Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Біловарським школярам презентували Карпатський біосферний заповідник

Біловарським школярам презентували Карпатський біосферний заповідник

11:16, 15.04.19
312
Освіта / Довкілля
Минулого четверга у будинку культури с.Біловарці відбулася зустріч представників  Карпатського біосферного заповідника з учнями місцевої школи, громадськістю та керівництвом села. 

Відкрила  зібрання директор Біловарської ЗОШ І-ІІ ст. Світлана Дочинець. Вона зазначила, що основна мета зустрічі – це донести до школярів  те, як важливо берегти природу і який поступ здійснили біловарчани, зініціювавши створення дубового заказника «Тересвянська долина», куди увійшли дубові праліси на околиці села. Також Світлана Василівна наголосила, що  реалізувати задум селянам допомогли  працівники Карпатського біосферного заповідника, за що громадськість їм щиро вдячна. Також вона представила гостей заходу - Івана Фіцая та Віталія Шелембу, які, будучи відповідно – головою та членом Громадської ради при РДА, разом з біловарчанами відстоювали задум створення цього природоохоронного об’єкта. Подякувала вона за підтримку й сільському голові Галині Войтенко, яка також прийшла на зустріч, та депутату обласної ради Василю Федурцю, який всіляко підтримував добрі наміри природолюбів.
Відтак, до присутніх з вітальним словом  звернувся провідний інженер Карпатського біосферного заповідника, а з початку навчального року – керівник екологічного гуртка місцевої школи – Василь Регуш. Він представив колег, які разом з ним на заході презентували заповідник. Це кандидати біологічних наук Микола Іванович Волощук та Богдан Йосипович Годованець, а також фахівець зоологічної лабораторії Юрій Миколайович Попович. 
Найперше, Василь Васильович, демонструючи на мультимедійній дошці слайд-шоу про структуру та функціональні обов’язки Карпатського біосферного заповідника, дав коротку характеристику його роботи. Як відмітив Василь Регуш,  Карпа́тський біосфе́рний запові́дник створено з метою збереження унікальних ділянок дикої природи, а його завданням є охорона і відновлення зникаючих видів флори та фауни. Входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. У 2007 р. у складі українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» ввійшов до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Біосферний заповідник репрезентує все природне та ландшафтне різноманіття Українських Карпат – від Закарпатського передгір’я до субальпійського та альпійського поясів. В його межах знаходиться гора Говерла та інші найвищі вершини Українських Карпат, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялицево-смерекових пралісів, знаменита Долина нарцисів, найбільші карстові печери Українських Карпат тощо.
Розширену інформацію про тваринний та рослинний світ заповідника надали інші фахівці. Вони почергово презентували тематичні слайд-шоу, коментуючи та доповнюючи їх цікавою інформацією про флору та фауну, а також про червонокнижні види рослин та тварин, що знаходяться під особливою охороною. 
Наприкінці зустрічі виступили директор школи Світлана Дочинець, яка подякувала науковцям за змістовні та цікаві лекції. Натомість Василь Регуш зазначив, що такі зустрічі зі школярами допомагають працівникам заповідника виконувати одну з важливих функцій – пропагувати серед молоді гуманне ставлення до природи. 
Завершився захід спільним походом громадськості, керівництва школи та представників Карпатського біосферного заповідника до новоствореного дубового заказника «Тересвянська долина» на околиці Біловарців. 
Л.БІЛАК.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.