Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Служба ветмедицини успішно забезпечує епізоотичне благополуччя в районі

Служба ветмедицини успішно забезпечує епізоотичне благополуччя в районі

09:49, 16.08.16
1 447
Здоров'я
Щорічно, у другу неділю серпня працівники ветеринарної медицини відзначають своє професійне свято – День працівника ветеринарної медицини України.
Основним завданням державної служби ветеринарної медицини є охорона території району від занесення збудників інфекційних хвороб, профілактика і діагностика інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин та їх лікування, здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за якістю та безпекою продукції тваринного походження, захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей.
Наразі державна служба ветмедицини району знаходиться в стані реорганізації. Створено нове управління – управління Держпродспоживслужби в районі, однією з функцій якого є здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду в районі. В підпорядкуванні новоствореного управління знаходяться всі державні установи ветмедицини, а саме: районна державна лікарня ветмедицини та її структурні підрозділи – 6 дільничних лікарень ветмедицини, районна державна лабораторія ветмедицини, а також лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках м. Тячів та смт Солотвино.
Однак, незважаючи на різноманітні зміни в організаційній структурі, які на протязі останніх років проводяться не вперше, основна робота ветспеціалістів на місцях залишається незмінною – це здійснення заходів щодо профілактики інфекційних та інвазійних захворювань серед тварин та птиці, надання лікарської допомоги хворим тваринам у приватних дворогосподарствах громадян та колективних і фермерських господарствах на території району. Крім цього, державна ветеринарна служба здійснює державний контроль та нагляд за безпекою та якістю необроблених харчових продуктів тваринного походження, а на продовольчих ринках – і рослинного походження.
Оскільки більшість населених пунктів району розташовані в передгірській та гірській місцевості, на значних відстанях одне від одного, це створює значні труднощі в проведенні ветеринарного обслуговування тваринництва. Загалом, у районі нараховується більше 55 тис. дворогосподарств індивідуального сектору, в яких утримується близько 20 тис. голів ВРХ, більше 40 тис. голів овець та кіз, 2 тис. голів коней, більше 50 тис. свиней, домашньої птиці близько 450 тис. голів, 78 бджолопасік тощо.
Розведенням та вирощуванням сільськогосподарських тварин в районі займаються 9 фермерських господарств, переробкою та реалізацією тваринницької продукції на території району займаються сучасний м’ясопереробний комбінат в с. Нересниця, зведений приватним підприємцем І.І.Футьком, забійний пункт в м.Тячів, який належить приватному підприємцю О.Ж.Слободяник, ковбасний цех, шість м’ясних магазинів, два агропродовольчі ринки, тваринницький ринок в с. Нересниця. Крім цього, державний ветеринарний контроль та нагляд здійснюється за діяльністю 5 пунктів штучного осіменіння тварин, 14 об’єктами оптової та роздрібної торгівлі ветеринарними препаратами та медикаментами. Всього в районі нараховується майже 150 об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду.
На жаль, наразі на території району відсутні спеціалізовані господарства з виробництва товарного молока та молокопереробні підприємства. Також недостатньо господарств, які займаються вирощуванням птиці, риби та відсутні об’єкти з їх переробки. Тому хотілось би звернутися до органів виконавчої, місцевої влади, суб’єктів підприємницької діяльності щодо активізації роботи у цьому напрямку.
На сьогодні територія району благополучна щодо гостроінфекційних захворювань тварин. Це досягнуто колективом спеціалістів ветмедицини району за рахунок виконання профілактичних протиепізоотичних заходів та наполегливої праці. Враховуючи те, що ціла низка інфекційних захворювань є спільними для людей і тварин (сибірка, сказ, туберкульоз, бруцельоз, лейкоз тощо), хотів би звернутися до відома громадян, в дворогосподарствах яких утримуються сільськогосподарські тварини, з проханням обов’язково надавати можливість та сприяти спеціалістам ветеринарної медицини при проведенні ветеринарного огляду, профілактичних обробок, досліджень і щеплень тварин, своєчасно повідомляти про їх захворювання, невластиву поведінку та загибель. Все це є запорукою підвищення продуктивності і здоров’я тварин, основним фактором отримання безпечної продукції. Варто нагадати, мабуть, мешканцям району, підприємцям про те, що проводити закупівлю продуктів тваринного походження слід лише у спеціалізованих магазинах, вимагати у продавців документи, які б засвідчували їх якість та безпечність.
Безумовно, у служби держветмедицини району є певні труднощі, зокрема, вкрай низька заробітна плата, незадовільне матеріально-технічне забезпечення, відсутність на місцях транспортних засобів, холодильного та сучасного діагностичного обладнання. Потребують капітального ремонту приміщення дільничних лікарень, нагальною є проблема забезпечення кадрами державних установ ветмедицини.
Вітаю з професійним святом усіх ветеринарних спеціалістів району, які не зневірюються, не розчаровуються і за першим викликом поспішають на допомогу. Особлива шана та подяка ветеранам-пенсіонерам галузі, які своєю самовідданою багаторічною працею заслужили повагу й вдячність від людей. Це М.П. Гайдук та М.М. Тяско з Тячева, І.М. Калинюк з Вільхівців,  В.Ю.  Прикоп з Солотвина, О.М. Гуцул, В.Д.Банк та О.А.Чонка  з Бедевлі, Ю.Ю.Мороз, А.М.Мороз, Г.П.Пеункова-Цонинець, В.В. Кустрьо з Нересниці, Г.М.Чопик з Тереблі, В.А.Дудаш з Добрянського та інші. Бажаю вам, шановні, та вашим родинам міцного здоров’я, щастя і благополуччя.

І.Микулянець, в.о. начальника управління держпродспоживслужби в Тячівському районі.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.