Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Комп’ютерний гурток – це вікно до світу високих технологій

Комп’ютерний гурток – це вікно до світу високих технологій

14:55, 03.10.16
716
Освіта
У  м.Тячів вже третій рік працює комп’ютерний гурток. Веде його кваліфікований вчитель інформатики Олена Анатоліївна Бісько, яка працювала вчителем фізики, інформатики та математики у Тячівських №1, №2 та у Тячівківській школах. Саме там отримала досвід роботи з дітьми. Разом з чоловіком Олена Бісько організувала комп’ютерний гурток та курси для дорослих. Ми вирішили розпитати про цю роботу детальніше.
– Олено Анатоліївно, чому Ви вирішили відкрити саме гурток, а не курси для учнів?
– Курси – це нудна справа для дітей. Їм набагато легше навчатися під час створення своїх проектів: відеофільмів, презентацій, рефератів. Крім того, тут і спілкуємось, і відпочиваємо, граємо. Наприклад, минулого року їздили зі старшою групою на екскурсію до Львова. Їх завданням було створити відеофільм про подорож. Вражень було настільки багато, що про відеофільм просто забули. Батьки часто повторюють, що їхня дитина цілими днями «сидить у комп’ютері». І мало хто може сам собі признатися, що для батьків це полегшення: дитина тихо сидить, не заважає, питань не задає. А хто це вже зрозумів, пропонує дітям відвідувати  гурток. Щоб їхні діти використовували комп’ютер не тільки для ігор і спілкування, а й для пошуку потрібної інформації для навчання, творчості, розширення кругозору.
– Чи правда, що багато сучасних батьків вважають інформатику неважливим предметом?
– Саме так. Часто чую: «Моя дитина так розуміється в комп’ютері, що їй цього не потрібно». Але  коли учень 9 класу не вміє створити собі електронну пошту чи сайт, чи коли батьки платять іншим за реферат із 4 сторінок, причому їх дитина має комп’ютер з 6-річного віку, то розумію: максимум, що вміє дитина – це грати. Більшість із них встановлюють гру разом з іншими непотрібними програмами або з вірусом. І тоді батьки платять кошти за перевстановлення операційної системи чи очищення комп’ютера від вірусів. Все це мої учні упродовж року вивчають і можуть зробити самостійно. Цього року я була здивована, що учні 11-го класу не вміли себе зареєструвати на сайті «Єдина державна електронна база з питань освіти». Учні не вміють заповнити електронну заяву! Рано чи пізно, яку б професію вони не обрали: лікаря, вчителя, бухгалтера, їм доведеться мати навики роботи з комп’ютером.
– Чим займаються учні на заняттях гуртка?
– Молодші переважно в ігровій формі створюють  мультимедійні проекти: презентації, фотошоу до різних свят, обробляють відео та створюють фільми, вчаться обробляти фотографії у фотошопі. Старші – те саме, але також створюють презентації до навчальних програм, вчать, як правильно встановлювати та видаляти програми, впорядковувати файлову систему, збирати комп’ютер, «лікувати» його. Цього року велику увагу приділятиму ознайомленню з програмою Excel. На жаль, з цією цікавою програмою мало хто вміє працювати. Саме з її допомогою можна вивчати початкові елементи програмування. Робота з Excel дозволяє створювати міні-програми:  сімейний бюджет, розрахунок комунальних послуг та  багато іншого. Таким чином, займаємося не тільки інформатикою, але і вчимо інші предмети: математику, фізику, біологію. Для учнів 5-6 класів у програмі є такі теми, як правильне оформлення  рефератів, навчальних презентацій. Водночас паралельно вивчаємо правила української.
– Якого віку учні?
– Займаюся з учнями 2-11 класів у гуртку, а з дорослими на курсах – 5 уроків по 1-1,5 години. Першокласників поки що не приймаю, бо вони не всі вміють читати. Ми вивчаємо діалогову операційну систему, яка письмово «спілкується» з користувачем.
До речі, звертаються і дорослі. Мало хто з них вірить, що всього за 5 уроків вони можуть вивчити  найнеобхідніше для роботи з комп’ютером, який раніше був для них тільки для сайту «Однокласники» чи інших соцмереж. Після занять, гуртківці вміло користуються електронною поштою, вміють систематизувати дані, легко знаходять та використовують потрібну інформацію з Інтернету. Серед дорослих були вчителі, лікарі, підприємці, бухгалтери.
– Чи багато учнів займалося у гуртку?
– Понад 20. Причому, не тільки з Тячева, а й з Тересви, Бедевлі... Користуючись нагодою, хочу відмітити, що пишаюся такими учнями, як Віталій Сойма, Софія Шелевер, Василь Шелевер, Антон Цавнер та багатьма іншими. Сподіваюся, в цьому році будуть не менш здібні учні, адже заняття є цікавими та корисними.
Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: 096 87 33 024.
Розмовляла О.Мезей.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.