Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Алергія і алергічні хвороби

Алергія і алергічні хвороби

15:50, 01.07.19
219
Здоров'я
Проблема алергічних хвороб – одна з найважливіших, бо загальновідомо, що у всьому світі вони  найбільш розповсюджені. Практично кожен четвертий-п’ятий житель має ті чи інші їх прояви. Під терміном «алергія» розуміють стан підвищеної імунологічної вразливості до різних речовин.Проявляється у вигляді нежиті, кон’юктивіту, затрудненому диханні (бронхіальна астма), таких шкірних реакцій, як кропивниця, набряк шкіри, дерматит, алергічний риніт, поліноз, медикаментозна алергія, харчова…
Найбільш небезпечним проявом гіперчутливості є загальна (системна) реакція  організму – анафілактичний шок. Речовини, до яких виникають ці види гіперчутливості, називають алергенами. Їх можуть викликати також бактерії, віруси, інфекційні хвороби.
Алергени  бувають пилкові, побутові, алергени тварин, тарганів, комарів та інших  комах, харчові (молоко, яйця, риба), медикаментозні (аспірин).
Клініка. В залежності від того, в якому органі «зустрічаються» алергени з клітинами, виникають ті чи інші клінічні прояви, симптоми. Часто це відбувається на поверхні: на шкірі або на слизових оболонках. Почервоніння, відчуття зуду, набряки характеризують таке захворювання як кропивниця. Якщо це відбувається в носоглотці, то виникає риніт, що викликає чхання, приступи кашлю... Симптоми бронхіальної астми викликають задуху.
Діагностика. Є декілька варіантів діагностичних і додаткових провокаційних проб з алергенами, які наносяться через ін’єкцію в шкіру різновиду алергену, або на слизову носа, в результаті чого виникає реакція (органічний набряк).
Кожного року тисячі українців  звертаються по допомогу до лікарів, а інші помилково приймають алергію за простуду. І витрачають кошти на непотрібні ліки.  Є кілька видів сезонної алергії – риніт, круглорічний риніт, алергічна бронхіальна астма, шкірні алергічні захворювання, кон’юктивіти. Їх можна попереджувати і лікувати. 
Медичні прогнози свідчать, що до 2050 року 30-45% людей у світі будуть страждати на алергію.
Деякі алергічні хвороби
Сезонний алергічний риніт викликає рослинний пилок. Симптоми з’являються в період квітування, а потім зникають. Таку форму прийнято називати алергенним ринітом. Деякі пацієнти важко переносять цей період адже свербіж з’являється в очах, носі, в роті, у вухах.
Круглорічний алергічний риніт в тій чи іншій мірі може турбувати протягом року.
Алергічна бронхіальна астма – дуже важка форма, коли виникає задуха, особливо під час видихання. У таких пацієнтів з’являються характерні свистячі звуки в грудині, які посилюються вночі і зранку. Це захворювання викликається пилком рослин, побутовим пилом, алергенами тварин, комах, плісняви, грибків, буває медикаментозним та ін.
Шкірні алергічні захворювання
Гостра кропивниця може продовжуватись від кількох годин до кількох днів. На шкірі з’являється висипання бляшок (як при опіку кропивою). Вона може з’явитися будь-де на тілі і характерна сильним свербежем. Причини цього різні. Крім того, зустрічається форма фізичної кропивниці при дії ультрафіолетових променів, холоду, у відповідь на фізичні навантаження і перегрівання тіла.
Сезонний і круглорічний кон’юктивіт відносяться до найпоширеніших алергій, що вражає 15% населення. В Європі це 20%, в деяких регіонах – 40-50%. При цьому найбільше вражаються очі.
Попередження і лікування 
Найбільш доступний метод боротьби  – виключення дії алергенів. Особливо це важливо пам’ятати людям, котрі мають спадкову схильність до алергії, в залежності від її природи.
Медикаментозне лікування
Нині є багато медпрепаратів, за допомогою яких лікар може доволі добре контролювати стан пацієнта протягом багатьох років і підтримувати високий рівень його життя.  Загальне правило лікування алергії – комплексний підхід, це постійна робота самого хворого, лікаря, родичів.
В. Опріш, лікар вищої категорії.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.