Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » » Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади

Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади

13:35, 18.01.16
1 445
Місцеве самоврядування / Важливо
Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громадиМинулої середи у райдержадміністрації проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади. Керував засіданням голова райдержадміністрації В.Ю.Дем’янчук. У президії – його заступник В.О.Погар, голова районної ради В.Й.Каганець, його заступник В.В.Кушілка, керівник апарату РДА Б.Ю.Макусій, начальник фінансового управління РДА В.Ф.Стойка, начальник відділу охорони здоров’я РДА Ф.М.Яринич. Участь у нараді взяли керівники Вільховецької об’єднаної територіальної громади: перший заступник сільського голови В.М.Цірик,  заступник  М.М.Габор та секретар сільради Е.І.Гуртовий. Голова ж сільради М.М.Цірик, як вони повідомили, не з’явився через незадовільний стан здоров’я.


Запрошені також керівники інших структурних підрозділів РДА, установ, організацій району, бухгалтери та всі, хто так чи інакше пов’язаний з функціонуванням установ, організацій Вільховецької територіальної громади, розвитком інфраструктури, врешті, добробутом, охороною здоров’я, освітою, відпочинком її спільноти, адже громада забезпечує реалізацію основних соціально-економічних прав громадян. Однак, чомусь не з'явилися також запрошені на нараду керівники освітніх та медичних установ, що знаходяться на території Вільховецької сільської ради.
Як відомо, в районі створено дві об’єднані територіальні громади: Тячівську міську (м. Тячів, Р.Поле, Лази, Округла, Тячівка) та Вільховецьку сільську (Добрянське, Вільхівці-Лази, Вільхівчик, Раково).
До повноважень об’єднання територіальної  громади належить місцевий економічний розвиток, утримання інфраструктури, житлово-комунальні послуги, соціальна допомога, первинна охорона здоров’я, середня, дошкільна та позашкільна освіта, розвиток культури, спорту, утримання об’єктів комунальної власності, забудова та благоустрій території тощо.
Це міні-район у районі. І всі повноваження від районної влади делеговані у даному випадку Вільховецькій сільській раді.
Метою зібрання стало обговорення питання про виконання Розпорядження №24 від 28.12.2015 р. «Про передачу медичних та освітніх навчальних закладів» (текст читайте справа).
І якщо спочатку багатьох переповнювали емоції, хотілося вихлюпнути їх у формі застереження чи порад, то, врешті, розмова полилася у конструктивному руслі.
Присутні на нараді розпорядники коштів стурбовані тим, що, згідно з діючим законодавством, не передбачений сам процес передачі цих функцій.
–    Адже всі рахунки, установчі документи повинні бути зареєстровані у казначействі, – зауважив начальник фінансового управління РДА В.Ф.Стойка.
Керівник казначейства Н.А.Бортош інформував, що поки що ніяких рахунків не відкрито, на які б надійшли субвенції для Вільховецької сільської ради.
У свою чергу, держреєстратор Г.І.Маханець повідомила, що лише 12 січня 2016 р. вступив у дію Закон України № 925-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб», який регулює порядок припинення функціонування рад, які об'єднуються у територіальні громади. Це тягне за собою внесення змін до установчих документів закладів, установ на території ради. Натомість належить провести їх державну реєстрацію у складі об’єднаної територіальної громади.
– Не бачу логічного пояснення такого поспіху, – зауважив голова районної ради В.Й.Каганець. – З 1 січня на підставі розпорядження Тячівської  районної державної адміністрації  та Тячівської районної ради, а також рішення Вільховецької сільської ради школи, ФАПи, амбулаторії мали б фінансуватися не з районного бюджету, а з бюджету об’єднаної територіальної громади. Громадяни цієї громади повинні своєчасно отримувати медичну допомогу, ліки, працівники охорони здоров’я, освіти мають бути забезпечені заробітною платою. Чи готові громади? Чи, може, варто підготувати всі необхідні документи, створити відповідні відділи, сектори, і саму передачу зробити тоді, коли підготовчі роботи будуть закінчені? Це може бути 1 лютого чи 1 вересня, а, може, і 1 січня 2017 року.
Такий шлях обрала Тячівська міська рада, тобто медичну та освітянську субвенцію тимчасово вони делегували районній раді і, відповідно, оперативне управління освітою та охороною здоров’я продовжує виконувати райдержадміністрація.
Голова районної ради В.Й.Каганець додав:
– У результаті  необдуманих, поспішних рішень виникатимуть проблеми й непорозуміння. Варто все зважити.
Начальник управління освіти РДА М.В.Думнич навела переконливі аргументи, що відомство готове передати повноваження Вільховецькій сільській раді, зачитала наказ від 29.ХІІ.2015 р. №504, у якому робить посилання на згадуване вище розпорядження. Зокрема, передбачено припинення оперативного управління та делегування повноваження з управління освітніми закладами Вільховецькій сільській раді (об’єднаній територіальній громаді) з 1 січня 2016 року.
Так само передбачено здійснити передачу всіх матеріальних цінностей та відповідної документації перерахованих закладів відповідальній особі Вільховецької сільської ради (об’єднаної територіальної громади) у термін до 1 січня 2016 року.
Однак на 13.01.2016 р. відповідних дій зі сторони територіальної громади не було. А за цим всім – люди, яким треба оплачувати заробітну плату, виконувати інші нормативно-правові дії.
Натомість отримано  лист від Вільховецької об’єднаної територіальної громади, в якому безпідставно  викладено звинувачення на адресу районної влади, яка нібито ставить «палки в колеса» в процесі передачі повноважень сільській раді. Його, м’яко кажучи, непродуманий зміст викликав обурення всіх тих, хто розуміє, як непросто організувати життєдіяльність об’єднаної спроможної територіальної громади. Адже робиться це не простим розчерком пера, не помахом чарівної палички й голослівними запевненнями. Це надзвичайно складна, дуже серйозна і трудомістка процедура, готових рецептів якої, на жаль, не прописано.
–    Ми готові передати всі будівлі та основні засоби, які перебувають в оперативному управлінні відомства, – сказав начальник відділу охорони здоров’я Ф.М.Яринич, – це нескладно. У бюджеті Вільховецької сільради враховані витрати на первинну медичну допомогу, яку жителі  громади отримуватимуть від 5-ти  ФАПів, 3-ох АЗПСМ. На вторинну медичну допомогу, яку надаватимуть Нересницька дільнична лікарня, Тячівська РЛ №1, КЗ «Тячівська райполіклініка», стоматполіклініка, кошти не передбачені. А це немалі затрати.
Ф.М.Яринич озвучив достовірну кількість всіх мешканців  громади, які минулоріч зверталися за  медичною допомогою, а також суми затрат на їх лікування. Секретар ради об’єднаної територіальної громади Е.І.Гуртовий запевнив, що це упущення буде виправлено.
З інформацією виступив начальник відділу культури РДА В.А.Гудак. Не тільки оприлюднив затрати, необхідні на фінансування закладів культури, а й запевнив, що методична допомога культпрацівникам громади буде надаватися.
Слушні зауваження, пропозиції висловили директор Тячівської ДЮСШ В.І.Варга, начальник оздоровчого закладу «Берізка» Н.Й.Стойка, директор Тячівського територіального центру М.І.Рошко та інші.
Всі наголошували, що хоч новостворена Вільховецька об’єднана територіальна громада існуватиме згідно з Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» як самостійна спроможна адміністративна одиниця зі своїм  бюджетом та субвенціями, безпосередньо виділеними Кабміном, вона є частиною великого Тячівського району. І про це не треба забувати.
Однак  чомусь делеговані на зібрання Е.І.Гуртовий, М.М.Габор, В.М.Цірик недружелюбно кидали репліки: «На нас тиснуть», «Усі ставлять підніжки, а не допомагають, однак нам вирішувати самим, що і як робити» тощо. Але запевнили присутніх, що з тими завданнями, які громада їм делегувала, вони справляться.
Голова райдержадміністрації В.Ю.Дем’янчук так підсумував нараду:
–    Треба з усіх питань прийняти кардинальні рішення, а не заганяти їх в глухий кут. Беремо на себе відповідальність за аргументовані кроки у цьому процесі.
Депутати ж сільської ради повинні теж зважено діяти у межах чинного законодавства.
Фінансові взаємовідносини громади із районною владою повинні бути дієвими,– резюмував керівник РДА.
Є сподівання і надія, що Вільховецька сільська рада забезпечить громадян, котрі проживають на її території, всіма благами: працюватимуть освітні, медичні заклади, надаватимуться інші життєво необхідні послуги.
Ольга Фіцай.
Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади
Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади
Проведено нараду з питання функціонування та розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.