно проходити профілактичні огляди;
• уникати шуму або використовувати засоби захисту;
• не слухати протягом тривалого часу гучну музику через навушники;
• дотримуватися гігієни органів слуху;
• у холодну пору року обов’язково захищати голову; 
• своєчасно лікувати вушні захворювання.
Слідкуйте за собою, будьте здорові, а якщо виявили у себе вищевказані симптоми – невідкладно звертайтеся за кваліфікованою допомогою лікаря та негайно проведіть аудіометричне обстеження слуху на сучасному аудіометрі «Auditus 1» за адресою: м.Тячів, вул. Нересенська, 31, тел.:+38(03134)32797; 0985832350; 0739895678.
Г.Сидоряк, лікар-отоларинголог Тячівської РЛ №1.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.