Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Уклін тобі, славний Кобзарю!

Уклін тобі, славний Кобзарю!

09:46, 22.03.16
961
Освіта
Уклін тобі, славний Кобзарю!Під час Шевченківського тижня  в Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Ю.І.Бойчук)  лунало величне слово поета, проводилися інформаційні години, літературні вікторини, брейн-ринги, конкурс дитячих малюнків, літературно-музичні композиції. Бібліотекар школи О.І. Ціпіньо підготувала виставку творів «Україна – це Шевченко». Учні 5-х класів переглянули відео-презентацію «Тарас Шевченко – майстер слова та пензля», яку підготували вчителі Є.П.Кулеба, А.В.Фіцай.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», – саме цими пророчими рядками Василя Симоненка розпочався літературно-музичний захід, який підготували вчителі Н.П.Клімова, О.І.Метелешко, Л.В.Бойчук. Ведучі нагадали присутнім найважливіші події з життя  Кобзаря. Під музичний супровід вчителя музики О.В.Ухаль учні 5-7 класів співали пісні на слова Т.Г.Шевченка та декламували вірші. Діти торкнулися серцем Шевченківських поезій, пройнялися їхнім духом
Шануймо мислителя і пророка, поета, художника, борця за волю нашої держави!
Л. Бойчук, вчитель української мови та літератури Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст.
 
*****************
 
Уклін тобі, славний Кобзарю! 
З нагоди 202-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря у Солонівській ЗОШ І-ІІ ст. проведено Шевченківський тиждень. У всіх класах відбулися бесіди. Учні 5-9 класів стали учасниками літературно-музичних композицій «Уклін тобі земний, Тарасе», «Кобзареві думи». Схвильовано звучали поезії Тараса Григоровича: «Мені тринадцятий минало», «Заповіт» та пісні на його слова «Ой, не шуми, луже», «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер виє»…
П’ятикласники Михайло Фера, Дарина Качалуба, Анастасія Корсак, Олександра Бердар, Ганна Плиска, Людмила Кричка непогано виступили в ролі акторів. А семикласники Юлія Бердар, Вадим Герич, Аліна Перегиня, Василь Плиска, Анджела Корсак, Ганна Фіцай виразним декламуванням поезій та мелодійним виконанням пісень зачарували глядачів та розіграли сценки із життя маленького Тараса, Тараса-художника, Тараса-поета. Ожили й уривки з поем «Лілея», «Наймичка», «Катерина», «Сова» – тут відзначились Аделіна Пелех, Дарина Корсак, Денис Куманьов, В’ячеслав Фера, Роман Корсак, Андрій та Михайло Бережники, Альбіна Фіцай.
Естафету перейняли дев’ятикласники, які підготували літературно-музичну композицію «Кобзарева доля» та брейн-ринг на тему «Усім нам знайомий Шевченко».
Завідуча шкільної бібліотеки Ольга Петрівна Плиска запропонувала оглянути виставку книг «Живе у віках Шевченко».
Активну участь у шкільній шевченкіані взяли вчителі молодших класів Л.М.Фіцай, Л.В.Куманьова, В.В.Фера, вчителі-філологи Т.М.Фера, Н.І.Баляльова, педагог-організатор О.І.Орос та вчителька Т.М.Бердар.
Ганна Крегул,  вчителька Солонівської ЗОШ І-ІІ ст.
 
*****************
 
Уклін тобі, славний Кобзарю! 
Нещодавно у Ганичівській ЗОШ І-ІІІ ст. проходив тиждень пам’яті Тараса Шевченка. Учителями української мови М.В.Корсак, С.В.Король та С.І.Куцин було розроблено та проведено ряд різноманітних та цікавих заходів, присвячених творчості Кобзаря. Зокрема, учні 5-х класів виступили з літературно-музичною композицією «Шевченко – вічно живий», також старшокласники взяли активну участь у науковій конференції та літературно-мистецькому святі «У своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». Участь у літературному конкурсі на краще читання віршованих творів Кобзаря взяли більше сорока учнів школи, найбільше вразили емоційним декламуванням Тетяна Куцин (5-А), Злата Перегиня (6-А), Ганна Куцин (7-А), Андріана Пономаренко (8-А), Денис Король (9-Б), Тетяна Куцин (10-Б) та Тетяна Герич (11-Б).
С.КОРОЛЬ, голова методоб’єднання вчителів української мови Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст.
 
******************
 
Уклін тобі, славний Кобзарю! 
 
Березень  –пам’ятний місяць для кожного українця,  перш за все, тому, що у цей час вшановуємо пам’ять митця, чия творчість є безцінним національним надбанням – Тараса Григоровича Шевченка. Не забули про визначну дату і у Лопухівській ЗОШ І-ІІІ ст. Нещодавно, завдяки старанням педагога-організатора М.І.Фабрицій та завідуючої Лопухівського будинку культури В.Ю.Джуган, біля пам’ятника Великому Кобзареві, що знаходиться на площі ім. Івана Чуси, відбувся урочистий захід. Тут, з яскравими жовто-блакитними прапорами в руках, зібралися школярі та педагоги, щоб послухати вірші поета у майстерному декламуванні учениць Лопухівської школи. Про цінність творчої спадщини Тараса Шевченка та про її актуальність у наш час присутнім розповіла вчитель української мови і літератури О.М.Костяк. Завершилось свято так, як і розпочалось – звучанням Державного Гімну України.
М.ФАБРИЦІЙ, педагог-організатор Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст.
 
*******************
 
У Великоуглянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися святкові шевченківські дні з циклом розмаїтих заходів, у яких були задіяні учні всіх класів. Зокрема, школярі 5-7 класів підготували матеріал про дитинство Тараса, становище кріпаків, їх тяжку, підневільну працю.
Восьмикласники та дев’ятикласники (вчитель А.В.Бокоч) активно включилися у проведення уроку-конкурсу на краще читання віршів Кобзаря. Кожен вивчив напам’ять улюблений вірш поета і прочитав його перед ровесниками. Найкращими читцями журі визнало Вікторію Бокоч, Галину Угляй, Діану Яринич, Мальвіну Волос, Віталію Немеш. У виконанні школярів прозвучали «Заповіт», «Зацвіла в долині червона калина», «Гамалія», «Перебендя», уривок із «Гайдамаків», «Думи мої», «Реве та стогне»...
Звучали й пісенні та віршовані  присвяти Шевченку відомих українських композиторів та поетів.
У щирих дитячих емоціях бриніло захоплення красою української мови, неповторним колоритом шевченкової поезії, віщим, проникливим словом поета.
Любов Голубка, заст. директора з навчально-виховної роботи Великоугольської ЗОШ І-ІІІ ст.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.