Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » На порядку денному – питання про Тереблянський комплекс та харчування школярів

На порядку денному – питання про Тереблянський комплекс та харчування школярів

09:50, 26.09.16
770
Влада
На порядку денному – питання про Тереблянський комплекс та харчування школярівМинулого понеділка відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Тячівської районної ради
Відкрив і вів засідання голова Тячівської районної ради Василь Каганець. У залі зареєструвався 31 депутат. Участь у засіданні взяв і голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук.
Найперше, головуючий озвучив депутатське звернення М.А.Паканича про заслуховування на наступній сесії  інформації про хід добровільного об’єднання громад у Тячівському районі і депутата М.В.Федини – про виділення коштів на будівництво внутрішніх вбиралень у Дулівській ЗОШ І-ІІ ст.
Іван Корнута вніс пропозицію звернутись до Кабміну з проханням при децентралізації не змінювати межі району, щоб госпітальний округ був у межах Тячівського району. Депутати підтримали звернення своїх колег, а медичну комісію уповноважили підготувати текст звернення І.Корнути.
Відтак приступили до розгляду питань порядку денного.
Найперше, розглянули питання «Про внесення змін до рішення п’ятнадцятої сесії районної ради VI скликання від 26 липня 2013 року».
З проханням розглянути це питання на сесії до депутатів письмово звернувся голова Тячівської РДА  Василь Дем’янчук.
Справа в тому, що у провадженні Господарського суду Закарпатської області знаходиться справа №907/420/16 за позовом корпорації «Комунальник» до Тячівської РДА про стягнення суми заборгованості   4 060 437 грн.
На даний час сторонами у справі вживаються заходи щодо врегулювання спору шляхом укладення мирової угоди. Проте рішення Тячівської райради «Про передачу газопроводу» від 26 липня 2013 року №564 унеможливлює вирішення вищезгаданого спору.
Нижньоапшанська сільська рада не мала заперечень. Тому депутати райради теж прийняли позитивне рішення.
Відтак вже вдруге розглянули питання «Про прийняття у спільну власність територіальних громад міст, селищ, сіл району об’єкта «Будівництво на території Тереблянської сільської ради житлового комплексу, об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури для відселення мешканців смт Солотвино із прогнозованої зони деформації земної поверхні».
З проханням винести його на розгляд сесії письмово звернулася Тячівська РДА – «на виконання п.2.1. розпорядження голови Закарпатської ОДА від 07.09.2016 р. «Про рекомендації оглядової місії громадянського захисту ЄС». Як зазначив голова  РДА Василь Дем’янчук, до 5 жовтня у Солотвині працюватиме експертна комісія ЄС. За результатами роботи вони підготують рекомендації, що треба робити для порятунку селища.  
Варто зазначити, що на сесії, яка відбулася 25 грудня 2015 року за участі заступника голови Закарпатської ОДА Олександра Петіка, депутати вже обговорювали подальшу долю Тереблянського комплексу. В результаті домовились створити робочу групу, яка мала визначити суму, необхідну для виправлення недоліків будівництва, і звернутися зі спільним листом РДА і районної ради до ОДА та обласної ради про виділення субвенції Тереблянській сільській раді.
На порядку денному – питання про Тереблянський комплекс та харчування школярів
Але, як сьогодні зазначив депутат Михайло Даруда, з того часу нічого не було зроблено, бо з обласного бюджету кошти так і не виділили. Тому запропонував передати комплекс на баланс області. Голова райради Василь Каганець заперечив: оскільки районна рада комплекс на баланс не приймала, то й передати не може.  
Тоді депутат Ігор Грабарь знову вніс пропозицію створити комісію в Тячівській РДА для прийняття об’єкта. І додав, що є й інша проблема, яка замовчується при розгляді цього питання, – небажання самих солотвинців переселятись у Тереблю. 
«Варто було б комісії з міжнаціональних відносин зустрітися з людьми і, можливо, піти іншим шляхом. Якщо солотвинці не мають бажання переїжджати до Тереблі, як один з варіантів можна би було передати це житло переселенцям, а солотвинцям знайти можливість відшкодувати коштами, – зазначив депутат. – З цим не треба поспішати, щоб не сталося так, що одне питання закрили, а солотвинці знову залишаться ні з чим».
Начальник управління майном району районної ради Ганна Габорець додала, що районна рада вже зверталася з листом до Кабміну, де просили змінити  статус житла. Але відповіді поки немає.  
Після обговорення пропозицію Ігоря Грабаря поставили на голосування. Депутати її одноголосно підтримали і прийняли рішення дати згоду на передачу-прийняття у спільну власність громад району Тереблянський комплекс за таких умов:
– визначення Кабінетом міністрів України статусу житла, яке буде передаватися переселенцям з смт Солотвино,
– виділення коштів з обласного бюджету Тереблянській сільраді на виконання робіт із забезпечення надійного функціонування новозбудованого комплексу,
– відновлення або повернення проектно-кошторисної документації та виконавчої документації, виготовлення технічних паспортів на всі будівлі, споруди та об’єкти соціальної інфраструктури.
Наступним депутати обговорили питання «Про внесення змін до районної Програми розвитку та удосконалення організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах Тячівського району на 2016 рік».
Передусім, голова райради Василь Каганець поставив на голосування проект рішення з цього питання за основу. Депутатам пропонувалося встановити, що батьки платитимуть за харчування 60%, а 40% фінансуватиме місцевий бюджет.  Але достатньої кількості голосів проект рішення не набрав.  10 депутатів – Юрій Боже, Василь Дан, Марія Регуш, Світлана Місарош, Іванна Куцин, Василь Карпа, Михайло Даруда, Василь Плиска, Ігор Грабарь та голова ради Василь Каганець – не проголосували за цей варіант. Тоді депутат Ігор Грабарь попросив 15-хвилинну перерву для консультацій.
З інформацією з цього приводу виступила начальник управління освіти Тячівської РДА Марія Думнич. З її виступу стало зрозуміло, що кошти, виділені  на попередній сесії, – а це 600 тисяч гривень – так і не використали, бо, за словами керівника освітньої галузі району, вони не знали, як це зробити, адже жодного документу, який би регламентував їх використання, в управління освіти не надходило, хоча вона тричі зверталася до керівництва районної ради з проханням надати їх.
«Для того, щоб харчувати дітей, як визначено Програмою на початку 2016 року, потрібна батьківська оплата і кошти з місцевого бюджету, оскільки самі лише кошти з місцевого бюджету не дозволяють прохарчувати цю категорію учнів», – зауважила начальник управління освіти.  
Тому управління освіти запропонувало депутатам прийняти таке співвідношення: 60% вартості обіду оплачують батьки, а 40% – районний бюджет.  
«Для того, щоб прохарчувати учнів з місцевого бюджету, потрібно 3 млн. 998 тис. грн. Якщо батьки платитимуть 60%, то це складе 2 млн. 398 тис. грн. Ще 1 млн. 599 тис. грн. треба виділити з районного бюджету», – зазначила Марія Василівна.
Але все це не стосується 848 дітей пільгових категорій (770 учнів 1-4-х і 78 – 5-11 класів), які харчуються за кошти державного бюджету.
Депутат Ігор Грабарь зауважив, що невикористані через паперову тяганину кошти – це не відповідальність депутатів, адже технічно жоден із них не може внести зміни у помісячний розпис:
«Є діюча програма організації харчування. Ми виділили на неї 600 тисяч гривень на вересень, щоб за цей час була можливість розробити механізм і організувати харчування», – зауважив виступаючий.
Але, як виявилось, цього зроблено так і не було.
Як зазначив голова РДА Василь Дем’янчук, розподіл 60% на 40% прийнято за аналогією з дитсадками. Крім того, зауважив, що до пільгових категорій віднесли і, зокрема, дітей учасників АТО.
У залі розгорілася суперечка з приводу того, чи варто приймати саме таку пропорцію. Зрештою, депутати вийшли на перерву для консультацій.
Після цього повернулися до розгляду питання. Ігор Грабарь висловив пропозицію зменшити частку батьківської плати до 40%, враховуючи зниження рівня життя населення району. Але за неї проголосували лише 11 депутатів: Юрій Боже, Ігор Грабарь, Василь Дан, Михайло Даруда, Василь Дочинець, Василь Карпа, Василь Кус,  Іванна Куцин, Світлана Місарош, Василь Плиска та Марія Регуш.
Тоді президією райради було запропоновано компромісну пропозицію: 50 на 50, яка, зрештою, і набрала переважну більшість голосів присутніх.
Водночас до пільгових категорій, які харчуватимуться за кошти державного бюджету, увійшли діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; учні 5-11 класів, батьки яких постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, батьки яких є учасниками АТО та вимушеними переселенцями, учні-інваліди з дитинства 5-11 класів.
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.