Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » ... Бо мова – мов чиста роса

... Бо мова – мов чиста роса

13:48, 27.11.17
430
Освіта
... Бо мова – мов чиста роса9 листопада кожного навчального року в Солонівській ЗОШ І-ІІ ст., в рамках національно-патріотичного виховання урочисто проводять День української писемності і мови.


Найрізноманітніші заходи тривали упродовж навчального тижня. Це і концертні програми, і конкурси, й виставки, змагання, а також цікаві уроки, класні години.
Вчителі української мови та літератури підготували і провели з учнями літературно-музичні композиції «Наша мова – диво калинове» (7-8 класи, Т.М.Фера), «Без мови рідної й народу нашого нема» (5-6 класи, Н.В.Танчинець).
Учні 9 класу створили презентацію «Від Нестора Літописця до ХХІ століття (Т.М.Фера, Н.І.Баляльова).
Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, в якому учні взяли активну участь.
Вчитель образотворчого мистецтва Г.І.Пелех та педагог-організатор О.І.Орос організували конкурс малюнків.
Класні керівники, вихователі груп продовженого дня провели виховні години.
Про мову, її красу, говорили не тільки старшокласники, а й учні початкової школи. Виразно декламували вірші, співали пісні про рідну, калинову учні 1-4 класів (класоводи А.О.Обрисько, Л.В.Куманьова, Т.М.Бердар, Л.М.Фіцай).
Бібліотекарі – школи О.П.Фера та сільської бібліотеки – М.О.Корсак організували тематичну виставку художньої, наукової літератури про українську словесність.
Класовод 3 класу, Т.М.Бердар провела класні батьківські збори «Бережімо мову. Вчімо дітей шанувати рідне слово» .
Н.Баляльова, вчитель.
 
 
... Бо мова – мов чиста роса
У нашій школі всі активно відзначили День української писемності та мови. Вчитель Л.М.Галац розповіла учням про виникнення писемності, першодрукарів, значення письма і книги в житті людини, про Указ Президента України та щорічне відзначення цього свята.
У нашій країні цей день почали відзначати 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Цікавим був екскурс до витоків писемності
Найвизначнішою працею Нестора - літописця є «Повість временних літ» - літописне зведення, складене у Києві на початку ХІІ століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця ХІ століття до 1113 року. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його. Але перевершити так і не змогли. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.
Інтенсивне формування нової української мови дослідники відносять до другої половини ХVІІІ-ХІХ століть. Зачинателем сучасної української літературної мови вважається І.П.Котляревський, а основоположником – Т.Г.Шевченко. Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь-якої складності й ваги.
У 2 класі провела відкритий урок з української мови вчитель С.І.Галац.
Оксана Ухаль, вчитель української мови та літератури Калинівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
 
 
... Бо мова – мов чиста роса
У Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов тиждень української писемності та мови, в ході якого учні мали змогу поринути у багатющий світ краси рідного слова.
Було проведено ряд виховних заходів. Серед них випуск класних вісників та стінгазети «Наша мова солов’їна», тематична книжкова виставка «Мова – це духовне багатство народу», яка була організована бібліотекарем школи О.І.Ціпіньо. З відеопрезентації учні дізналися про засновника українського письма та відомого мецената Петра Яцика. Вчителі української мови Н.П.Клімова та А.В.Фіцай провели конкурс на знання рідної мови серед учнів 5-8 класів. Вчитель Є.П.Кулеба під час проведення відеоуроку «Від Нестора Літописця до ХХІ століття» детальніше ознайомила учнів 5-8 класів із видатними громадськими діячами, письменниками та поетами, які були справжніми патріотами та віддали своє життя заради збереження української мови. Не менш цікаво вчитель Л.В.Бойчук провела альманах «Любові всевишній присвячується…» для учнів 9-11 класів. Класні керівники провели виховні години «Мова і писемність у цікавих фактах», «Українська державна мова – символ єднання та престижу українського народу».
Відтак учнівключилися у перший етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Запам’ятається літературно-музична композиція «Рідна мова чиста, як сльоза», яку підготували вчителі О.І.Метелешко та В.М.Піцур. Учні 7-А,-Б, 8-В класів розповідали вірші, співали пісні про багатство і красу мови. Гостями свята були сільський голова В.І.Метелешко, зав. сільської бібліотеки Н.М.Михалчич та начальник відділення «Укрпошти» О.І.Марічак.
О.Попович, педагог-організатор  Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст.
 
... Бо мова – мов чиста роса
День української писемності та мови уперше відзначили в навчальному закладі  ще 1997 року, коли з’явився президентський указ, згідно з яким в Україні було встановлено державне свято.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, доволі насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу.
Були проведені цікаві позакласні заходи.
Зокрема, «Моя чудова рідна мова» для учнів 8-х класів – вч. О.Ю.Павлюк; «Слово до слова- зложиться мова» для учнів 9-х класів – вч. М.М.Костяк; «Барви рідного слова» для учнів 6-го класу – вч. І.П.Шетела.
П’ятикласників привабила виховна година «Мова – оберіг  людини і нації» –  вч. О.І.Брюхович.
Учителі разом з учнями виготовили стіннівки, малюнки, вислови відомих українських діячів, присвячені українській мові. З великою любов’ю, шаною до рідного слова учні декламували вірші про щедру і прекрасну мову, відповідали на запитання, співали пісні, пригадували прислів’я, притчі, закликали учитися рідній мові, бо це частинка кожного українця, великого народу. Також проводились тематичні уроки, цікаві вікторини («А як українською?»… конкурси («Склади слово»…) та ін. Учні 8-а класу підготували цікавий український танець та сценку, присвячену мові. Були залучені в заходах і учні 7-х,10-х  та 11-го класів.
О.Павлюк, вчителька Лопухівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів.
 
... Бо мова – мов чиста роса
Нещодавно у нашій школі проведено тиждень української мови. Вчителі-філологи заздалегідь продумали ряд заходів, котрі припали б до душі і учням, і вчителям, й батькам.
Конкурс художнього читання віршів про мову уже став традиційним у школі, тож і в цьому навчальному році учні порадували присутніх виразною декламацією, дикцією, емоційністю. Відповідальною за проведення цього заходу була С.П.Джуган. Учні із задоволенням переглянули цікаву презентацію про українську мову. Також прочитали вірши до Дня української писемності і мови (сценарій підготовлений Г.В.Гордійчук, вчителем музичного мистецтва).
Старшокласники намалювали плакати, змістом котрих було вшанування краси рідного слова.
Учні 7-А класу із вчителем української мови і літератури, класним керівником Г.М.Іванцюк, та вчителем музичного мистецтва підготували позакласний захід «Запрошуємо до мовної світлиці».
Присутнім неабияк сподобалися презентації про мову, які підготувала Г. В.Гордійчук. Школярі збагатили свій лексикон новими афоризмами.
Через відеофрагменти до мовної світлиці завітав Олександр Авраменко, експерт програми «Сніданок із 1+1» ─ лінгвіст, педагог, мовознавець, літературознавець, автор більш ніж 70-ти підручників і унікального посібника «Українська за 20 уроків», збірки «Аудіодиктанти для шкіл»..
Гість запросив усіх бажаючих перевірити якість своїх знань під час всеукраїнського відеодиктанту.
Цікаво було дізнатися, що сучасна українська мова нараховує 256 тисяч слів.
Жартівливу коломийку Г.В.Гордійчук і гуцульський таночок із задоволенням виконали семикласники. І, звичайно ж, свято не обійшлося без інших чудових пісень, танців, українських і гуцульських анекдотів.
На завершення проспівали духовну пісню з відеопрезентацією «Дай, Боже, щастя людям України».
М.Павлишинець, директор Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст., В.Олексій, заступник директора.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.