Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Чи готова медицина Закарпаття до роботи в нових умовах?

Чи готова медицина Закарпаття до роботи в нових умовах?

09:03, 02.12.19
211
Здоров'я / Важливо
27 листопада у сесійному  залі облради відбулася розширена нарада з керівниками медичних закладів краю, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко. Участь у нараді також взяли директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров, його спеціалісти, керівники медзакладів області, підрозділів райадміністрацій та міськвиконкомів.


Обговорювали питання змін у фінансуванні системи охорони здоров’я, створення госпітального округу, комп’ютеризацію лікарень, будівництво амбулаторій тощо.
З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів змінюється: з медичної субвенції на розрахунок за надані послуги з Національною службою здоров’я. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичні послуги в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна, паліативна допомога, мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.
Однак, для того щоб НСЗУ могло оплачувати ці медпослуги, всі державні заклади повинні бути перетворені у комунальні неприбуткові підприємства, бути підключеними до медичних інформаційних систем, укласти договір з НСЗУ і найголовніше – відповідати всім вимогам та стандартам надання медичної допомоги. А це не тільки належне обладнання та фаховий персонал, але й повний спектр всіх медичних послуг.
– У нас в області первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров. – Фактично у турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення у КНП. Районні лікарні теж закінчили цю процедуру. На черзі – створення госпітального округу, в межах якого пацієнти можуть отримати весь спектр медичних послуг: від профілактичного огляду до складного оперативного втручання із подальшою реабілітацією. Наразі такого комплексу немає жоден район області. Такого висновку дійшла група незалежних експертів, які аналізували мережу медичних закладів Закарпаття. Госпітальний округ повинен відповідати щонайменше двом вимогам: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати таке навантаження, щоб підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців.
Детально з аналізом, висновками та пропозиціями експертів ознайомила присутніх начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту Ольга Чемет, яка зазначила, що оптимальним рішенням для нашої області стало б створення єдиного госпітального округу з центром в Ужгороді та з низкою багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Експерти пропонують створити такі лікарні другого рівня на базі Мукачівської ЦРЛ, Ужгородської ЦМКЛ, Тячівської РЛ, ЗОКЛ ім. А.Новака, а першого рівня – на базі Виноградівської РЛ, Хустської РЛ та Берегівської ЦРЛ. Однак, це тільки пропозиція і бачення експертів. Наприклад, потрібно більш глибоко та детально вивчити питання і з Рахівською лікарнею. Є ще низка зауважень та пропозицій. Однак, потрібно чітко усвідомити, що прив’язки медичних закладів до районів та ОТГ – не буде. Головним критерієм є якісне та доступне обслуговування пацієнтів.
Підтримав ідею створення єдиного госпітального округу й голова комісії з питань охорони здоров’я Закарпатської обласної ради Роман Шніцер: «Пацієнта везуть не в округ, а в лікарню інтенсивного лікування першого чи другого рівня. Визначальним має стати наближеність, фаховість та високий рівень медичної допомоги». 
Також висловив своє бачення та підтримав ідею доцільності створення єдиного госпітального округу й генеральний директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип, який зауважив, що саме створення єдиного госпітального округу є найоптимальнішим рішенням – це дозволить розробити маршрути пацієнтів та максимально задіяти у лікувальному процесі весь потенціал медичної мережі.
Під час наради обговорювались процес використання державної субвенції на сільську медицину, будівництво та ремонт доріг та низка інших актуальних питань.
– У нас виготовлено електронну карту мережі закладів первинної, вторинної та третинної медичної допомоги, – сказав, підсумовуючи результати обговорення, Олексій Гетманенко. – По ній видно, в яких часових рамках є доступність кожного громадянина Закарпаття для отримання медичної допомоги. Ця карта ще буде доповнюватися, оскільки є медзаклади, які будуть найближчим часом відкриватися. Наголошую на тому, що МОЗ і НСЗУ з квітня наступного року будуть фінансувати лише ті заклади, які нанесено на цю електронну карту. Наша область хорошими темпами розпочала перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних на КНП. Однак є проблеми у Тячівському районі, де ще не реформовано кілька медзакладів. Мова йде про Дубівську райлікарню №2 і 6 дільничних лікарень. Місцевим керівникам слід взяти під особистий контроль це питання, бо якщо їх не буде перетворено, вони не зможуть укласти угоди з НСЗУ, відтак тягар їхнього фінансування ляже на місцевий бюджет. Щодо створення госпітального округу: його слід створювати не по локальних інтересах, а в інтересах всіх мешканців краю. Усі пацієнти, незалежно від місця проживання, повинні мати належний рівень надання медичної допомоги. Тому створюємо один госпітальний округ в межах всієї області і всі медзаклади, відповідно, будуть доступні усім мешканцям краю.
Прес-служба Закарпатської ОДА.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.