
Питання ремонту доріг постійно перебуває на контролі керівництва райдержадміністрації. Голова РДА Василь Дем’янчук намагається розглядати його чесно й прозоро, щоб громадськість була обізнана з основними напрямками роботи. Напередодні інтерв’ю Василь Юрійович обговорив це питання з депутатом обласної ради Василем Федурцею та депутатом районної ради – Іваном Корнутою. Отож, що робиться і планується здійснити у цьому напрямку, цікавимось у голови райдержадміністрації.
– Василю Юрійовичу, найперше, що є найбільш актуальним для нашого району. – це ремонт доріг. З приводу цього чимало зроблено, про що ми неодноразово повідомляли, проте цікаво знати, яка ситуація зараз?
– Хочу наголосити, що, дійсно, цього року в нашому районі проведено масштабні роботи з ремонту доріг. І керівництво райдержадміністрації, і депутатський корпус, і голови місцевих рад об’єдналися, щоб вирішити цю болючу проблему. На початку року на сесії районної ради було прийнято програму розвитку інфраструктури автошляхів. Відповідно передбачено й кошти з районного та співфінансування сільських і селищних бюджетів. Також було розроблено й необхідну проектно-кошторисну документацію, а це теж, погодьтеся, – клопітка робота. Плюс доводилось вирішувати й інші організаційні питання роботи ремонтних бригад на об’єктах тощо.
– У яких напрямках проводився ремонт доріг?
– Фактично ремонт проводився по всіх напрямках автодорожнього сполучення в районі. Однак основний акцент було поставлено на дороги місцевого значення загального користування, на які було передбачено співфінансування з місцевих бюджетів. Тобто частину коштів на їх ремонт надавала сільська чи селищна рада. Проте не всюди було проведено капітальне оновлення, десь здійснено і ямкові ремонти.
– Можемо підвести певний підсумок, де вже зроблено дороги і де ще проводяться ремонти?
– Капітально відремонтовано дороги у багатьох населених пунктах, таких як Тересва, Терново, Криве, Ганичі, Красна, Калини, Дубове, Дубове - Вітерна, частково в напрямку Усть-Чорної і так далі до верхніх сіл.
На сьогодні, поки ще сприяють погодні умови, поточний ремонт проводиться на відрізку Нересниця – Колодне, капітальний – у селі Вільхівці, Вільхівці-Лази, Добрянське, Біловарці, на черзі –Широкий Луг і Руська Мокра. У тих селах, де не встигнемо зробити цього року, продовжимо у наступному.
– Василю Юрійовичу, а як ситуація з фінансуванням?
– Як я вже говорив, значні кошти на ремонт доріг цьогоріч виділено з районного та місцевих бюджетів. На деякі відрізки шляху надійшла субвенція з обласного бюджету. Певний час у районі працювало аж п’ять дорожньо-ремонтних організацій. Окрім приватної фірми «Стік», яка викона основну частину капітальних робіт, були максимально задіяні ремонтні бригади служби Закарпатського автодору, які досі здійснюють ремонтні роботи у декількох напрямках.
– Ходили чутки, що дороги ремонтуватимуть лише до виборів, а надалі роботи припинять.
– Ну, Ви ж бачите, що це зовсім не так. Вибори пройшли, а роботи продовжуються. І вони триватимуть доти, доки сприятимуть погодні умови. Дуже прикро, що питання доріг у нас заполітизовано і на ньому деякі політсили під час виборів намагаються заробити собі дивіденди. Однак приписувати собі такі заслуги нечесно, адже фінансування здійснюється з бюджету. Це людям потрібно пояснювати і вони мають розуміти, що ніхто з політиків не дає гроші з власної кишені. І коли хтось каже людям: «Я вам зробив дороги», то це неправда. Дороги ремонтуються за державні кошти.
Знаєте, десь люди інколи дорікають, що мене під час ремонтів доріг не видно на фотографіях у газетах чи Інтернеті. Ну, скажу вам чесно, це неправильно – робити піар з того, що має бути в державі само собою. Бо ремонтувати дороги – це обов’язок влади, а не заслуга того чи іншого чиновника. А у голови райдержадміністрації є достатньо інших важливих питань для вирішення, ніж їздити та фотографуватися на фоні свіжонастеленого асфальту.
– Як на мене, то проблема настільки наболіла, що люди дійсно радіють і дякують, коли вже починають ремонтувати ці злощасні дороги у їхньому селі...
– Думаю, найближчим часом вона буде вирішена. 2016 рік на Закарпатті оголошено роком доріг. І пріоритет ставититься не на поточні ремонти, а на їх капітальне оновлення. Тож відповідні роботи проводитимуться і на території нашого району. Не за горами той час, коли у нашому краї всі автошляхи будуть не гірші, ніж в Європі. Для цього, не дивлячись на вкрай складну суспільно-економічну ситуацію, у влади є і бажання, і можливості.
– Що мається конкретно на увазі?
– Хочу відмітити, що оновлено склад як Закарпатської обласної, так і Тячівської районної ради, з якими в керівництва райдержадміністрації налагоджено хорошу співпрацю. Ми прекрасно розуміємо, наскільки дороги є важливими для туризму і рекреації. А якщо у нас буде нормальне автосполучення, то це дасть поштовх для залучення бізнес - інвестицій та розвитку краю.
– Дякую за розмову.
Інтерв'ю вела Любов Немеш, прес-служба Тячівської РДА.