Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Цукровий діабет і його ускладнення

Цукровий діабет і його ускладнення

15:49, 02.01.19
268
Здоров'я
Цукровий діабет – це хронічне ендокринно-обмінне захворювання, в основі якого – абсолютна або відносна недостатність інсуліну, в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє його достатньо, також, коли організм не може ефективно використовувати свій.
Ця хвороба складає близько 60% всіх ендокринних захворювань, на дитячий контингент припадає до 8%.

За матеріалами ВОЗ поширеність діабету у високорозвинутих країнах коливається від 0,8 до 4%. У світі нараховується більше 100 млн. таких хворих. З віком недуга зростає у 40-60-літніх (на 4,5%), а у старших 65 років – у 7% випадків.
В Україні нараховується близько 1,3 млн. офіційно зареєстрованих хворих на діабет, приблизно така ж кількість не знає про свій діагноз, оскільки не звертаються до лікарів. За даними прес-служби МОЗ України, у 2017 році зареєстровано 1 270 922 випадків недуги. На сьогодні, мабуть, в 50% випадків вона не діагностована.
Розрізняють два типи цукрового діабету: перший – інсулінозалежний, що частіше  діагностується у віці до 20 років, так, як при цьому організм не виробляє інсуліну, другий – неінсулінозалежний (діагностується у віці старше 45 років). При цьому типі організм недостатньо виробляє інсулін.
Причини, що викликають 
цукровий діабет:
– спадковість (30-50%);
– пошкодження підшлункової залози (травми, інфекція, пухлина);
– переїдання, зловживання солодкими стравами, стреси, вірусні інфекції (кір, грип і т.д.);
– вік – більше 45 років.
Клініка. При легкій формі діабету скарги хворих типові: сухість в роті, спрага, підвищена діурея, загальна слабкість, зміна ваги тіла, зниження працездатності. Але при ускладненнях (діабетична кома, невропатія, дерматопатія  та ін.) клінічні симптоми прогресують.
Лікування. При легкому ступені діабету  компенсація досягається лише дієтою, з виключенням солодкого і обмеженням вуглеводів. При середньому ступені хворим назначають пероральні цукровознижуючі препарати або інсулін. При тяжкій стадії діабету назначають великі дози інсуліну (60-70 од.).
Для профілактики цукрового діабету потрібно раціонально харчуватися і займатися фізичними навантаженнями. При легкій формі працездатність не порушується, при середній – може бути обмежена, у зв’язку з режимом харчування. А хворі з тяжкою формою діабету, тим більше з ускладненнями, інколи перебувають на інвалідності.
Як же не захворіти? Крім генетичних факторів, на розвиток хвороби впливає стиль життя – малорухливість, незбалансоване харчування, велика вага, шкідливі звички.
Тому лікарі рекомендують зменшувати в раціоні продукти, які містять цукор, підтримувати нормальну вагу тіла, а також приймати препарати, що приписує лікар-ендокринолог, побільше рухатися, вести активний спосіб життя, регулярно контролювати рівень цукру в крові і консультуватися зі спеціалістами.
Пам’ятайте: цукровий діабет легше попередити, ніж лікувати!
Василь Опріш, лікар вищої категорії.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.