Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Тячівська РДА подала апеляцію на рішення суду про поновлення колишнього головного архітектора

Тячівська РДА подала апеляцію на рішення суду про поновлення колишнього головного архітектора

08:29, 27.01.16
758
Влада
18 січня у Тячівську РДА надійшла Постанова Закарпатського окружного адмінсуду від 4 січня 2016 року №807/1017/15 про поновлення на посаді начальника відділу містобудування, архітектури і ЖКГ, головного архітектора району О.П.Маркової.
Ця звістка збурила громадськість району. Тож 19 січня з цього приводу зібралася Президія Громадської ради під керівництвом Василя Луканя. Ще однією причиною для зібрання стало звернення Тячівського регіонального осередку Закарпатської обласної організації Національної Спілки архітекторів України з проханням розібратись у ситуації, що склалася.
Участь у засіданні Громадської ради взяли також архітектори району. На зібранні прозвучало, що у квітні 2015 року О.П.Маркову звільнили у зв’язку з реорганізацією двох відділів Тячівської РДА – архітектури та містобудування, й житлово-комунального господарства. Натомість утворили новий відділ – містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства. Також був оголошений відкритий конкурс на заміщення вакантної посади начальника новоствореного відділу, головного архітектора району. У ньому взяли участь 6 претендентів. О.П.Маркова теж була запрошена до участі у конкурсі, однак не з’явилася. Переможцем конкурсу став А.С.Шпиток, який за погодженням з управлінням містобудування та архітектури Закарпатської ОДА 20 травня був призначений на посаду начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, головного архітектора району.
В результаті Громадська рада прийняла рішення просити Тячівську РДА подати апеляційну скаргу на Постанову суду.
А 21 січня відбулася зустріч керівництва району з представниками Тячівського регіонального осередку Національної спілки архітекторів України та сільськими головами. Зодчі району та керівники місцевого самоврядування прийшли до влади, щоби почути відповідь на питання, чи буде поновлено Оксану Маркову  на посаді начальника відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Тячівської РДА, головного архітектора району, і як можна цього не допустити.   
У зібранні взяли участь голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, його заступник Віктор Погар, голова Тячівської районної ради Василь Каганець, депутат облради Іван Куцина, керівник апарату РДА Богдан Макусій, начальник управління юстиції Володимир Михалчич, залучений громадськістю юрист Василь Ленгер та інші.
Як пояснив голова Тячівської районної ради Василь Каганець, Постанова Закарпатського окружного адмінсуду про поновлення на посаді О.П.Маркової надійшла до РДА 18 січня. Після цього вона може бути оскаржена упродовж 10 днів. Апеляцію було відправлено до Львівського апеляційного суду. У РДА запевняють: апеляційний суд зобов’язаний прийняти скаргу, але коли саме відбудеться її розгляд – стане відомо пізніше.
Очільник Тячівської РДА Василь Дем’янчук зазначив, що із Закарпатського окружного суду ще має надійти повний пакет документів, адже наразі є лише вступна і резолютивна частини рішення, і тільки після цього має початись виконавче провадження.
«Якщо з апеляційного суду отримаємо повідомлення про те, що справу прийнято до розгляду, тоді будемо чекати на його рішення. Але якщо виконавче провадження розпочнеться швидше, тоді будемо зобов’язані прийняти її на роботу. Я не за те, щоб поновлювати Маркову. Але якщо є рішення суду, то мусимо діяти в рамках законодавства», –  пояснив голова РДА, посилаючись на юристів, з якими консультувався.
Також він розповів про зустріч з Оксаною Марковою.
 «Я попереджав Маркову про те, що громадськість налаштована проти її поновлення, однак її, як було видно, це не хвилювало, адже є рішення суду», – зазначив Василь Дем’янчук.
Керівництво району запевнило: наразі рішення суду не вступило в дію, і Тячівська РДА не вдається до жодних дій щодо поновлення чиновниці на посаді.  
Сільські голови запитували, чому представник Тячівської РДА не взяв участі у засіданні Закарпатського окружного суду. У керівництві пояснили: юрист адміністрації на той час перебувала на лікарняному, тому адміністрація направила до суду офіційний лист з проханням відкласти розгляд справи. Однак там не взяли до уваги їх прохання і розглянули її без участі представника РДА.
Архітектори району зауважили, що зроблять все можливе для того, щоб не допустити чиновницю до роботи, адже вони цілий рік боролись проти її свавілля. З їх слів, коли вона працювала архітектором району, то підписувала документи на свій розсуд, блокувала роботу усіх архітекторів району, крім «своїх». Тому вони готуватимуть звернення від імені райосередку спілки до судів та обласної влади, в якому обґрунтують свою позицію.

Н.Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.