Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»

Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»

10:00, 03.03.16
888
Здоров'я
Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»З метою надання мешканцям с. Чумальово належних медичних послуг у 1989 році на базі сільської ради було відкрито лікувально-профілактичний заклад. Першим головним лікарем Чумалівської амбулаторії став Іван Михайлович Кричфалушій, який очолював колектив впродовж 7-ми років. Та після відкриття амбулаторії в його рідному селі очолив Кричівський медзаклад. На зміну йому в 1996 році прийшов молодий, амбіційний лікар-терапевт І.В.Корнута.
Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…» 
– Звісно, нелегко було на перших порах, – згадує Іван Васильович, лікар ЗПСМ вищої категорії, – адже до 2008 року держава не виділяла ніяких коштів для розвитку медицини на селі. Стан закладу підтримували власними силами колективу. В 2003 році амбулаторія отримала статус ЗПСМ, а також відкрито денний стаціонар на 4 ліжко-місця.
Нарешті, в 2008 році розпочався довгоочікуваний, поетапний, капітальний ремонт будівлі, який тривав до 2013 року. Спочатку було зроблено внутрішні ремонти стін, замінено вікна, двері, підлогу, проведені оздоблювальні роботи, закуплені необхідні офісні меблі та медичне обладнання, налагоджено систему водопостачання. Заключним етапом у цьому довготривалому процесі стало підключення системи опалення та встановлення газового котла.
Наразі досвідчений колектив медзакладу обслуговує територію радіусом 10 км, від Олександрівки до Драгова (Хустський район), а – це 3150 осіб, з них – 466 діти.
– За місяць фіксуємо близько 350-400 звернень, звичайно, в осінньо-зимовий період кількість візитів до нашого закладу збільшується, – каже керівник закладу.
Свої послуги надають пацієнтам лікар І категорії ЗПСМ Світлана Борисівна Попович та лікар-терапевт Іван Михайлович Орсаг. Діє лабораторія, де лаборант М.В.Місарош робить забір матеріалу для проведення аналізів та видає результати.
У фізіотерапевтичний кабінет придбано сучасні медичні прилади: інгалятор, солюкс, електрофорез, УЕФ та УВЧ. Застосовуючи їх у медичній практиці, лікарі здійснюють профілактику та лікування гострих запальних процесів – лакунарних та катаральних ангін, гострих бронхітів, отитів, конюктивітів, ларингітів, а також запалення м’язів, травм спини і периферичних нервів, радикулітів та невралгії. Таким чином, чумалівці мають можливість заощадити кошти при лікуванні різних недуг.
У денному стаціонарі пацієнти можуть отримати медпослуги відносно назначенень обласних та амбулаторних лікарів, економлячи при цьому кошти на проїзд до районного центру і свій час.
Немалою заслугою медперсоналу є факт відсутності малюкової та материнської смертності. З метою покращення показників здоров’я найменших громадян систематично проводять санпросвітню та профілактичну роботу з батьками, зокрема, надають інформацію щодо важливості проведення планової імунізації дітей.
– Загалом за минулий рік було вакциновано 74% маленьких чумалівців, – каже Іван Васильович. – Звичайно, показники не ідеальні, хотілося б досягти вищого рівня у процесі імунізації, та мали місце випадки протипоказань і письмові відмови батьків.        
Ведуть медики посилений контроль і за здоров’ям багатодітних сімей. Щомісяця в такі родини навідується патронажна медична сестра, а в період, коли ризик захворюваності зростає, патронаж здійснюють кожного тижня.
Також систематично проводимо медогляд сестер Чумалівського монастиря, медпослуги яким надають лікар-терапевт І.М.Орсаг та медична сестра О.М.Місарош.    
Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»
Під пильним наглядом чумалівських лікарів наразі знаходяться 31 онкохвора людина. З метою виявлення та запобігання розвитку цієї недуги за минулий рік 82% жінок пройшли онкопрофогляд, що є хорошим показником проведеної профілактичної роботи медперсоналом.
Задля покращення показників здоров’я жителів Чумальова медпрацівники амбулаторії систематично проводять подвірні обходи, в результаті чого є можливість виявити занедбані захворювання у людей, які через байдужість до свого здоров’я або неблагополуччя не звертались в жодний медичний заклад. Приділяють медики увагу й людям, схильним до алкоголізму, з ними постійно ведуть бесіди, в ході яких надають поради та консультації щодо небажаних наслідків цієї недуги та адреси, де можна вилікуватись від шкідливої залежності.
– А взагалі, мабуть, як і в кожному населеному пункті, у Чумальові люди частіше звертаються до медустанови з серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, гастритами, ГРВІ, шлунково-кишковими розладами, алергічними реакціями, побутовими травмами, – каже Іван Васильович. – З метою недопущення занедбаних випадків та інвалідності під постійним пильним медичним контролем знаходяться пацієнти диспансерної групи – це астматики, діабетики, пацієнти з серцево-судинною патологією і т. д. Завдяки вчасній діагностиці та правильній медичній тактиці лікарів амбулаторії запобігається смертність населення Чумальова від інсультів та інфарктів міокарда, хвороб, які, на жаль, за останній час щорічно забирають життя багатьох людей.    
Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»
За минулий рік на обліку по стану вагітності в Чумалівській амбулаторії перебували 39 жінок. Та в селі на світ з’явилось лише 26 немовлят. Звичайно, такі показники для трьохтисячного населення не дуже переконливі, пояснюється така ситуація еміграцією молодих сімей за кордон. Тому за останні роки в Чумальові простежується демографічний спад населення, яке тільки за минулий рік зменшилось на 3%,  – з сумною ноткою в голосі констатує головний лікар. – Існує ще одна проблема щодо здоров’я емігрантів. Властиве заробітчанам нераціональне та незбалансоване харчування призводить до виразкової хвороби шлунку, що є дуже серйозним захворюванням. І приїжджаючи додому, чумалівці звичайно, звертаються по допомогу до лікаря. Радує той факт, що завдяки досвідченості медколективу пацієнти уникають критичного розвитку цієї хвороби.   
– Не можу оминути увагою і надання послуг фахівцями у стоматологічній сфері. Адже для маленьких чумалівців та дітей віком до 17 років тут безкоштовно можна зробити такі процедури, як санація та видалення зубів. Звісно, не так багато безкоштовних послуг, але через нестачу фінансування не можемо навіть замінити старе стоматологічне обладнання на більш сучасне, нове.
Медицина на селі – це взагалі така галузь, яка потребує постійного вдосконалення і оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе через брак коштів в державному бюджеті. Цим і породжується проблемне становище, вирішення якого можливе тільки у фінансовій площині. Зокрема, болючим питанням вже довгий період постає придбання медичного приладу «ФЕК», для оперативнішого й точнішого проведення аналізів. Також замислюємось над обладнанням сучасного фізіотерапевтичного кабінету, де можна буде проводити лікувальні процедури, а також професійний медичний масаж, що прискорює одужання та полегшує болі при різних неврологічних захворюваннях. Через невирішені фінансові питання не маємо можливості й широкого діагностування та лікування пацієнтів на рівні первинної ланки.
Оптимальним взірцем вирішення скрутної фінансової ситуації, в якій опинилась медицина, міг би послужити досвід розвинутих країн, де наразі успішно практикується страхова медицина. Це б дало можливість вирішити питання щодо пільгового забезпечення медикаментами та безкоштовного лікування, – ділиться роздумами головний лікар.
Намірів у керівника медзакладу, який сповнений високою відповідальністю за здоров’я чумалівців, звісно, багато. Турбує його й питання придбання санітарного транспорту, що потрібен для виїзду медперсоналу з метою надання за потребою саме лікарської, а не фельдшерської допомоги пацієнтам.
Головний лікар Чумалівської АЗПСМ Іван Корнута: «Медицина на селі потребує постійного вдосконалення й оновлення, яке, на жаль, не завжди можливе…»
Для створення відповідних умов роботи медперсоналу та осучаснення закладу необхідне придбання належних офісних меблів та комп’ютерної техніки. Потребує вирішення і будівництво гаражного приміщення, яке слугуватиме, при потребі, й для ремонту санітарного транспорту.
– Можливо, втілення задумів у життя займе чимало часу та сил, але результат за витрачені зусилля, а це – позитивні зміни в охороні здоров’я чумалівців, того варті, – висловлює сподівання Іван Васильович.
Ганна ЗУБАНИЧ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.