Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Особливості взаємодії ліків зі спиртним

Особливості взаємодії ліків зі спиртним

09:54, 05.08.19
67
Здоров'я
Найбільш шкідлива для здоров’я і життя людини взаємодія алкоголю із препаратами, що діють на центральну нервову систему і психіку (седативні, снодійні, протисудомні, транквілізатори, антидепресанти, препарати для лікування хвороби Паркінсона  та ін.).

В осіб з підвищеною чутливістю до етанолу, зміна функції печінки та нирок, порушення координації і свідомості, різке пригнічення активності нервової системи можуть  з’явитись після прийому одного келиха вина. Можливі і зворотні реакції у вигляді сильного збудження, агресії. Алкоголь прискорює розвиток звикання до нейротропних ліків і поступово призводить до зниження їх ефективності, тому пацієнти самостійно підвищують дозу. А це загрожує розвитком небажаних реакцій. Пригнічуюча дія на центральну нервову систему характерна для комбінації алкоголю з антигістамінними засобами, особливо першого покоління.
При одночасному прийомі ліків з парацетамолом, метамізолом і алкогольних напоїв збільшується ймовірність токсичного ураження печінки. Алкоголь посилає антиагрегантні властивості ацетилсалицилової кислоти, підвищує ризик кровотеч і появу ерозій на слизовій оболонці верхніх відділів травного тракту. Для зняття похмільного синдрому через декілька годин після вживання алкоголю при сильному головному болю можна вживати ліки з гліцином, ацетилсалициловою кислотою і натрію бікарбонатом. Прийом алкоголю в період лікування НПЗЗ може призвести до важких гастропатій, тахікардії, слабкості, загальної інтоксикації. Комбінації спиртного з гіпоглікемічними засобами загрожують різким зниженням рівня цукру в крові. Деякі антибіотики і протимікробні засоби змінюють метаболізм алкоголю в організмі, що супроводжується розвитком специфічної реакції (головний біль, нудота, судоми, дихальна і серцево-судинна недостатність).
Пацієнтам, що постійно приймають гіпотензивні засоби, важко утримуватися від алкоголю протягом декількох місяців.
Багато людей помиляються, думаючи, що одна чарка ввечері ніяк не вплине на стан здоров’я, якщо таблетка була прийнята вранці. Але алкоголь підсилює дію гіпотензивних препаратів, що небезпечне різким зниженням артеріального тиску. Подібний ефект спостерігається при поєднанні спазмолітиків і кардіотропних ліків з алкоголем. Етанол має пряму токсичну дію на міокард, ускладнює та порушує сердечний ритм, викликає спазм коронарних судин. Вживання алкоголю і діуретиків  призводить до порушення кровообігу,  м’язевої слабкості...
У кожної людини можливий розвиток  індивідуальної реакції на такі несумісні поєднання.  Тому в період лікування необхідно утримуватись від вживання навіть мінімальної кількості спиртних напоїв.
Мирослава Божа, лікар-терапевт КНП «Тячівська РП».

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.