Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Допуск відвідувачів вільний до... реанімації

Допуск відвідувачів вільний до... реанімації

09:25, 12.07.16
1 014
Здоров'я
Допуск відвідувачів  вільний до... реанімації29 червня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я №592 від 15 червня цього року про затвердження порядку допуску відвідувачів пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Цим наказом передбачено, що заклади охорони здоров’я зобов’язані забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у ВІТ (відділення інтенсивної терапії), право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу, в будь-який день тижня. Про «плюси» та «мінуси» нових правил відвідування пацієнтів розповідає районний лікар-реаніматолог Михайло Васильович ЧЕРНЯК.
– Михайле Васильовичу, найперше, що цікавить: чи діють нововведення у районному реанімаційному відділенні?
– Так. Ми, лікарі, не маємо права порушувати затверджені МОЗ накази.
– Який проміжок часу виділяється для відвідування?
– Родичі хворого можуть знаходитись в палаті інтенсивної терапії цілодобово, але на одного пацієнта одночасно не більше двох відвідувачів. Звісно, при умові, якщо родичі не порушуватимуть правила відвідування.
– Про які порушення йде мова?
– Різні. Наприклад, якщо мама знаходиться біля хворої дитини, то вона, звісно, не може контролювати власні емоції при проведенні медиками певних медичних маніпуляцій, тому мами можуть створювати панічну ситуацію, що негативно впливає на хід самого лікування. Не можу сказати, що всі матері поводяться однаково. Є й такі моменти, коли мами допомагають медперсоналу, заспокоюючи дитя. Взагалі з боку «візитерів» випадків, що ускладнюють інтенсивне лікування, багато. Буває, що родичі в нетверезому стані вимагають, аби їх негайно пропустили до хворого, а це неможливо. Також відвідування хворих заборонено людям, які мають інфекційні захворювання або мали контакти з носіями інфекцій, а виявити всі ці фактори наш медперсонал просто не взмозі. Тому до відділення можуть потрапити і люди, які створюють ще більшу небезпеку для здоров’я пацієнтів. Також є випадки, коли відвідувачі приходять з малолітніми дітьми, що теж створює певні незручності для медперсоналу та самих недужих.
– За яких обставин лікар-реаніматолог може обмежити час відвідування?
– У разі порушення відвідувачем вимог, встановлених порядком, допуск особи до пацієнта може бути обмежений за рішенням лікуючого або чергового лікаря, але тільки до моменту усунення відвідувачем порушень, які призвели до обмеження.
– Загалом, чи багато відвідувачів може навідатись у відділення одночасно?
– Якщо врахувати, що є 4 палати, а це 1 – дитяча на 3 ліжко-місця та чотири – для дорослих, дві з яких на 2 ліжко-місця і одна, найбільша, на 4, але за потребою докладаємо ще ліжко, то, порівняно, й немало. Тому бувають випадки, коли у палаті знаходиться 5 пацієнтів. Отож це відносно багато людей за новими правилами відвідування можуть знаходитись одночасно у палаті, якщо на одного пацієнта два відвідувачі і ще плюс медперсонал.
–  На вашу думку, правильним є прийняття такого наказу МОЗ?  
– МОЗ ухвалило наказ, але не взяло до уваги типові обставини районних реанімаційних відділень. Для відвідування пацієнтів родичами у палатах інтенсивної терапії, насамперед, треба змінити умови. Для кожного важкого пацієнта потрібна окрема палата – «бокс», де через скляну перегородку відвідувачі зможуть спостерігати за хворим. Це одночасно вирішить і таку проблему, як розповсюдження різних інфекцій з боку відвідувачів та забезпечить спокій пацієнта. Звісно, при таких умовах потрібно збільшити й кількість обслуговуючого медперсоналу.
– Михайле Васильовичу, з усього сказаного можна зробити висновок, що у нових правилах відвідування пацієнтів реанімаційного відділення більше «мінусів»?    
– Так. Однак я тільки констатую факти. Можливо, в окремих клініках є потрібні умови для вільного відвідування, але у нас поки-що таких немає. Бо коли в палаті знаходяться пацієнти з одного населеного пункту або просто знайомі, а у наше відділення хворі прибувають у різних важких станах, то проводити потрібні медичні маніпуляції доводиться в присутності сторонніх осіб. А це, насамперед, є порушенням медичної етики по відношенню до самого пацієнта.
– Дякую за розмову.
Розмовляла Г.ЗУБАНИЧ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.