Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Геннадій Москаль: «Ми просимо Кабмін виділити на ремонт доріг кошти з Резервного Фонду – у нас просто немає іншого виходу!»

Геннадій Москаль: «Ми просимо Кабмін виділити на ремонт доріг кошти з Резервного Фонду – у нас просто немає іншого виходу!»

09:05, 04.02.19
721
Влада / Економіка / Суспільство / Інфраструктура
В облдержадміністрації під головуванням Геннадія Москаля відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Головна тема, що розглядалася, – критичний стан на Закарпатті доріг державного значення, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг України – структурного підрозділу Міністерства інфраструктури України.

Загальна протяжність доріг державного значення в області складає 921,2 км. Вони мають свою специфіку, відмінну від інших регіонів України. Так, 62% від загальної протяжності цих доріг розташовані в гірській місцевості з 12 перевалами. Практично всі  вони проходять уздовж річок і перетинають їх, тому на дорогах розташована велика кількість штучних споруд: мостів, трубопроводів, підпірних стінок тощо.
Для утримання доріг державного значення в нормальному стані щорічно слід здійснювати капітальний ремонт не менше 80 км і поточний середній – не менше 180 км дорожнього покриття. Для цього необхідне фінансування в сумі близько 4-х мільярдів гривень щороку. Тоді як фактичне фінансування всієї дорожньої галузі Закарпаття за попередні роки становило близько 200 мільйонів гривень на рік.
Через хронічне недофінансування обсяги руйнування автодоріг (особливо в зимовий період) постійно зростають. Особливо поганий стан дорожнього покриття на дорогах державного значення «Мукачево – Рогатин» (друга за важливістю транспортна артерія Закарпаття), «Ужгород – Самбір», «Хуст – Долина», «Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я», «Синевир – Синевирська Поляна», «Хуст – Шаяни – Вишково – Буштино».
– За два минулі роки з моєї ініціативи значна частина коштів із «митного експерименту» направлялася на капітальний та поточний середній ремонт доріг державного значення «Мукачево – Рогатин» та «Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я», – наголошує Г.Москаль. – Однак у другій половині 2018 року митниці встановили високі планові показники. 280 мільйонів гривень, які закладені для Закарпаття на 2019 рік через Дорожній фонд, можна використати на ремонт тільки обласних та районних доріг. Ремонтувати на них дороги державного значення – це нецільове використання грошей, за що передбачена кримінальна відповідальність. Фактично виходить так, що більша частина доріг державного значення, на які облдержадміністрація не має ніякого впливу, залишилася без усілякого фінансування.
У зв’язку з цим хочу звернути увагу на Розподіл видатків Державного бюджету України на 2019 рік щодо ремонту доріг державного значення (подається нижче). У цьому переліку об’єктів не згадана жодна дорога із Закарпаття, однак нардепи, в тому числі від Закарпаття, проголосували за нього!
Подальше відтермінування ремонтів призведе до повного припинення руху дорогами державного значення, порушення нормальних умов життєдіяльності населення та перерости у надзвичайну ситуацію державного рівня.
Щоб запобігти цьому, регіональна комісія ТЕБ та НС вирішила визнати стан доріг державного значення на Закарпатті таким, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації державного рівня. Зараз готується звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів резервного фонду державного бюджету для виконання першочергових заходів із запобігання виникнення на автомобільних дорогах загального користування державного значення надзвичайної ситуації державного рівня.
Прес-служба ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.