Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Про епідеміологічну ситуацію, благоустрій та наповнення місцевих бюджетів говорили під час засідання колегії РДА

Про епідеміологічну ситуацію, благоустрій та наповнення місцевих бюджетів говорили під час засідання колегії РДА

16:00, 15.03.16
895
Влада
Про епідеміологічну ситуацію, благоустрій та наповнення місцевих бюджетів говорили під час засідання колегії РДА10 березня у Тячівській районній державній адміністрації відбулось засідання колегії за участі голови РДА Василя Дем’янчука, його заступника Віктора Погара, голови районної ради Василя Каганця, керівника апарату РДА Богдана Макусія, голови Громадської ради Василя Луканя. Також були присутні представники  органів місцевого самоврядування, керівники відділів, структурних підрозділів РДА, установ та організацій району. Обговорювали ряд питань, пов’язаних з санітарно-екологічною ситуацією та медичним реформуванням, а також були  підведені підсумки соціально-економічного розвитку району за 2015 рік.
Перед початком засідання  виступив Тячівський військовий комісар Ігор  Тищук. Він інформував про нинішню роботу військкомату, а саме: уточнення військово-облікових даних, прийняття чоловіків на контрактну службу у Збройні Сили України та інше. Разом з тим, Ігор Тищук запевнив присутніх, що чутки щодо початку чергової мобілізації є безпідставними й не відповідають дійсності.   
З першого питання «Про стан благоустрою, санітарного та епідеміологічного благополуччя у районі за 2015 рік та заходи щодо його покращення» інформував головний санітарний лікар району Євгеній Шелевер. Він зауважив, що у цілому епідеміологічна ситуація у районі у 2015 році залишалась стабільною та керованою. А співпраця держсанепідслужби з органами влади, місцевого самоврядування та закладами охорони здоров’я щодо контролю епідеміологічної ситуації у районі дозволила попередити виникнення  спалахів та групових захворювань серед населення. Загальна кількість інфекційних захворювань за 2015 рік  дещо зменшилась – 329 випадків на 100 тис населення, у  2014 році було зафіксовано  399 таких випадків. Найчастіше фіксували недуги ГРВІ, гепатит А, гострі кишкові та туберкульоз.
Про епідеміологічну ситуацію, благоустрій та наповнення місцевих бюджетів говорили під час засідання колегії РДА
Однак Євгеній Михайлович зауважив, що все ж тогоріч мали місце три складні випадки, що викликали погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у районі.  Неприємностей та клопоту завдав мешканцям району та працівникам санепідслужби землетрус, який відбувся весною 2015 року. Під час стихії на трьох вулицях м. Тячів у джерела індивідуального водопостачання потрапили паливно-мастильні матеріали. Тож служба провела ряд заходів з очищення води. Був також зафіксований випадок захворювання на вакцино-асоційований поліомієліт неповнолітньої дитини, яка не пройшла процедуру щеплення від недуги через стан здоров’я. Дитину було  госпіталізовано до обласної лікарні, а служба провела заходи з профілактики цього захворювання серед дітей.
Також наробив лиха у 2015 році листопадовий паводок, у результаті якого було підтоплено джерела індивідуального  водопостачання у трьох селах. Відтак, працівники служби разом з МНСниками та медиками провели очищення та дезінфекцію цих джерел.
Євгеній Шелевер також наголосив, що служба досі знаходиться у стані  реформування й у минулому році не мала права проводити планові чи позапланові перевірки, у тому числі у дошкільних та шкільних закладах, чи оцінювати стан стихійних й санкціонованих смітників. І лише у четвертому кварталі було дозволено проводити вибіркові планові перевірки навчально-виховних закладів. Однак працівники проводять моніторинг епідеміологічної ситуації у районі й володіють інформацією. Скажімо, незадовільним нині є стан водозаборів. Так, у Буштині та Дубовому вода у водозаборах не піддається жодній дезінфекції, а ось у Тересві та Солотвині її хоча б опрацьовують частково  бактерицидні лампи, також частково знезаражується вода й у тячівському водозаборі.
Підсумовуючи виступ, доповідач зауважив, що 2016 рік оголошено на Закарпатті роком питної води. І органи місцевого самоврядування мають докласти максимум зусиль, аби питна вода була якісна та доступна. А для цього необхідно дбати про навколишнє середовище, проводити роз’яснювальну роботу серед населення.
 З цього питання з інформацією виступила  завідувач сектору житлово-комунального господарства відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Катерина Фаловська. Наголосила, що є нагальна необхідність приведення у належний санітарний стан та очищення від сміття території району. Зокрема, постають першочергові  заходи: очистка узбіч, обрізання дерев, приведення у належних стан діючих сміттєзвалищ та ліквідація стихійних.  Нагадала, що відповідно до розпорядження голови РДА,  12 березня на всій території району буде проведено День санітарного очищення і кожна п’ятниця оголошена санітарним днем. А 23 квітня цьогоріч у районі проходитиме акція «Зробимо Україну чистою разом». 
Про епідеміологічну ситуацію, благоустрій та наповнення місцевих бюджетів говорили під час засідання колегії РДА
Про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до державної адміністрації протягом 2015 року,  інформував керівник апарату РДА Богдан Макусій. Відмітив, що до всіх органів влади надійшло 32 тис. звернень від громадян, що на 913 більше, ніж у 2014 році. Разом з тим, дещо поменшало повторних звернень. Найбільше скарг було від мешканців Тячева, Ганич, Тернова, Буштина, Тересви, Вільхівців... Частина цих звернень стосується соціального захисту, передусім питання надання матеріальної допомоги, соціальних виплат та субсидії. Однак чимало непорозумінь стосуються несвоєчасного повідомлення громадян про прийняті рішення з питань, з якими вони звертаються в органи соцзахисту. Часто громадяни просять допомоги не від місцевої влади для вирішення того чи іншого питання, а телефонують на урядову  «гарячу лінію». Тож зауважив, що кожне з таких звернень все одно розглядається на місцях, тому доцільніше просити про вирішення нагальних питань саме місцеві органи влади. Тим паче, що з травня минулого року у РДА діє пряма телефонна лінія «Запитай у влади», куди можуть зателефонувати та звернутись із запитаннями мешканці району.
Затим слово мав начальник відділу охорони здоров’я РДА Федір Яринич, який інформував з питання «Про перспективи функціонування медико-санітарного центру». Він охарактеризував роботу медичної галузі Тячівщини. Зокрема, наголосив, що у районі діють медичні заклади, які надають, як первинну меддопомогу – ФАПи та АЗПСМ, так й вторинну (дільничні та районна лікарні). І саме Центр первинної медико-санітарної допомоги має на меті об’єднати амбулаторії та ФАПи, як юридичні особи. Також ознайомив присутніх з нормативними документами, які були прийняті щодо функціонування Центру первинної медико-санітарної допомоги. Окреслив й умови, за яких Центр запрацює, та які заходи й роботу для цього необхідно провести, як органам місцевого самоврядування, так і районній владі.
Продовжив тему головний лікар Тячівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Тиводар. Він зауважив, що Тячівська громада вже вирішує питання передачі амбулаторії та ФАПів, що діють на їх території, до Центру. Також головний лікар інформував про процес створення Центру та відмітив, що законом передбачено його роботу.  
З питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2015 рік» інформувала начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Тетяна Миколайчук. Вона проаналізувала ситуацію  у галузях промисловості, аграрного сектору, інвестиційної діяльності, підприємництва, транскордонного співробітництва тощо. Попри тенденції зростання, залишається чимало невикористаних можливостей. На що й було звернуто особливу увагу.
А про підсумки виконання місцевих бюджетів за 2015 рік інформувала заступник начальника, начальник бюджетного відділу фінансового управління державної адміністрації Ганна Семиган. Вона відмітила позитивні тенденції у поповненні місцевої казни. Зокрема, наголосила, що надходження до загального фонду місцевих бюджетів становлять 111,3 відсотка до затвердженого плану, передбаченого розписом бюджету на 2015 рік. Збільшились надходження від єдиного та земельного податків, акцизного збору та інших внесків. Також зауважила, що Тячівщина  з показників по виконанню доходів як у цілому, так і по кожному місцевому бюджету є лідером серед районів області.  
Ганна Семиган відмітила, що заробітна плата тогоріч виплачувалась своєчасно як у бюджетній, так і приватній сферах. І наголосила про необхідність органам місцевого самоврядування активно працювати над поповненням дохідної частини бюджетів у 2016 році.
Наприкінці засідання було обговорено ще ряд питань, що турбують громади, зокрема ремонт доріг, будівництво водозахисних споруд, оновлення електромережі у населених пунктах та інше.
По кожному з розглянутих питань на колегії були прийняті рішення та дано рекомендації щодо вирішення назрілих проблем.
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.