Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Колегією МОН затверджені оновлені навчальні програми для 1-4 класів

Колегією МОН затверджені оновлені навчальні програми для 1-4 класів

09:38, 16.08.16
351
Освіта
Затверджені Колегією МОН тринадцять оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.
«За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня. Для нас було критично важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року. Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін», – зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
У Міністерстві освіти і науки заявили, що з 1 вересня в усіх державних школах нашої країни пройде реформа навчання дітей початкових класів. На колегії Міністерства освіти і науки затвердили внесення до навчальних програм початкових класів певні зміни. Згідно з ними вчитель молодших класів тепер може самостійно визначати кількість годин для певної теми, в залежності від рівня засвоєння програми дітьми. Також першокласникам більше не потрібно складати обов’язковий тест у кінці року на швидкість читання, на канікулах не треба вчити напам’ять табличку множення, а на уроках фізкультури скасовуються нормативи і команди.
Заступник міністра освіти Павло Хобзей заявив, що такі нововведення потрібні для того, щоб дати дитині можливість розкритися, а не замикати її в рамках, як цеглинку. Для цього вчителям треба дати більше свободи у виборі підходів до навчання.
Планують підготувати нові вимоги до оцінювання знань. Відповідно до заяв міністерства, червона ручка вчителями використовуватися не буде, а молодші школярі виконуватимуть завдання олівцем.
Заступник міністра освіти також заявив, що у вивченні рідної мови акцент буде робитися на розвитку усного мовлення, а з обов’язкового наповнення словника дітей будуть прибрані старі слова (типу «комбайнер», «фартух», «фанера»), які заміняться новими.
З програми третього класу прибрали написання текстів-роздумів на задані теми, замінивши їх есе.
У новій реформі освіти йдеться: вчителям потрібно докласти максимум зусиль, щоб діти навчилися правильно викладати свої думки усно і на папері, вміли переказати зміст прочитаного, висловити свої емоції.
У першому класі під час вивчення іноземної мови акцент робитиметься на усному мовленні, а не на письмі.
З уроків музики виключили неактуальні пісні та ввели сучасних авторів, збільшили час на розвиток творчості.
Внесені зміни в програму навчання дітей молодших класів озвучать на засіданні парламенту 18 серпня, а вступлять у силу вони з початку цього навчального року –1 вересня 2016.
Зі ЗМІ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.