Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Пора сприятлива, заминка – за коштами

Пора сприятлива, заминка – за коштами

09:42, 13.05.19
111
Інфраструктура
Хоч минула зима видалася багатосніжною, настання весни обійшлося без паводків – рекордні запаси снігів плавно перетекли в ручаї й збігли в низовину. Проте такий щасливий шанс Тячівщині випадає не завжди, тож цілковита безпека мешканців цілого ряду населених пунктів нашого паводкоформуючого району, який першим приймає велику воду, може бути пов’язана лишень із добротними дамбами, врегульованими й розчищеними руслами річок, укріпленими берегами, надійними мостами тощо. В силу великої протяжності річних артерій, роботи в цьому плані – непочатий край. Тим паче, що, окрім природних особливостей, має місце і негативний людський фактор – нищівне вирубування лісів, а, отже, стрімке сходження талих і дощових вод, яке нерідко зводить нанівець усі попередні спроби захиститися від стихії.
Наскільки системно і в яких обсягах ведуться Тячівським міжрайонним управлінням водного господарства роботи задля запобігання наслідкам руйнівних ударів стихії, які об’єкти і види робіт є пріоритетними і що намічається на найближчу перспективу – про це ведемо розмову із начальником управління С.С.Стойкою.


– Сергію Степановичу, восени минулого року з резервного фонду Кабміном було виділено 20 млн. 800 тис. грн.  для відновлення зруйнованих грудневим паводком 2017 року гідроспоруд на Тячівщині. Чи вдалося освоїти цю суму в повному обсязі?
– Не зовсім, оскільки не було проведено тендеру по проекту в селі Вонігово, тож призначені 7 млн.грн. освоїти не вдалося. Що ж до решти коштів, то попри традиційно-запізніле фінансування (листопад), вдалося «закрити» дамбою з кріпленням розмив лівого берега Тереблі нижче залізничного мосту в Буштині (вартістю 4 млн.грн.) й відновити гідротехнічні споруди на річці Тересві – в селах Біловарці, Вільхівці, Терново. Про 100-відсоткову готовність об’єктів ще не йдеться, проте основний фронт робіт тут виконаний, профінансовані вони повністю, тож будуть завершені в цьому році. 
Для того, щоб добудувати гідротехнічні споруди у Красній, Усть-Чорній та Руській Мокрій, необхідне фінансування, й обласна рада  прийняла рішення оплатити заборгованість за вже виконані роботи в розмірі 7-8 млн.грн.
– Чи можна вважати завершеною розчистку русла  Тереблі біля автомобільного мосту в Буштині, яка викликала свого часу немало дискусій та, навіть, людський спротив?
– Там ще є над чим попрацювати, аби поглибити русло й не допустити розмиву пошкодженого правого берега, а також  збільшити пропускну здатність русла під мостом. Зараз же роботи призупинені, оскільки підприємці, які виконували розчистку власним коштом, відмовилися продовжувати її, «дякуючи» буштинським псевдоактивістам.
– Сергію Степановичу, чи врегульовано на сьогодні проблему в с. Мирава, де річка  Мала Уголька почала підмивати дорогу, що з’єднує населений пункт з  сусідніми  селами?
– На жаль, ні, оскільки відсутні кошти на проектно-кошторисні роботи. Ситуація ж нам добре відома, й ця ділянка обстежена працівниками Тячівського МУВГ.
– Наскільки відомо, у ваші плани входить впорядкування райцентрівського потічка Матіос?
– Так, адже він теж завдає немало  неприємностей мешканцям окремих вулиць міста. На ділянках, захаращених деревами та сміттям, було проведено обстеження. Та на окремих із них роботи з розчистки русла неможливі у зв’язку з несанкціонованою забудовою вздовж потічка, де немає доступу для техніки.
– Сергію Степановичу, загалом, чи має очолюване Вами управління якийсь вплив на неблагополучну ситуацію, що складається через людську недбалість на водних артеріях в межах населених пунктів? Тобто, коли засміченість малих потічків і канав призводить до великого лиха – підтоплених людських осель, підвалів та замулених колодязів?
– Так, іноді великі проблеми з’являються там, де вимагається елементарне дотримання порядку. Люди самі кличуть біду до своєї хати егоїстичним й варварським ставленням до довкілля, викидаючи сміття будь-де, «забуваючи» прибирати пилорамні відходи, слідкувати за станом канав, каналізаційних труб, що створює затори для вільного відтоку води в сезон рясних опадів. Контроль тут повинна, в першу чергу, здійснювати місцева влада. Проте ми також ведемо системну роз’яснювальну роботу в цьому плані. До речі, саме нині вона у активній фазі: наші фахівці під час обходів моніторять ситуацію в кожному населеному пункті, в т.ч. й Рахівського району, фіксують порушення, роблять фотознімки. Тож не виключено, що незабаром на шпальтах «Дружби» з’явиться матеріал, з якого «у всій красі» постане людська безалаберність у ставленні до довкілля та її жахливі наслідки.
Одним з таких є стихійне сміттєзвалище в Рахові, що «прописалося»  безпосередньо на березі річки, й з настанням паводку може спричинити екологічну катастрофу для басейну Тиси. Тож угорська сторона просить  ліквідувати звалище ще до потрапляння побутових відходів у річку.
– Чи вживаються з боку  МУВГ заходи для попередження подібних прецедентів на території району?
– Так, намагаємось шукати ефективні  й дієві форми роботи з населенням, щоб привернути людську увагу до проблем природного середовища, спонукати громадян до спроб змінити стан справ на краще. Так, зокрема, з метою відзначення Всесвітнього дня води, управлінням  організовано екологічну акцію під гаслом «Пластику не місце на березі річки!»: між школами Тячівської ОТГ було оголошено конкурс на збір пластикових відходів з відповідним маркуванням. З бажанням допомогти в організації заохочувальних призів в акції взяв участь народний депутат України Василь Васильович Петьовка. Проводилася вона з тим, аби звільнити прибережні смуги від пластику, котрий розкладається десятиліттями, завдаючи природі непоправної шкоди. Переможцем у цьому суперництві вийшла Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В.Гренджі-Донського, учні якої зібрали понад 50 кг пластику, за що отримала в подарунок від Василя Петьовки плазмовий телевізор (на фото внизу). Загальний  же збір становить 150 кілограмів пластикових ємностей, зданих на переробку в обласному центрі для подальшого виготовлення карти річок Закарпаття. 
1 квітня у другій міській школі фахівці Тячівського МУВГ провели конкурс дитячого малюнку екологічного спрямування «Очима дітей про водні ресурси». А 5 квітня нашими працівниками розпочато практичні заходи з благоустрою, що заплановані на поточний рік. Уже зроблено  немало: прибрано від сміття правобережну дамбу на Тисі в Тячеві, висаджено деревцята повзучої туї,  розбито й  оформлено квіткові клумби тощо. 
Кожна така справа несе в собі вагомий позитив, адже виховує свідоме й бережне  ставлення до природних ресурсів, повертає  навколишньому середовищу гармонію, примножує його красу і багатства.
– Спасибі за розмову.
Ганна Макаренко.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.