Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Розвиток громад Тячівщини оцінено позитивно

Розвиток громад Тячівщини оцінено позитивно

08:36, 22.05.17
3 528
Місцеве самоврядування
Розвиток громад Тячівщини оцінено позитивно12 травня в м. Ужгород відбулося урочисте відкриття офісу Закарпатського відокремленого підрозділу  установи  «Центр розвитку місцевого самоврядування», який було створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Керівником призначено Івана Дем’янчука, уродженця Тячівщини.
Учасниками урочистої події були В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Геннадій Москаль, голова ОДА, Віктор Мікулін, заступник голови ОДА, Михайло Рівіс, голова обласної ради, Бастіан Файгель, директор Програми U-LEAD від GIZ, Даніель Попеску, спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації (Рада Європи), представники районних рад, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад тощо.

Закарпатський центр розвитку місцевого самоврядування цьогоріч увійшов у першу десятку із 24 офіційно відкритих регіональних центрів України, через які Мінрегіон надає стратегічні та політичні консультації. Основним завданням ЦРМС спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) є підтримка реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян.
Зокрема, Іван Дем’янчук наголосив, що відкриття центру на Закарпатті сприятиме успішному впровадженню децентралізаційних реформ, бо на сьогодні в області близько 40 територіальних громад перебувають на різних етапах добровільного об’єднання, тому організаційно-методологічна підтримка та консультації є вкрай потрібними.
Загалом в області створено 5 об’єднаних територіальних громад. Першими у 2015 році були створені Тячівська і Вільховецька. Отримавши субвенцію у розмірі 15 млн. грн., за два роки реалізували 18 проектів, які охопили будівництво, реконструкцію освітніх та медичних закладів, освітлення вулиць та залів, створення ЦНАПів тощо. На розвиток інфраструктури всіх територіальних громад Закарпаття цьогоріч з державного бюджету передбачено близько 15 млн. грн. субвенції.
Присутні також ознайомились з проектом Перспективного плану формування територіальних громад області. Закарпаття – єдина область, в якій не затверджено такий план. Експертний варіант, який був запропонований ОДА, передбачає створення 53 ОТГ на території області, що відповідає всім принципам Методики формування об’єднаних територіальних громад.
Відтак учасники урочистого відкриття відвідали ОТГ краю. Зокрема, побували на Тячівщині, де поважних гостей зустрів Іван Ковач, мер м.Тячів, голова Тячівської ОТГ. На офіційній зустрічі також були присутні: Іван Дем’янчук, Олег Лукша – консультант з правових питань Закарпатського РВ Асоціації міст України, Михайло Цірик – голова Вільховецької ОТГ, Василь Дем’янчук – голова Тячівської РДА, Василь Каганець – голова районної ради, Петро Голубка – депутат обласної ради, та інші. Ознайомившись з процесом децентралізації в Тячівській і Вільховецькій ОТГ, В’ячеслав Негода відмітив позитивну динаміку розвитку, зокрема звернув увагу на покращення інфраструктури міста і сіл, що є складовими об’єднаних громад.
Навідались поважні гості і до Вільховецької ОТГ, де разом з головою Михайлом Ціриком обговорили актуальні питання та досягнення громади. А також намітили плани на майбутнє.
В результаті зустрічей представниками влади було позитивно відмічено стратегічний розвиток громад Тячівщини і правильний вибір громадян – добровільне об’єднання сіл в територіальні громади.
Г.ЗУБАНИЧ.Розвиток громад Тячівщини оцінено позитивноРозвиток громад Тячівщини оцінено позитивноРозвиток громад Тячівщини оцінено позитивноРозвиток громад Тячівщини оцінено позитивно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.