Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання

Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання

15:01, 04.03.19
323
Здоров'я / Важливо
В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху – велика кількість людей, нещеплених проти кору.


Кір: смертельно небезпечний і швидкий
Кір – надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим.
Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.
Кір спричиняє смертельні ускладнення
Захворювання може призвести до пневмонії, інфекції органу слуху (середнього отиту), запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідності та смерті.

Ліків від кору не існує
Специфічного лікування від кору немає. Лікують лише від симптомів, та в разі виникнення бактеріальних інфекцій призначають антибіотики. Інколи може знадобитися перебування в реанімаційному відділенні. Проте захворюванню можна запобігти.

Єдиний надійний захист від кору – вакцинація

Існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
Щеплення проти кору проводиться уже понад 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору.
Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:
– підозрюєте що захворіли (висока температура, погане самопочуття)
– про ймовірність вагітності
– хронічні хвороби

Вакцина проти кору безпечна та ефективна
Щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи).
В Україні для цього застосовують вакцини «Пріорикс»/Ргіогіх (виробник Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/М-М-ШІ (виробник США). Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні, кваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Щеплення вакциною КПК осіб, які були в контакті з хворим на кір
У разі виникнення захворювання на кір у сімейному осередку, необхідність щеплення осіб, що контактували з хворим, визначає сімейний лікар, терапевт амбулаторії ПМСД або іншого закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики.
Якщо випадок захворювання на кір виник в організованих колективах, коло осіб, які мали контакт із хворим, визначає епідеміолог під час розслідування вогнища. 

Підстави для рішення про необхідність щеплення
1. Слід визначити вакцинальний статус (дані про щеплення у попередні роки).
Щеплення для профілактики кору у контактних осіб призначають дітям і дорослим (одноразово).
Вакцинації підлягають особи, які:
– не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для профілактики кору (відсутні дві дози);
– мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності антитіл IgG;
– не мають протипоказань, що зазначені в інструкції для застосування вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи;
– не мають в анамнезі захворювання на кір (для дорослих).
2. Якщо контактний дорослий належить до групи ризику, то щеплення роблять вакциною державним коштом та без обмеження віку.
Слід керуватися рекомендаціями Наказу МОЗ України від 26.06.2018 №1216 «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями»: медичні і працівники освітніх закладів та закладів охорони здоров’я, представники силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони), а також студенти без обмеження віку.
С. Мандзюк, лікар-епідеміолог Тячівскої РФ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.