Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Аналізували діяльність підприємців

Аналізували діяльність підприємців

14:16, 30.01.17
302
Влада
Аналізували діяльність підприємців 24 січня у малому залі Тячівської районної ради відбулося робоче засідання постійної комісії у складі голови – Віктора Погара та членів комісії – депутатів Василя Дана, Михайла Олага та Юрія Божі з питань розвитку підприємництва, інвестиційної політики, торговельного та побутового обслуговування населення, праці та зайнятості для затвердження плану роботи комісії на 2017 рік,  а саме, на перший квартал.
В план роботи було включено наступні питання, зокрема, стимулювання створення робочих місць та розвитку приватних підприємств, легалізацію зайнятості населення та заробітної плати. Також аналізували ситуацію щодо закриття приватних підприємств (фізичних осіб) та створення нових юридичних фірм. Обговорили виконання «Програми розвитку малого підприємництва в районі за 2015-2016 роки» за 2016 рік та ін.
Насамперед, Віктор Погар запропонував присутнім більш детально зупинитися на обговоренні питання про Програму підтримки малого та середнього бізнесу. Зокрема, зазначив, що станом на 2017 рік кількість приватних підприємств на території району складає 1079,  з них − 325 середніх та 754 малих. Втім звіт про свою активність надають лише 35%, тобто близько 400 діючих підприємств. Чисельність зайнятого населення на виробництвах району складає 2235 осіб, з чого, власне, виходить, що у середньому на кожному підприємстві працює по 2,07 людини. Це й викликає занепокоєння, оскільки така кількість офіційно зареєстрованих працюючих не зовсім відповідає дійсності. Віктор Олександрович відмітив, що, на його думку, статистику офіційно працевлаштованих громадян забезпечують такі потужні підприємства як, наприклад, ПП «Ламелла», «Шкала-Енерджі» та ін.
Відтак, голова комісії зазначив, що згідно з розпорядженням Закарпатської ОДА буде створена робоча група з питань легалізації зайнятості та заробітної плати з урахуванням нового інструментарію – здійснення державного контролю у відповідній сфері та забезпечення проведення серед роботодавців і населення роз’яснювальної роботи з реалізації законодавства про зайнятість та працю.
Також Віктор Погар ознайомив членів комісії зі зверненням до Президента, Верховної Ради України та  Кабінету міністрів  від голови спілки «Верхньотисянського клубу підприємців» Йосипа Сави, про що повідомлялося у попередньому номері «Дружби». Зокрема, зазначив, що надійшла пропозиція, щоб члени комісії підтримали направлений лист. Однак висловив деяку незгоду з окремими пунктами звернення. Зокрема, наголосив, що не бачить потреби у зменшенні суми штрафних виплат, адже, якщо людина не порушує чинного законодавства, то й сплачувати штраф не повинна, а отже, ця сума для неї не суттєва.
Крім того, зазначив, що у законодавство необхідно внести деякі зміни, оскільки штрафуванню підлягають офіційно зареєстровані суб’єкти підприємницької діяльності, а не ті, хто веде тіньовий бізнес.
– Така система призводить до того, що нелегальні бізнесмени мають можливість уникнути покарання за свою незаконну діяльність, – відмітив голова комісії.
Насамкінець Віктор Олександрович додав, що підприємницькою діяльністю повинні займатися люди, які мають до цього хист, тоді у них не виникатиме проблем з веденням бізнесу і, відповідно, ці підприємці не закриватимуть свої фірми. Крім того, вважає, що варто запропонувати підприємцям району нові ідеї щодо розширення сфери підприємницької діяльності.
− Сфера бізнесу, це не лише кафе та магазини, які поширені на території району, − відмітив голова комісії Віктор Погар, − а й, установи, котрі надають різні види послуг, займаються виготовленням продукції і є не менш прибутковими та потрібними.

І.ПЛИСКА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.