Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Депутати райради вимагають вирішити питання щодо створення госпітального округу на Тячівщині

Депутати райради вимагають вирішити питання щодо створення госпітального округу на Тячівщині

15:29, 03.01.17
299
Влада
 Депутати райради вимагають вирішити питання щодо створення госпітального округу на Тячівщині23 грудня на засіданні сесії депутати Тячівської районної ради прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Закарпатської обласної ради та Закарпатської державної адміністрації щодо створення госпітального округу на Тячівщині.
Його на президії районної ради ініціював депутат райради, начальник відділу охорони здоров’я Тячівської РДА Іван Фабрицій. У зверненні, зокрема, зазначено:
«Ми, депутати Тячівської райради VII cкликання висловлюємо свою незгоду із проектом утворення госпітальних округів на території Закарпатської області, яким передбачається їх створення на базі Рахівського, Хустського, Ужгородського та Мукачівського районів. Про це йдеться у зверненні, яке направили до Кабміну, Закарпатської ОДА та облради.
В той же час у проекті повністю проігноровано ті факти, що Тячівський район є найбільш густонаселеним сільським районом України (174,5 тис.чол.), має розвинену мережу медичних закладів (2 районні лікарні, 1 районна поліклініка, 4 дільничні та 2 міські лікарні, 29 АЗПСМ, 34 ФАПи і протитуберкульозний диспансер), підготовлений кадровий потенціал та належну матеріально-технічну базу медзакладів.
Чисельність і густота населення Тячівського району (174 тис. чол.) в рази перевищує Хустський і Рахівський райони, значний відсоток населення проживає у гірських населених пунктах, які не мають прямого сполучення з Раховом, не враховано географічне розташування і протяжність Тячівського району. На даний час «плече евакуації» населення до районної лікарні становить в середньому 70 км, а у випадку віднесення частини району до Рахівського госпітального округу, воно збільшується до 140 км, що суперечить певним положенням медичної реформи. Крім того, беручи до уваги реформу медичної галузі, з’являється поняття етапності надання медичної допомоги, і тоді взагалі втрачається будь-який принцип першочерговості та якості надання медичної допомоги, адже на ІІ-му етапі хворого евакуюють в госпітальний округ, що становитиме до 140 км в один бік, а при потребі надання ІІІ-го рівня допомоги, хворого потрібно евакуювати в зворотньому напрямку, і тоді плече евакуації становитиме більше 200 км. Більш економічно і соціально обґрунтованим є створення госпітального округу на базі комунального закладу «Тячівська районна лікарня №1», яка буде в змозі забезпечити надання якісних медичних послуг ІІ-го рівня.
Ігнорування владою вищого рівня потреб та особливостей організації медичного обслуговування населення Тячівщини приводить до росту соціальної напруги, незадоволення мешканців, особливо соціально-незахищеного прошарку. Також нівелюються усі зусилля районної ради, які були спрямовані на поліпшення надання медичних послуг, розвиток системи охорони здоров’я у районі тощо.
З огляду на багаточисельні звернення до депутатів районної ради мешканців району, депутатів рад базового рівня та представників медичної спільноти, депутати Тячівщини вимагають переглянути проект створення госпітальних округів на території Закарпаття та вирішити питання про утворення госпітального округу на базі Тячівського району та комунального закладу «Тячівська районна лікарня №1».
Прийнято на другому засіданні пятої сесії Тячівської районної ради VII скликання 23.12.2016 року.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.