Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Щоб турбота про здоров’я не призводила до фобій

Щоб турбота про здоров’я не призводила до фобій

09:19, 12.10.20
230
Здоров'я
Щорічно, починаючи з 1992 року, 10 жовтня в Україні відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. За визначенням експертів ВОЗ «Психічне здоров’я – це певний резерв сил людини, завдяки якому вона може подолати стреси або труднощі, які виникають у виняткових обставинах». 

За даними епідеміологічних досліджень, у більшості країн світу від 5 до 7 % населення страждає психічними захворюваннями та 15-23% – пограничними психічними розладами. В Україні – 24%.  Зростанню недуги сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми, а  нині – пандемія коронавірусу. До найбільш розповсюджених відносяться депресії, неврози та різні види залежності. Чимало фейків або взагалі відсутність інформації про вірус  і як його уникати на початку епідемії породили чимало страхів, які переросли в паніку.
Особливо страждають особи, схильні до мізофобії – нав’язливого страху заразитись чимось, та  люди з обсессивно-компульсивними розладами (ОКР) – різновид неврозу, для якого характерні повторювані нав’язливі думки та дії. Тобто, якщо люди з ОКР і так постійно мили руки, торкаючись будь-чого, то з появою коронавірусної хвороби це стали робити ще частіше. Крім того, у декого розвиваються субдепресивні та тривожні стани, коли дуже повільно знаходять в собі ресурси, які спонукають до дій.
Питання безпеки, зокрема здоров’я для людини – особливо  важливе. За пірамідою Маслоу, після базових фізіологічних потреб йде потреба безпеки. Тому нова інфекційна хвороба, від якої ще не створили вакцину, – достатня причина страху захворіти.
Вважається, що нервова напруга, яку у схильних до фобії зараження людей викликає коронавірус, може призвести до сумних наслідків. Таким особам важливо зрозуміти, що ключова проблема – це їх фобія, а не коронавірус. Головне  –  зруйнувати порочний цикл, який змушує людей панікувати, поки існує джерело страху.
Найдієвіший спосіб подолати фобію – це переглянути загальне ставлення до життя і перестати вимагати від себе надзусиль. У кожної людини у арсеналі має бути алгоритм дій. Варто розрахувати максимум ситуацій, в яких чисто теоретично можна інфікуватися і розробити детальний план дій, щоб цього не трапилось. А ще по-перше, носити захисні маски, по-друге, дотримуватись соціальної дистанції, по-третє, часто мити руки та  не торкатись обличчя.
Будьте здорові!
Г. Косов, районний психіатр.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.