Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » На конференції йшлося про екологічну ситуацію

На конференції йшлося про екологічну ситуацію

10:05, 23.12.19
365
Освіта / Довкілля
Так сталося, що відоме колись за межами області та навіть України, шахтарське Солотвино викликає занепокоєння громадськості у районі, області, навіть у багатьох європейських країнах через екологічну ситуацію, яка там виникла. Карстові зсуви, через які селище опинилося на межі екологічної катастрофи, не припиняються. Більше того, з’являється дедалі більше нових проваль. Зупинити екологічну катастрофу  на території  Солотвина взявся Європейський Союз, який створив Міжнародний проєкт ImProDiReT, що фінансується Європейською комісією та реалізується партнерами з Великобританії, Нідерландів, Польщі та України. Він спрямований на виконання рекомендацій місії ЄС із подолання надзвичайної ситуації в смт Солотвино та підвищення обізнаності населення щодо проявів стихійних лих.

Під час реалізації проєкту у Польщі відбувся семінар для закарпатських вчителів, зокрема, із Солотвина, де вони навчалися правилам поведінки під час надзвичайної ситуації і отримали міжнародний сертифікат.
З метою інформування населення, зокрема, школярів, з ініціативи вчительки історії К.Я.Тракслер на базі Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у п’ятницю, 13 грудня, була проведена практична конференція «Екологічна ситуація в селищі Солотвино та шляхи її подолання».
Перед присутніми з короткою геологічною характеристикою Солотвинського родовища виступив головний електромеханік ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» Павло Макарук, який розповів учням про історію створення шахт, причини виникнення карстових ям і небезпеку для населення селища.
Заступник голови селищної ради Янош Кочерга надав консультацію з цього питання, охарактеризував хід проєкту.
Учениця 9 класу Жанна Крец представила доповідь-презентацію своєї наукової роботи «Екологічна катастрофа Солотвина та рекреаційний комплекс Карпатського моря».
Перед присутніми виступила ще одна учасниця проєкту – вчителька англійської мови Н.Г.Штаба, яка ознайомила присутніх з основними етапами проєкту та результатами анкетування, проведеного керівниками документу.
Завершився захід інформацією-практикумом про правила поведінки при надзвичайних ситуаціях та надання першої медичної допомоги, підготовленим вчителькою С.Ю.Прикоп та учнями 10 класу.
М.Попп, завідувачка бібліотеки-філії смт Солотвино.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.