Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Цукровий діабет і його ускладнення

Цукровий діабет і його ускладнення

15:49, 02.01.19
64
Здоров'я
Цукровий діабет – це хронічне ендокринно-обмінне захворювання, в основі якого – абсолютна або відносна недостатність інсуліну, в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє його достатньо, також, коли організм не може ефективно використовувати свій.
Ця хвороба складає близько 60% всіх ендокринних захворювань, на дитячий контингент припадає до 8%.

За матеріалами ВОЗ поширеність діабету у високорозвинутих країнах коливається від 0,8 до 4%. У світі нараховується більше 100 млн. таких хворих. З віком недуга зростає у 40-60-літніх (на 4,5%), а у старших 65 років – у 7% випадків.
В Україні нараховується близько 1,3 млн. офіційно зареєстрованих хворих на діабет, приблизно така ж кількість не знає про свій діагноз, оскільки не звертаються до лікарів. За даними прес-служби МОЗ України, у 2017 році зареєстровано 1 270 922 випадків недуги. На сьогодні, мабуть, в 50% випадків вона не діагностована.
Розрізняють два типи цукрового діабету: перший – інсулінозалежний, що частіше  діагностується у віці до 20 років, так, як при цьому організм не виробляє інсуліну, другий – неінсулінозалежний (діагностується у віці старше 45 років). При цьому типі організм недостатньо виробляє інсулін.
Причини, що викликають 
цукровий діабет:
– спадковість (30-50%);
– пошкодження підшлункової залози (травми, інфекція, пухлина);
– переїдання, зловживання солодкими стравами, стреси, вірусні інфекції (кір, грип і т.д.);
– вік – більше 45 років.
Клініка. При легкій формі діабету скарги хворих типові: сухість в роті, спрага, підвищена діурея, загальна слабкість, зміна ваги тіла, зниження працездатності. Але при ускладненнях (діабетична кома, невропатія, дерматопатія  та ін.) клінічні симптоми прогресують.
Лікування. При легкому ступені діабету  компенсація досягається лише дієтою, з виключенням солодкого і обмеженням вуглеводів. При середньому ступені хворим назначають пероральні цукровознижуючі препарати або інсулін. При тяжкій стадії діабету назначають великі дози інсуліну (60-70 од.).
Для профілактики цукрового діабету потрібно раціонально харчуватися і займатися фізичними навантаженнями. При легкій формі працездатність не порушується, при середній – може бути обмежена, у зв’язку з режимом харчування. А хворі з тяжкою формою діабету, тим більше з ускладненнями, інколи перебувають на інвалідності.
Як же не захворіти? Крім генетичних факторів, на розвиток хвороби впливає стиль життя – малорухливість, незбалансоване харчування, велика вага, шкідливі звички.
Тому лікарі рекомендують зменшувати в раціоні продукти, які містять цукор, підтримувати нормальну вагу тіла, а також приймати препарати, що приписує лікар-ендокринолог, побільше рухатися, вести активний спосіб життя, регулярно контролювати рівень цукру в крові і консультуватися зі спеціалістами.
Пам’ятайте: цукровий діабет легше попередити, ніж лікувати!
Василь Опріш, лікар вищої категорії.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.