Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Підготовка до формування районного бюджету триває

Підготовка до формування районного бюджету триває

14:12, 07.11.16
336
Влада / Економіка
Підготовка до формування районного бюджету триваєГолова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем’янчук провів робочу нараду з головами Тячівської територіальної об’єднаної громади Іваном Ковачем та Вільховецької – Михайлом Ціриком.
Участь у зібранні також взяли перший заступник голови РДА Михайло Полажинець, заступник голови районної ради Василь Кушілка, керівник апарату Богдан Макусій, начальник фінансового управління РДА В’ячеслав Стойка. Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та об’єднаних громад, установ району. Мета зустрічі – міжбюджетні відносини між об’єднаними громадами та районом, планування фінансових документів на наступний рік.
Адже, як зазначив перед початком наради керівник району Василь Дем’янчук, потрібно підготуватись до нового бюджетного року заздалегідь, щоб потім не було непорозумінь, які мали місце у цьому році. Зокрема, що стосується співфінансування районних закладів соціальної сфери.
Про це більш детально інформував В’ячеслав Стойка, який наголосив, що при формуванні бюджету важливо правильно запланувати розрахунки, за якими надалі проводитимуться видатки для  забезпечення життєдіяльності мережі бюджетних установ району.  
Це, зокрема, районний будинок культури, два територіальні центри обслуговування незахищених верств населення, районний Центр дитячої та юнацької творчості, районна бібліотека, оздоровчий табір «Берізка», виробничо-навчальні комбінати, районна спортивна школа, музичні школи, місцева пожежна охорона та інші. Вони надають послуги жителям всіх населених пунктів району, в тому числі, й об’єднаних громад.
Тож присутні у залі керівники повинні вчасно подати свої розрахунки, за  якими буде визначатися дольова участь у їх співфінансуванні з боку громад.
Підготовка до формування районного бюджету триває
Як зазначив начальник відділу охорони здоров’я Тячівської РДА Іван Фабрицій, через те, що Вільховецькою громадою не було повернуто в повному обсязі субвенції, у закладах охорони здоров’я другого рівня склалася майже катастрофічна ситуація. Адже  мешканці Вільховецької громади лікуються в Тячівській районній лікарні №1, Тячівській районній поліклініці та Нересницькій дільничній лікарні.
Не вистачає коштів на ліки та основні видатки, зокрема, й заробітну плату. Щоб такого не сталося, надалі потрібен чіткий розрахунок та виконання зобов’язань. Голова Вільховецької громади Михайло Цірик наголосив, що рішенням однієї з останніх сесій спрямовано певні кошти в районний бюджет для медицини.
Як зауважив В’ячеслав Стойка, на наступний рік і районний бюджет,  і бюджети об’єднаних громад будуть формуватись за програмно-цільовим методом. А також при голосуванні за Держбюджет у першому читанні вже прийнято вимогу  чітко розділити первинний і вторинний рівень медицини. Тож є сподівання, що це питання буде знято з порядку денного взагалі.
Також Іван Ковач та Михайло Цірик висловили свої зауваження й пропозиції з приводу співфінансування інших галузей – культури, освіти, спорту тощо, звернули увагу про приведення у відповідність штатних розписів деяких закладів.
Втім думка у всіх була однозначною – мережу потрібно зберегти, і люди не повинні страждати через якісь непорозуміння,  а мають отримувати послуги, як того вимагає чинне законодавство.
Учасники робочої наради домовились провести аналогічну зустріч з уже напрацьованими цифрами та показниками, попередніми розрахунками, щоб розпочати роботу над формуванням фінансових документів на наступний бюджетний рік.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.