Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Рання діагностика – серйозний шанс на зцілення

Рання діагностика – серйозний шанс на зцілення

13:57, 28.10.19
216
Здоров'я / Важливо
Жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком  молочної залози. Прикра статистика свідчить: одним із наймасовіших захворювань нинішнього століття і п’ятою по частоті причиною смерті є рак молочної залози. Ця форма раку трапляється протягом життя у однієї з 9-12 жінок віком від 12 до 90 років. В Україні ця недуга теж посідає перше місце серед жіночих онкологічних захворювань: кожна 7-8 жінка має проблеми з молочними залозами, однак до медиків більшість звертається надто пізно – четвертина на метастатичній стадії хвороби, яку лікувати вкрай складно, в той час, як на початковій стадії рак грудей виліковується у 95 відсотків жінок. Найкращим способом його діагностування на сьогодні є мамографія.

Привернути увагу до цієї проблеми, спонукати жінок до відповідального ставлення до свого здоров’я, способу життя й своєчасного звернення за меддопомогою, а медиків – до поглиблення знань і освоєння нових технологій покликані заходи, які проводяться в рамках календарного жовтня – міжнародного місяця боротьби з раком молочної залози. А  20 жовтня, до речі, – офіційно встановлений Всеукраїнський день боротьби із цим захворюванням. 
Саме цій даті було приурочено  медичну конференцію, яка відбулася в Тячеві 11 жовтня на базі аквапарку «Марина», з участю лікарів-рентгенологів та науковців з різних куточків України – Закарпатської, Львівської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської, Київської, Сумської, Херсонської і Харківської областей. Предметом розмови була «Комплексна променева діагностика раку молочної залози», однак теорією учасники не обмежилися – програма передбачала знайомство з сучасною діагностичною апаратурою в ході майстер-класів, продемонстрованих  фахівцями вузької спеціалізації. 
–    На заняттях, що стали своєрідною школою цифрових технологій, йшлося про актуальність проблеми раку молочної залози, методи рентгенологічної та ультразвукової візуалізації недуги, – ділиться координатор зустрічі, лікар-рентгенолог Марія Іванівна Дьолог (на фото вгорі). – А в другій частині конференції на базі медичного центру «Візіон» присутні ознайомилися з принципом роботи мамографа, який не передбачає ні плівок, ні реактивів. Адже зроблені (в двох стандартних проекціях) знімки потрапляють на монітори робочого місця лікаря-рентгенолога і зберігаються в електронному архіві. Основні переваги апарату в тому, що найменша пухлина молочної залози, яку можна визначити пальпарно, має 6-8 мм в діаметрі, хоча, якщо вона розташована в глибині великої залози, її взагалі важко пропальпувати. А з використанням мамографа можна побачити пухлину розміром 2-3 міліметри і коли недуга ще  не подає жодних симптомів. Мамографічну діагностику медики мали можливість порівняти з ультразвуковою, у кабінеті «LevSono».
Заняття з теорії та практики проводили лектори з Національного Інституту раку м. Київ А.С.Крахмальова, всеукраїнської асоціації рентгенологів – Ю.М.Коваленко, модератор заходу – президент Всеукраїнської рентгенології, професор О.П.Шармазанова.
З інтересом також був сприйнятий виступ лікаря-рентгенолога Херсонського обласного онкодиспансеру В.Б.Мякінькова, який, зокрема, зазначив: «В усьому світі в якості основного методу скринінгу РМЗ найбільш широко використовується мамографія, оскільки цей метод дозволяє знизити смертність від раку молочної залози на 15-25%».
Наступного дня на учасників конференції чекала культурна програма – знайомство з цікавинками й визначними місяцями Тячева та району.

Ганна Макаренко. 


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.