Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"

Мігрень

09:18, 25.02.19
413
Здоров'я
На мігрень страждає кожна п’ята жінка у світі, мігрень – на другому місці серед хвороб, які обмежують працездатність. Однак про цю хворобу відомо на подив мало, а іноді багато хто навіть не вважає її справжнім неврологічним розладом.Зазвичай на прийомі у лікаря чуєш історію, що вперше сильний біль голови виник після емоційного навантаження, іноді з прийомом алкоголю в галасливій компанії, або відчувши різкий запах на кухні чи парфумів. Спочатку біль носив тупий характер, але потім переріс в гострий, пульсуючий з локалізацією в половині голови, світло, або сторонні звуки приносили жахливі страждання, хотілося забитись у куток і накритися з головою. Зрештою виникала нудота та блювання, після чого наставало полегшення. Цей цикл симптомів може повторюватись безліч разів, що суттєво впливає на працездатність, психо-емоційний стан пацієнта. 
На мігрень часто «махають рукою», мовляв, «це просто головний біль». Але якщо зі «звичайним» головним болем можна, як правило, впоратися за допомогою парацетамолу, то мігрень так легко не здолати. Напад здатен серйозно вибити з колії, сприяє тривожності, адже завжди може захопити людину зненацька, завадити її професійним чи сімейним планам. Почуття безпорадності, яке часто охоплює пацієнта з мігренню, також може підсилювати депресію.
Пульсуючий головний біль є однією з найдавніших хвороб людства, зазначених у письмових джерелах. Описи мігрені трапляються у давньоєгипетських рукописах 1200 р. до н.е. і у Гіппократа. Але попри величезний вплив на здоров’я і економіку, мігрень залишається одним із найменш вивчених захворювань. Причини виникнення залишаються переважно незрозумілими. Хоча дослідження Університету штату Аризона, проведене у квітні цього року, свідчить що вона пов’язана зі станом, коли рівень естрогену підвищується, а рівень натрій-протонного обміннику NHE1 знижується. Без достатньої кількості NHE1 сигнал про біль зростає. «Результати дослідження показують, що жінки більш схильні до мігрені, оскільки коливання статевих гормонів у них приводять до змін у рівні NHE1», – пояснює дослідниця Емілі Галловей.
Що ж робити? 
Лікування мігрені включає в себе не лише зняття основного нападу, а й і уникнення провокуючих факторів. Слід дотримуватись основних принципів здорового способу життя: уникати емоційної напруги, частіше розслаблятися, достатньо спати (7-8 годин), харчуватися регулярно (4-5 раз на день) невеликими порціями, кинути палити, не зловживати кавою, впродовж робочого дня періодично відпочивати, хоча б півгодини, в обід покидати офіс і прогулюватись на свіжому повітрі. Крім того, вам слід уникати деяких здавалося б нешкідливих продуктів харчування, що є проте провокаторами нападів мігрені: червоне вино, витримані сири, шоколад, кофеїновмісні напої, харчові добавки (нітрит, що міститься в ковбасних виробах, глутамат натрію), штучні цукрозамінники, деякі овочі (цибуля, боби, помідори), цитрусові, домашній хліб, горіхи. Можуть зашкодити й інші провокуючі фактори: галасливі заходи, різкі запахи. 
Знеболюючі препарати слід приймати при перших ознаках болю голови і не чекати, щоб цей біль переріс у повноцінний напад, при цьому слід розпочати з простого парацетамолу або ібупрофену. 
За останніми науковими публікаціями, вже є новий препарат від мігрені, щоправда, він поки на етапі випробувань. Це - ін’єкція Еренумаба, яку призначають раз на місяць і яка блокує мозковий рецептор, що активізує напад мігрені. Але у будь-якому випадку часті напади мігрені – привід якнайскоріше звернутися до лікаря. 
Бажаю вам міцного здоров′я. 

Ігор Білега, лікар-невролог районної лікарні №2, смт Дубове.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.