Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Одному з кращих МНВК України – Тернівському – 40!

Одному з кращих МНВК України – Тернівському – 40!

08:41, 05.04.21
181
Освіта
В історії Тернівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату настає рубіжна мить: 17 квітня виповнюється 40 літ з часу відкриття закладу. За цей період тисячі юнаків і дівчат, які обрали собі справу до душі, здобули тут базові знання з широкого спектру профілів допрофесійної і професійної підготовки. Не для всіх, звичайно, навчання у комбінаті стало першою сходинкою до професії, проте більшості воно стає в нагоді у повсякденному житті, що вимагає тих чи інших практичних навичок, – кулінарних, перукарських, водійських, швейних, для роботи з комп’ютером…
…Найбільш причетною до славного літопису МНВК людиною є його незмінний директор – Микола Тимофійович Бердар, що власне, був ініціатором і натхненником створення комбінату. Тож з ним і ведемо розмову про минуле і сьогодення навчально-виробничого закладу, успіхи та проблеми, бачення подальших перспектив та чинники ефективності педагогічної роботи колективу. Адже на його очах Тернівський комбінат розбудовувався, міцнів і благословляв у самостійність нові й нові покоління випускників, заживши доброї слави одного з кращих МНВК в Україні.– Миколо Тимофійовичу, судячи з архівних фотографій, починав працювати комбінат у більш ніж скромних, далеко не нових приміщеннях...
– Так, це були, по суті, дві старі єврейські хатини, що аж ніяк не асоціювалися з освітянськими установами. Проте в уяві мені бачилася зовсім інша картина на цьому місці – новий, світлий, добротний корпус з усією інфраструктурою підсобних приміщень. Ця мрія надихала й кликала до праці, й з перших днів колектив комбінату розпочав активну роботу по зміцненню матеріально-технічної бази, і вже у 1982 році стартувало будівництво нового корпусу та гаражів. А через три роки ми дружно святкували «входини».
Що ж до навчального процесу, то в перші роки функціонування закладу учні навчалися лише з трьох профілів – тракторної, швейної та автосправи. Та щороку додавалися нові напрямки – через рік було відкрито радіомонтажний і будівельний, а згодом – хлібопекарський та торговельний. Був, навіть, період, коли наші вихованці здобували теоретичні й практичні знання з бджільництва, машинного доїння корів, ткацтва і килимарства, різьби по дереву. Проте доводилось зважати на ринок праці й затребуваність професій. На їхній перелік мала вплив і загальноекономічна ситуація, внаслідок окремі ставали для нас «непідйомними», вимагаючи належного матеріального забезпечення…
– І як виглядає ситуація на сьогодні?
– Зараз у комбінаті навчаються 396 учнів 10-11 класів з восьми шкіл даного регіону. Два роки навчання – і вони мають в руках державне свідоцтво кваліфікованого робітника за професіями: водій автомобіля – категорії «В», «С» і «С1», тракторист, оператор комп’ютерного набору, секретар керівника (організації підприємства, установи), кухар, швачка, перукар. Секрети професійної майстерності учням передають досвідчені фахівці з вищою та спеціальною освітою – В.І. Томишинець, М.М. Михайльо, С.І. Метелешко, В.І.Меклеш, М.П.Михалчич, А.С.Слупко та інші, наглядає за станом здоров’я вихованців медична сестра О.І.Боржов. Викладацький склад постійно оновлюється молоддю. Таке поєднання досвіду та молодого ентузіазму лишень на користь загальній справі.
У комбінаті створені сприятливі умови для самовдосконалення й професійного росту педагогічних кадрів. Постійно впроваджуються і використовуються новітні педагогічні технології, модернізується навчальний процес.
– Миколо Тимофійовичу, наскільки відомо, децентралізаційні процеси не оминули й очолюваний Вами заклад. Виходить, він зараз не просто на території Нересницької громади, а й перебуває в її підпорядкуванні. Чи не призвело це до небажаних змін у роботі комбінату?
– Поки що все йде по плану, і для якихось нарікань підстав не виникало: техперсонал регулярно отримує зарплату, дровами ми забезпечені. Що ж до планових літніх ремонтів, то вже до них потихеньку готуємось і, як зазвичай, зробимо їх власними силами .
До слова, у «перехідний період», коли перебували в стані невизначеності й шукали підтримку у владних верхах, довелося пережити немало розчарувань, навіть відкритим текстом нам із керівником Горінчівського МНВК І.Ю. Кавкою давали «поради» на зразок: «І на що вам здалися ті комбінати? Закрийте їх і крапка. Немає комбінату – немає проблеми». Проте, на щастя, в Нересницькій ТГ дотримуються іншої думки, тож віриться, що в МНВК є майбутнє.
– Свого часу Тернівський МНВК славився своєрідним «брендом» – тепличним господарством, де розкошувало море квітів і врожаїлись огірки, лимони й, навіть, суниця. Вважаєте цю справу загубленою назавжди? Адже все це давало непоганий прибуток і слугувало чудовим «навчальним майданчиком» для юних овочівників.
– Тепличне господарство перестало функціонувати з ряду об’єктивних причин. «Пусковим моментом» став сильний градобій, який побив скляне покриття, а в ті сутужні часи стовідсоткову заміну зробити не вдалося, й слабкі місця «залатали» жерстю. Внаслідок через нестачу освітлення, вирощувані культури почали занепадати. Вдарило по можливостях й здорожчання електроенергії та «блакитного палива». А ще – менталітет сучасної молоді та батьків вихованців, що ставляться до фізичної праці у навчальному закладі як до чогось образливо-неприпустимого .
Мимоволі згадуються часи, коли у комбінату була «своя» ділянка на ланах тернівського колгоспу імені Карла Маркса. І, напевно, наші учні й зараз з приємністю згадують, як весело й дружно саджали, сіяли й доглядали за овочами, а восени, пожинаючи плоди своєї праці, раділи щедрим врожаям, а також – нагоді поспілкуватися з ровесниками й педагогами у розкутій, «неформальній» обстановці. На жаль, у сучасної молоді з’явилися інші пріоритети, які витісняють з свідомості чимало потрібних й важливих понять.
До речі, комбінат й зараз може похвалитися квітковим багатством, що є окрасою наших кабінетів та коридорів. Одних тільки кактусів нараховується біля тридцяти видів. А ще ж є і столітники, й китайські троянди, пеларгонії…
– Як організовано дистанційне навчання у закладі, де теоретичний курс програми тісно пов’язаний з практичними заняттями?
– Як і скрізь, учні перебувають на онлайн-зв’язку з педагогами, які їх консультують, надсилають завдання і контролюють їх виконання. Що ж до практичних занять, то складається відповідний графік: коли і хто (а це кілька учнів) буде займатись, причому, з дотриманням усіх карантинних вимог щодо маскового режиму та соціальної дистанції.
Звичайно, нинішня ситуація значно ускладнює навчально-виховний процес, однак нами робиться все можливе, аби така вимушена система «віддалених класів» була максимально корисною для школярів.
– Що ж, успішного Вам з колективом подолання всіх труднощів, натомість – відкриття нових горизонтів та перспектив на теренах професійної підготовки учнівської молоді. З ювілеєм!
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.